[Ranking] Największe Polskie firmy kosmetyczne w 2017/2018 roku

Innowacyjność w sektorze kosmetycznym jest coraz bardziej zauważalna w naszym kraju – przesądza o tym fakt, że polscy producenci kosmetyków odchodzą od stosowania sztucznych i obciążających substancji, na rzecz naturalnych i ekologicznych preparatów. Takie specyfiki cieszą się uznaniem nie tylko na rodzimej ziemi, ale zostają docenione również na arenie międzynarodowej. Wynikające z tego zainteresowanie to efekt nadążania za oczekiwaniami powszechnego konsumenta, który świadomie wybiera najlepsze dla siebie środki do pielęgnacji. Sama idea wymarzonego wyglądu już nie wystarczy – teraz liczy się także zdrowie oraz pozytywny wpływ na środowisko.
Profesjonalne firmy kosmetyczne z Polski zasługują na uznanie także ze względu na skutecznie i długotrwałe działanie swoich wyrobów. Mogą pochwalić się licznymi certyfikatami i odznaczeniami, a najbardziej potwierdzającym dowodem na ich efektywność są przychylne opinie użytkowników, które możemy odnaleźć na niejednym forum. 1. Polskie firmy kosmetyczne

Branża kosmetyczna w Polsce wciąż się rozwija – powstaje wiele nowych marek, które promują się pod hasłami naturalności i organiczności, jak np. Clochee simply organic oferująca produkty do pielęgnacji w domowym zaciszu oraz profesjonalne kosmetyki do gabinetów kosmetycznych. Jak podkreśla raport Kosmetyczni.pl z 2017 roku, większość firm kosmetycznych to przedstawiciele małych i mikro-przedsiębiorstw, które skupiają się na niszowych produktach.
Zapewne każdy z nas kojarzy takie znane firmy kosmetyczne jak Biodermic, czy Organique, lecz nie wszyscy zdają sobie sprawę, że są to Polskie firmy produkujące kosmetyki ekologiczne.
Wśród tak obszernego sektora, należy stworzyć ranking najlepszych polskich firm kosmetycznych, które zdobyły uznanie wśród wymagającego grona klienteli. Przeczytaj: [Ranking] Ile zarabia przedstawiciel handlowy w branży kosmetycznej 💅🏻 2. TOP 5 największych polskich firm kosmetycznych

5. LABORATORIUM KOSMETYCZNE JOANNA Sp. j.


Powszechnie znana pod nazwą Joanna, to marka która działa na rynku od ponad 35 lat. Początkowo produkcja skupiała się wokół specyfików do pielęgnacji włosów, jednak z czasem do oferty dołączyły środki do twarzy oraz ciała. Inni producenci kosmetyków w Polsce nie zawsze mogą pochwalić się tak atrakcyjnymi cenami swoich wyrobów. Specyfiki dostaniemy we wszelkich drogeriach, hurtowniach kosmetycznych, supermarketach, a nawet prywatnych sklepikach. Firma proponuje szeroką gamę produktów do samodzielnego stosowania oraz linię premium, która spotykana jest często w salonach fryzjerskich i gabinetach urody. Wyróżniamy również kosmetyki dla mężczyzn, środki do depilacji oraz różnego rodzaju serum stymulujące wzrost rzęs, czy hennę do brwi.

4. ZIAJA LTD ZAKŁAD PRODUKCJI LEKÓW Sp. z o.o.


Swoją działalność prowadzą od 1989 roku, kiedy to po raz pierwszy wypuścili na rynek dotychczasowy hit – Naturalny Krem Oliwkowy. Obecnie ich oferta jest znacznie szersza – ponad 1000 produktów, które znajdziemy na półkach w Austrii, Danii, Czechach, czy Szwecji. Podkreślają, że ich towary są wytwarzane w naturalny sposób i nie stosują metody testów na zwierzętach. W swoim obszarze badawczym wyróżniają cztery laboratoria: fizykochemiczne, mikrobiologiczne, kontroli jakości oraz badawczo-rozwojowe. Produkty marki Ziaja to polskie kosmetyki naturalne z certyfikatem jakości ISO 9001:2008. Przedsiębiorstwo może pochwalić się takimi nagrodami jak statuetka Super Produkt za kultową serię Kozie Mleko. W ofercie istnieje wiele linii przeznaczonych dla różnych typów cery, osób z problemami skórnymi, a nawet środki do pielęgnacji dla dzieci. Co więcej, firma udziela się także kulturalnie oraz sportowo wspierając takie akcje i ugrupowania jak Gdański Klub Żeglarski, Puchar Polski Nordic Walking, czy inicjatywę Parkrun.

3. BELL Sp. z o.o.


Producent kosmetyków zatrudniający ponad 950 osób, który specjalizuje się w wyrobach kolorowych, jak szminki, tusze do rzęs, czy cienie do powiek. Swoją popularność zyskał dzięki klasycznej pomadce, która do dziś pozostaje w torebkach wielu kobiet. Obecnie działa na 50 rynkach zagranicznych – poza Europą produkty Bell znajdziemy w Pakistanie, RPA oraz Tajwanie. Firma posiada własne laboratorium mikrobiologiczne, gdzie dokonywana jest należyta kontrola wyrobów oraz podkreśla, że projektowanie i wykonywanie opakowań na towary są również ich samodzielnym działaniem. W 2014 r. wprowadzili innowacyjną serię kosmetyków hipoalergicznych, która cieszy się popularnością wśród szerokiego grona osób z problemami skórnymi, którzy mogą nabyć je po stosunkowo niskiej cenie. Ambasadorką firmy jest Miss Polonia z 2011 r. – Marcelina Zawadzka, chwaląca sobie jakość rodzimych produktów.

2. INGLOT Sp. z o.o.


Firma została założona przez Wojciecha Inglota w 1983 r. w Przemyślu i właśnie tam powstaje 95% produkcji. Marka znana jest ze swojej dynamicznej ekspansji – pierwszy salon poza granicami kraju powstał w 2006 roku w Kanadzie. Na dzień dzisiejszy Inglot może pochwalić się szeroką mapą lokalizacji – kosmetyki niniejszej marki znajdziemy na sześciu kontynentach w ponad 770 miejscach, do których możemy zaliczyć takie prestiżowe obiekty jak Oxford Street w Londynie, Mall of the Emirates w Dubaju, Grand Canal Shoppes w Las Vegas, mediolańskie Piazza del Duomo oraz Times Square w Nowym Jorku. Taka skala dystrybucji niewątpliwie stawia firmę wysoko na takich listach jak niejeden ranking firm kosmetycznych na świecie. Co więcej, przedsiębiorstwo angażuje się w różne artystyczne eventy i współpracuje ze znanymi projektantami jak KENZO i Michael Costello. O sukcesie działalności może świadczyć również wykorzystywanie ich produktów w Broadwayowskich musicalach – Mamma Mia, Król Lew, a nawet Chicago. Na wyróżnienie zasługuje także fakt, że ambasadorką firmy została popularna piosenkarka i aktorka Jennifer Lopez, która wspólnie z marką Inglot stworzyła swoją własną kolekcję kolorowych kosmetyków. Przedsiębiorstwo udziela się także w wielu akcjach charytatywnych i sportowych – jest jednym ze sponsorów Asseco Resovia (aktualnego mistrza Polski w piłce siatkowej) i współpracuje z Johan Kriek Tennis Academy. W 2011 r. ta Polska firma kosmetyczna otrzymała certyfikat GMP poświadczający jej odpowiednie warunki produkcji oraz wysoką jakość komponentów.

1. DR IRENA ERIS S. A.


Działalność powstała w 1983 r. z ramienia polskiej farmaceutki Ireny Eris (w zasadzie Ireny Szołomickiej-Orfinger) i jej męża Henryka Orfingera. Wyraz swojego zaangażowania w życie firmy kosmetycznej odzwierciedlają liczne nagrody jej przyznane, m. in. Perła Biznesu z 2003 r., Osobowość Spa z 2008 r., czy Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski z 2014 r. Samo przedsiębiorstwo skupia się na produkcji kosmetyków oraz prowadzi badania nad rozwojem branży kosmetycznej. W swoich działaniach podkreśla wykorzystywanie patentowych i innowacyjnych technologii, które w połączeniu z wyselekcjonowanymi składnikami dają unikalną kompozycję wyróżniające się na rynku. Obok dermokosmetyków, uwzględniających każdy typ cery i problemy skórne, znajdziemy także kosmetyki kolorowe, które nie tylko posiadają właściwości upiększające, ale wzbogacone są również o substancje pielęgnacyjne. Dr Irena Eris w swojej ofercie zawiera także produkty przeznaczone dla mężczyzn w tym olejki do brody, balsamy po goleniu i szampony zagęszczające włosy. Produkty tej firmy kosmetycznej możemy znaleźć w licznych aptekach i drogeriach, a w warszawskiej Galerii Mokotów zlokalizowany jest pierwszy Concept Store Dr Ireny Eris. 3. Podsumowanie

Produkcja kosmetyków w Polsce stanowi ważny segment naszej gospodarki – w świetle raportu Kosmetyczni. pl z 2017 roku jego wartość wyniosła 16 mld zł i zapewnił ponad 43 tys. miejsc pracy. Powstaje coraz więcej firm akcentujących ekologiczne rozwiązania, dzięki czemu powstają polskie kosmetyki wegańskie, pozbawione parabenów i składające się z jedynie z roślinnych komponentów. Patrząc na potencjał i zdobyte dotychczas doświadczenie branży kosmetycznej, można stwierdzić, że z pewnością będzie prowadzić dalszą ekspansję na kraje różnych kontynentów – oczywiście z odpowiednim bagażem finansowym i działaniami marketingowymi.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail