[Ranking] Największe Polskie firmy odzieżowe w 2017/2018 roku

Polskie marki odzieżowe cieszą się coraz większym uznaniem na arenie międzynarodowej, projektanci wynajdują coraz to bardziej wyszukane kreacje, budując tym jakość i pozycję swoich producentów. Aktualnie, branża odzieżowa jest jednym z najszybciej rozwijających się segmentów na rynku przedsiębiorstw.
Głównym czynnikiem tego zjawiska jest to, że we współczesnych czasach, społeczność o wiele bardziej przykłada uwagę do tego w jaki sposób wyróżnić swoją osobę, niż na przestrzeni dekad. Teraźniejsza populacja skupia swoją uwagę na to aby dobrać ubiór, który będzie nie tylko idealnie wyrażał charakter czy nastrój, ale też w taki sposób aby podkreślić swoje walory estetyczne, czując się przy tym swobodnie. Marki odzieżowe wiedząc, że aktualne społeczeństwo coraz bardziej dąży do urozmaicenia swojej garderoby poprzez dodawanie różnych elementów do ubrań (np torebki czy drobne gadżety) oraz poprzez układanie elementów odzieży w odpowiednie wzory czy kolory, zaczęły ewoluować dostosowując swoje oferty do wszelkich potrzeb konsumentów. W tym kierunku wprowadzając do swojego asortymentu coraz to bardziej urozmaicone produkty poszerzając tym samym kreatywne możliwości potencjalnych klientów. 1. Firmy odzieżowe w Polsce

Aktualna moda jest zmienna, dlatego populacja coraz bardziej zaczyna dostrzegać liderów odzieżowych ruszających za nią – czego efektem jest rosnąca popularność poszczególnych marek. We współczesnych czasach nie jest łatwo wybić się na tle innych marek, decyduje wiele o tym czy spółki odzieżowe zostaną dostrzeżone – mogą na to wpływać takie czynniki jak rozpoznawalne logo (które siłą rzeczy musi zostać rozpowszechniane poprzez różne drogi), estetyczność i funkcjonalność produktów czy też swój własny indywidualny styl ubrań.
W Polsce jest wiele marek odzieżowych, jednak jakie cieszą się największą popularnością? Przeczytaj: [Ranking] Największe firmy odzieżowe na świecie 2017 / 2018 – BlendBerg👔 2. TOP 5 Największych Polskich firm odzieżowych

5. BIG STAR LIMITED Sp. z o.o.

Firma Big Star jest jedną z najpopularniejszych marek, została ona założona w Szwajcarii w 1972 roku – pod pierwotną nazwą jako Big Star AG, jednak 18 lat później została częściowo objęta przez Bogdana Kaczmarka i Wiesławę Kosterę – czego skutkiem było przejęcie (z początku Szwajcarskiej firmy) w 100% przez Polaków w 2005 roku. Big Star skutecznie konkurowała ze swoimi rywalami takimi jak Levis, Wrangler czy Lee – oferując produkty o bardzo podobnej jakości jednak w konkurencyjnej cenie. Marka odzieżowa sygnowana czerwoną gwiazdką na białym tle, rozwinęła się dzięki skutecznej strategii polegającej na tworzeniu przyjaznych stosunków handlowych z lokalnymi sklepami promując tym, swój wysoki stosunek do klientów. Aktualnie istnieje ponad 200 sklepów tej firmy w Polsce, jednak co zaskakujące znaczna ilość wyprodukowanej odzieży nadal pochodzi z pierwotnego zakładu (z lat 90) w Kaliszu. Łączny przychód Big Star na rok 2017 wynosi ponad 200 milionów złotych.

4. ETOS S.A.

Spółka akcyjna ETOS (której właścicielem jest Abris), jest przedsiębiorstwem założonym w 1993 roku w Gdańsku. Zajmuje się ona projektowaniem, marketingiem i dystrybucją odzieży takich marek jak Diverse, Iridium oraz CLTN. Aktualnie ETOS opiera swój sukces na mocno konkurującej na rynku marki Diverse i Diverse Extreme Team. W roku 2017 na terenie Polski pod oznakowaniem marki Diverse znajdowało się 333 sklepów (w tym 152 franczyzowych) oraz 18 placówek zagranicznych w takich krajach jak Rosja, Kazachstan, Gruzja, Armenia, Białorusia i Ukraina. Marka odzieżowa Diverse posiada w swoim asortymencie odzież zarówno damską jak i męską, a także różnego rodzaje akcesoria, obuwia, torby i plecaki. Spółka ETOS w latach 2012-2014 była najprężniej rozwijającą się marką odzieżową na tle innych, jej dynamika wzrostu sprzedaży w samym roku 2014 osiągnęła prawie 30%. Natomiast według dziennika “Rzeczpospolita” z 2014 roku, marka była jedną z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek w kategorii odzież-obuwie. Łączny przychód przedsiębiorstwa ETOS w roku 2017 wyniosła 394 milionów złotych w segmencie sprzedaży.

3. CCC S.A.

Początki działalności marki CCC zaczynają się w latach 90-tych, gdzie pierwotnie jako firma handlowa “Miłek” prowadziła swoją działalność. Od 1996 rozwijała swoją spółkę handlową i poszerzała ją o sklepy franczyzowe działające pod szyldem “Żółta Stopa”. W kolejnym okresie spółka z ograniczonymi obowiązkami CCC (Cena Czyni Cuda) z siedzibą w Polkowicach została zarejestrowana przez Dariusza Miłka w 1999 roku, a następnie przekształcona w spółkę akcyjną w czerwcu 2004 roku. Aktualnie Polska marka odzieżowa CCC, jest jedną z największych i najszybciej rozwijających się producentów obuwia w Europie. Spółka została głównym udziałowcem firmy eobuwie S.A. co przyczyniło się do tego iż została ona również liderem e-commerce na rynku obuwia w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie ta światowa marka odzieżowa zajmuje się dystrybucją swoich produktów w 19 krajach, w tym w Polsce, Niemczech, Austrii, Rosji i wielu innych. Gigant obuwniczy jest domem dla 12 000 pracowników w ponad 1000 salonach i rocznie odnotowuje sprzedaż w wysokości 50 milionach butów, przyczyniając do tego, że już w 2017 roku łączny przychód marki odzieżowej CCC wyniósł 302,300 milionów złotych.

2. OTCF S.A.

Przedsiębiorstwo OTCF jest firmą odzieżową, która zajmuje się tworzeniem, produkcją oraz sprzedażą odzieży oraz akcesoriów sportowych dla szerokiej gamy klientów – od ludzi zajmujących się sportem codziennym, po profesjonalistów. Historia tej nowoczesnej spółki jest młoda, ponieważ sięga ona zaledwie dwudziestu trzech lat. W 1995 roku została założona grupa prowadzona pod działalność firmy – Horn Partner. 3 lata później spółka wypuściła swoją pierwszą markę sportową dedykowaną odbiorcom hurtowym – Outhorn (która w dalszym ciągu do dzisiaj jest rozwijana i sprzedawana). Więcej firm odzieżowych znajdziesz w naszych bazach! W 2003 roku Horn Partner wypuściło swoją drugą markę sportową otwartą na rynek detaliczny – 4Fun (która wraz z nadchodzącymi kolejnymi latami, zmieniała nazwy kolejno: 4Fun – Sport performance, 4F). Natomiast w 2010 roku sama spółka odzieżowa zmieniła nazwę na aktualną – OTCF, i 3 lata później wypuściła pierwsze sklepy multibrandowe – 4Faces. Aktualnie polska firma odzieżowa posiada w samym rodzimym kraju 200 sklepów, natomiast w 27 krajach Europejskich (takich jak Słowacja, Czechy czy Rumunia), prowadzi rozwiniętą sprzedaż hurtową. Przedsiębiorstwo OTCF osiągnęło w 2017 roku, zysk w wysokości ponad 400 milionów złotych.

1. LPP S.A.

Przedsiębiorstwo LPP (Lubianiec, Piechocki i Partnerzy) założone w Gdańsku w 1991 roku pod pierwotną nazwą PH Mistral s.c. przez Marka Piechockiego i Jerzego Lubiańca, jest zdecydowanym liderem (nie tylko w Polsce, ale także i w całej Europie Środkowo-Wschodniej) pod względem branży odzieżowej. Firma tworzy miejsca dla ponad 25 tysięcy pracowników oraz posiada sieć ponad 1700 sklepów zlokalizowanych w 20 krajach Europy, Afryki i Azji. LPP, które zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży, zarządza kompleksem sklepów w których skład wchodzą tak rozpoznawalne marki jak: Reserved, Mohito, House, Sinsay i Cropp. Przedsiębiorstwo nie posiada swoich własnych fabryk, dlatego odzież jej marek jest produkowana głównie w Azji, ale również w Polsce oraz innych krajach Europejskich takich jak Portugalia, Włochy i Turcja. Spółka odzieżowa LPP osiągnęła łączny przychód na rok 2017 o wysokości rzędu 440,774 milionów złotych. 3. Podsumowanie

Według zysku przedsiębiorstw podanych w rankingu, Polskie marki odzieżowe nie odstają ani trochę od swoich zagranicznych przyjaciół i są w stanie sprawnie konkurować z nimi na międzynarodowym rynku, dumnie reprezentując jakość kraju rodzimego z którego się wywodzą. Aktualnie branża odzieżowa bardzo prężnie się rozwija. Wartość rynku odzieżowego w Polsce na rok 2017 wyniósł 36 miliardów złotych i według PMR, w dalszym ciągu posiada tendencję rosnącą. Na tej podstawie można z śmiałością stwierdzić, że w Polsce wartościowym jest zakładanie coraz to nowszych marek odzieżowych.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail