Content Section

[Ranking] Portugalskie firmy w Polsce 2017 / 2018 – BlendBerg🇵🇹

Portugalia jest jednym z najszybciej rozwijających się krajów Europy. Wraz z ciągłym rozwojem kraj ten decyduje się na coraz większe inwestycje w Polsce. W ubiegłym roku wartość portugalskich inwestycji dokonanych w Polsce przez firmy portugalskie przekroczyła 1,2 mld euro, co plasuje nasz kraj w pierwszej dziesiątce najbardziej atrakcyjnych krajów dla portugalskich inwestycji. Portugalski kapitał pojawia się w wielu różnych gałęziach gospodarki.
Wzrost zauważa się także w liczbie polskich inwestycjach w Portugalii. Choć nadal są one w początkującej fazie to współpraca obu krajów i wymiana handlowa między nimi stabilnie się rozwija, dlatego polskie firmy w Portugalii to coraz częstsze zjawisko. 1. Polish-Portuguese Chamber of Commerce

Powstała w 2008 roku niezależna organizacja non-profit ma na celu ciągłe rozwijanie stosunków gospodarczych i handlowych między przedsiębiorstwami w Polsce, Portugalii i krajach posługujących się językiem portugalskim. W Izbie znajduje się około 200 podmiotów. W tym głównie portugalskie firmy w Polsce i działające na rynku polskim, a także przedsiębiorstwa lokalne działające na rynku portugalskim. Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza wspiera współpracujące z nią przedsiębiorstwa w nawiązywaniu kontaktów komercyjnych, oferuje im także wsparcie prawne czy znajdowanie potencjalnych partnerów biznesowych. Izba pomaga także w organizacji różnego rodzaju podróży służbowych, seminariów i konferencji. Przynależność do PPCC to szansa na nawiązanie i rozwój relacji handlowych między przedstawicielami tych krajów i ich przedsiębiorstwami. Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza to także praca – na stronie PPCC znajdują się aktualne oferty pracy w firmach współpracujących z Izbą a także w samej Izbie. 2. Znane firmy portugalskie

Najbardziej znanymi są jednocześnie największe portugalskie firmy. Angażują się one w działalność w różnych sektorach gospodarki. Możemy sobie nie zdawać sprawy jak wiele dobrze znanych nam firm ma portugalski kapitał.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂

2.1 Jeronimo Martins

Początki grupy sięgają 1792 roku, kiedy to Jeronimo Martins otworzył w Lizbonie swój pierwszy sklep. Przez kolejne lata swojego istnienia firma rosła w siłę. Na portugalskim rynku spożywczym grupa nie miała sobie równych i w 1989 roku zadebiutowała na giełdzie. W Polsce grupa funkcjonuje jako Jeronimo Martins Polska i jest obecna na naszym rynku od 1995 roku. Wtedy też zaczęły powstawać w naszym kraju pierwsze sklepy Biedronka należące do grupy.
Dzisiaj sieć sklepów Biedronka to największa sieć detaliczna w Polsce. W ponad 1000 miejscowości funkcjonuje ponad 2720 sklepów. Ta znana portugalska firma zatrudnia w Polsce ponad 60 tysięcy pracowników i od 1995 roku zainwestowała w naszym kraju ponad 12 miliardów zł. Jeronimo Martins Polska to druga co do wielkości firma w Polsce, a sama Biedronka to druga najcenniejsza polska marka według dziennika “Rzeczpospolita”. Przeczytaj: [Ranking] Firmy budowlane w Polsce 2017 / 2018? Portugalskie firmy w Polsce, których właścicielem jest Jeronimo to nie tylko Biedronka, ale także Hebe. W 2011 roku firma rozpoczęła rozwój właśnie tej portugalskiej marki. W tym roku liczba sklepów drogerii przekroczyła 140 placówek. To właśnie te dwie portugalskie marki będą najbardziej rozwijane przez Jeronimo Martins w ciągu kilku najbliższych lat. Cały czas grupa otwiera nowe lokalizacje tych sklepów i póki co, nic nie zapowiada by miało się to szybko skończyć. Warto wspomnieć, że grupa Jeronimo Martins, tak jak sama Biedronka, jest patronem Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej.

2.2 Banco Comercial Português

Ta jedna z portugalskich marek w Polsce znana jest lepiej jako Bank Millennium. BCP to największy bank prywatny w Portugalii, który otwarto w 1985 roku. W Portugalii znany też jest także jako Millennium bcp. Niemal 4.3 mln osób korzysta z usług tego banku na całym świecie. W samej Portugalii posiada on ponad 900 oddziałów. Banco Comercial Português jest strategicznym udziałowcem Banku Millennium w Polsce.
Dzięki współpracy z portugalskim bankiem BIG Bank Gdański SA (poprzednik banku Millennium) mógł uruchomić nowoczesną sieć obsługi klientów indywidualnych, która swego czasu była nowością w polskiej bankowości detalicznej. Od 2003 roku bank rozpoczął działalność jako marka Bank Millennium. Od tego czasu portugalski bank posiada 51% udziałów w polskim Banku Millennium. Bank jest także patronem Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej.

2.3 Grupa Mota-Engil

To największa portugalska firma w zakresie budownictwa i zarządzania infrastrukturą. Obecnie ta portugalska marka funkcjonuje już na 3 kontynentach, w 25 krajach i posiada udziały w 294 firmach. FIrma ta działa w kilku sektorach: inżynierii i budowy, środowiska i usług środowiskowych, koncesji transportowych oraz projektów energetycznych i górnictwa.
W Polsce grupa ta jest obecna od 1997 roku. W 2004 roku powstała spółka Mota-Engil Polska S.A., która w 2007 roku zmieniła nazwę Mota-Engil Central Europe S.A., pod którą znana jest do dzisiaj. Firma funkcjonuje w licznych obszarach biznesowych: budownictwo drogowe, mostowe i ogólne, kolej, nieruchomości, utrzymanie dróg, kopalnie i prace elektroenergetyczne. To sprawia, że Mota-Engil znajduje wśród 10 największych spółek budowlanych w Polsce.

2.4 Parfois

Firmę założyła w 1994 roku Manuela Medeiros. Jest to marka z akcesoriami dla kobiet. W ofercie marki znajduje się biżuteria, torebki, buty, zegarki, a od niedawna także ubrania. Firma posiada już 758 sklepów na całym świecie, także w Polsce. W 1996 roku Parfois wprowadziło franczyzę i na takiej zasadzie działa do dziś. Dwie-trzecie sklepów tej sieci na całym świecie to właśnie franczyza.
W 2009 roku otwarto pierwszy sklep w Polsce. Był to ósmy sklep posiadany przez Parfois, czyli otwarty nie na zasadach franczyzy. Spotkało się to z niemałym zaskoczeniem środowiska, bowiem Parfois znane była wówczas jako marka inwestująca w kraje o stabilnej gospodarce, które wiązały się z mniejszym ryzykiem inwestycyjnym. 3. Polacy w Lizbonie…

… czyli polskie firmy w Portugalii i polsko-portugalskie relacje. Przewodniczący Polsko-Portugalskiej Izby Gospodarczej przyznaje, że coraz więcej polskich przedsiębiorstw inwestuje w Portugalii. Portugalska gospodarka zachęciła między innymi dwie dobrze znane polskie firmy – Mlekovitę i Bakomę. Obie firmy eksportują do Portugalii swoje produkty. Wyroby Mlekovity pojawiły się w Portugalii dzięki współpracy z siecią sklepów Grupy Jeronimo Martins – Biedronka.
Portugalskie firmy inwestujące w Polsce angażują się w kultywowanie i zacieśnianie wspólnych stosunków i relacji obu krajów. Jednym z wydarzeń, które zbiera większość tych firm w postaci sponsorów czy patronów jest Flavours of Portugal. Organizatorem tego wydarzenia jest Polsko-Portugalska Izba Gospodarcza oraz warszawski Hotel InterContinental. Flavours of Portugal 2017 to już ósma edycja tego wydarzenia. Promuje ono portugalską gastronomię, wino i kulturę w Polsce i w Europie Centralnej. Co roku, przez kilka dni Polacy mają szansę wybrać się w podróż po tradycyjnych smakach Portugalii. 4. Baza danych portugalskich firm

Portugalia to jeden z najszybciej rozwijających się krajów, chociaż nadal uważany jest za jeden z najbiedniejszych regionów w Unii Europejskiej. Dzięki szybkiemu rozwojowi dochód na jednego mieszkańca się podwoił, ciągłemu spadkowi ulega bezrobocie a poziom inflacji cały czas pozostaje na stabilnym, niewysokim poziomie. To sprawia, że kraj ten staje się coraz atrakcyjniejszym rynkiem dla inwestycji. Dzięki inwestycji związanej z kupnem bazy danych wielu portugalskich film możliwe jest rozpoczęcie międzynarodowej współpracy z coraz lepiej zarabiającymi firmami. Firma Blendberg specjalizuje się w tworzeniu profesjonalnych i wyczerpujących baz danych europejskich firm. Jedną z nich jest baza danych firm z Portugalii. Jej zakup pozwoli na łatwe dotarcie do setek firm z tego kraju.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail