[Ranking] Największe francuskie firmy w Polsce w 2017/2018 roku – Blendberg🇫🇷

Po upadku “żelaznej kurtyny” i powrocie demokracji w Polsce, w naszym kraju gospodarka mogła odżyć na nowo. Ze względu na swoją atrakcyjność geopolityczną (świetne położenie, blisko morza i kluczowych krajów dla gospodarki europejskiej), niskie koszty, duże połacie niezagospodarowanego terenu i rynek wolny od konkurencji, wiele zagranicznych przedsiębiorstw postanowiło tu zainwestować. Wśród krajów, z których przybyło do nas wiele firm, w czołówce znajduje się nie kto inny jak Francja. Z ojczyzny mody i wykwintnej kuchni przyjechało do Polski wielu producentów i dystrybutorów, by zbudować tu swoje hurtownie, magazyny, fabryki oraz oczywiście – sklepy. Z roku na rok francuskich inwestorów pojawia się w Polsce coraz więcej, a wraz z nimi, duży kapitał, bo jak się okazuje Polska jest bardzo opłacalna.
1. Francuskie firmy w Polsce

Francja zainwestowała w Polskę ok 23 mld euro oraz zatrudnia ok 250 tys. Polaków, zresztą był to jeden z pierwszych krajów, który zdecydował się na inwestycję w Polskę na tak dużą skalę. Głównie wypłynęli na przemysł motoryzacyjny, spożywczy i chemiczny, ale również wprowadzili nowy standard usług, na wzór tego z Zachodu.
Francja sama w sobie posiada status jednego z największych imperiów gospodarczych w Europie. Łącznie zarobki Francuzów w skali roku wynoszą ponad 2000 miliardów euro, co czyni z nich drugi najbogatszy naród na kontynencie. Dla porównania – łączne zarobki Polaków nie przekraczają nawet 400 miliardów. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że liczba ludności w obu krajach różni się o ok. 27 milionów, to wciąż mamy o wiele słabszy wynik. Oczywiście spowodowane jest to wieloletnim odcięciem od świata zachodniego, do którego byliśmy zmuszeni, ale to również dlatego inwestorzy z Francji są dla nas i naszej gospodarki tak ważni. Ale ta współpraca nie byłaby tak owocna, gdyby nie CCIFP.
CCIFP (fr. Chambre de Commerce et d’Industrie France Pologne), czyli Francuska Izba Przemysłowo-Handlowa to fundament naszej współpracy gospodarczej z francuskimi przedsiębiorcami. Jak już wspominaliśmy, francuskie marki pojawiły się w Polsce bardzo szybko po powrocie demokracji, czyli długo przed wstąpieniem do Unii Europejskiej. Dlatego potrzebny był dobry kanał komunikacyjny między inwestorami z obu krajów. Tak powstało to zrzeszenie francuskich firm w Polsce. CCFIP było pierwszą tego rodzaju izbą w Polsce, istniejąc i aktywnie wspierając międzynarodową współpracę już od 20 lat.
Obecnie prawie 500 firm znajduje się w ugrupowaniu i ta liczba będzie na pewno ulegać zwiększeniu. Każdy inwestor z zagranicy musi przed wprowadzeniem swojej firmy na nasz rynek odpowiednio przygotować grunt: istnieje dużo aspektów prawnych, standardów państwowych itd. Izba pomaga w kontaktowaniu się z lokalnymi i państwowymi organami administracyjnymi, oraz innymi pracodawcami. Przede wszystkim jednak jest to pewnego rodzaju forum wymiany doświadczeń między biznesmenami. Zapewnia efektywny rozwój firmy w Polsce i odpowiednie doradztwo. Dzięki CCFIP wielu mniejszych inwestorów z Francji zaczęło interesować się Polską, a ta liczba wciąż się zwiększa. Przeczytaj: [Ranking] Największe firmy samochodowe na świecie 2017 / 2018? 2. TOP 10 Największe francuskie firmy w Polsce

Jak już wspominaliśmy, w Polsce jest obecnych ponad 500 francuskich przedsiębiorstw Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, skąd dana firma pochodzi, mimo że korzystamy z jej usług. W większości są to międzynarodowi giganci, którzy zobaczyli w naszym kraju atrakcyjny teren na budowę nowych zakładów i sklepów i tym samym pozyskanie klientów. Oto kilku największych, którzy przyjechali do nas z Francji.

10. Sephora


Sephora jest jedną z przodujących firm sprzedających kosmetyki w Polsce. Pierwszy sklep sieci powstał w 1969 roku w Paryżu, i przez 50 lat udało mu się dokonać niesamowitej ekspansji na cały świat, otwierając dotychczas łącznie ponad 500 sklepów, z czego 93 w Polsce, co plasuje nas na 3 miejscu w rankingu. W 2013 roku ta firma była w stanie osiągnąć dochód wielkości 4 miliardów USD.
Głównym produktem Sephory są oczywiście perfumy. Firma posiada bardzo bogatą ofertę. Można tu znaleźć francuskie marki perfum najwyższej klasy (jak np. Saint-Laurent czy Philosophy)  oraz tańsze opcje, jak np. wody perfumowane. Przedsiębiorstwo wypuściło również własną linię perfum i kosmetyków. Dodatkowo od 2015 roku nawiązało współpracę z projektantami mody pokroju Mary-Kate i Ashley Olsen, oraz Markiem Jacobsem, by stworzyć całkowicie nową, dopasowaną do klientów kolekcję perfum i kosmetyków.
Firma również jest szanowana ze względu na standardy, jakie utrzymuje. Nie licząc dobrych warunków zatrudnienia i traktowania pracowników fair (w 2017 roku otrzymała wyróżnienie w kategorii Najlepszy Międzynarodowy Sprzedawca na The World Retail Awards), stara się dbać o środowisko. Organizacja Generation Responsible odznaczyła przedsiębiorstwo w 2015 roku nagrodą “R” za swoją proekologiczną politykę. Oprócz tego, media donoszą, że Sephora jest jedną z niewielu firm kosmetycznych, które rzeczywiście ograniczają roczną produkcję szkodliwego dwutlenku węgla. Statystyki mówią tu nawet o liczbie 200 ton.

9. Michelin


Michelin jest największym producentem opon w Europie i drugim na świecie, zaraz po Bridgestone. Przez ponad 100 lat swojego istnienia, firma weszła w posiadanie wielu marek, w tym Goodrich, Kleber i Kormoran. Jest znana z innowacji, jakie wprowadza na rynek (to Michelin wpadło na pomysł “koła zapasowego” w samochodach) oraz kojarzona przede wszystkim z charakterystycznego logo, czyli Michelin mana.
Nie licząc produkcji i dystrybucji opon, firma jest ceniona za wydawane mapy i przewodniki dla turystów zmotoryzowanych. Wśród nich najpopularniejszym jest “Czerwony przewodnik”, w którym znajdziemy listę najlepszych restauracji na świecie i status, jaki nadało im Michelin. Przedsiębiorstwo nadaje bowiem specjalne odznaczenia znane jako “Gwiazdki Michelin” restauracjom i hotelom. Przyznanie gwiazdy oznacza ogromny prestiż w środowisku gastronomicznym i wiele punktów o nie zabiega. Maksymalnie można otrzymać takie 3, a obecnie tylko ok 120 restauracji na świecie zdobyło takie wyróżnienie.
W Polsce francuski producent opon działa od 1994 roku i zatrudnia na tę chwilę ponad 4500 osób. Polska jako pierwszy kraj w całej Europie wschodniej i centralnej był w posiadaniu filii Michelin. Postawiona została fabryka, która od razu zaczęłą masową produkcję. Dalej polski oddział tylko się rozwijał, stawiając nowe fabryki, salony, zatrudniając coraz więcej osób. Wielu Polaków w tym czasie otrzymało wysoko postawione stanowiska, już w filiach we Francji lub UK. Obecnie główna siedziba w Polsce firmy znajduje się w Olsztynie, gdzie obecny jest wielki kompleks produkcyjny Michelin. Cała korporacja rocznie osiąga zyski 20 miliardów dolarów.

8. Renault


Renault to jeden z największych producentów automobile we Francji, a jego historia sięga aż 1899 roku, kiedy to firma została założona. Nie licząc produkcji aut, zajmuje się również produkowaniem pojazdów kolejowych (ale tylko tych, które używają silników spalinowych), traktorów, ciężarówek, busów i czołgów. Więc jak widać, ich oferta jest bardzo szeroka, co jednoznaczne jest z ogromną klientelą. Od pojedynczych osób fizycznych, które szukają auta do jazdy na co dzień, po rząd, który wykupuje pojazdy dla swojej armii (dodatkowo państwo francuskie jest w 19% właścicielem firmy).
Francuska spółka inwestuje też w sport, a mianowicie wyścigi kompetytywne, takie jak Formuła 1 lub rajd Dakar. W latach 70-tych stworzona została liga specjalnie do tego celu – Renault Sports. Osiągnęła ona wiele sukcesów, przy okazji robiąc świetną reklamę firmie. Renault Sports może pochwalić się takimi osiągnięciami jak zwycięstwo w Le Mans 24 Hours albo 1. miejsce w F1 dwa lata z rzędu. Zespół francuskiej korporacji jest również w posiadaniu tytułu rekordzisty świata w przejechaniu w najkrótszym czasie Nurburgring.
W Polsce Renault cieszy się bardzo dużą popularnością. Ta francuska marka jest 6. najczęściej wybieraną wśród Polaków. W Polsce zadebiutowała w 1991 roku i bardzo dobrze jej się od tego czasu tu powodzi. Firma angażuje się bardzo mocno w życie społeczne w Polsce, np. finansuje programy dla niepełnosprawnych lub wspiera rozwój sportu wśród najmłodszych – co przyczyniło się do popularyzacji marki. Rocznie Renault zarabia 59 miliardów dolarów.

7. Auchan


Auchan to francuska sieć hipermarketów założona w 1961 roku. Posiada 3710 punktów sprzedażowych w 17 krajach na świecie i zatrudnia 332 900 pracowników. Jak każdy market  dzisiaj, również posiada produkty pod własnymi markami. Rocznie zarabia 61,7 miliardów dolarów.
Auchan posiada bardzo ciekawy system stawiania supermarketów i zarządzania nimi. W większości przypadków (istnieje niewiele wyjątków) francuski przedsiębiorca kupuje ziemię, na której chce postawić swoją filię. Ale, nie wykorzystuje do tego całego terenu. Stawia ogromny kompleks budynków, z czego tylko część przeznaczona jest na rzeczywisty sklep. Reszta natomiast jest wynajmowana innym firmom, które mogą tam postawić swoje punkty sprzedażowe. W ten sposób powstają duże centra handlowe w postaci małych miast.
W Polsce pierwsze Auchan otwarto w 1996 roku w Piasecznie – pod Warszawą, a w 2001 roku powstało nowoczesne centrum logistyczne w Wolborzu, co umożliwiło utworzenie platformy logistycznej dla owoców i warzyw w Grójcu. Przez lata firma starała się jak najlepiej spełnić wymagania klientów: stworzono kartę kredytową Auchan oraz umożliwiono dołączenie do programu lojalnościowego “Skarbonka”. Poza tym korporacja znana jest z organizacji różnego rodzaju wydarzeń dla dzieci oraz w ramach ważnych rodzinnych wydarzeń, takich jak święta.

6. Orange


Orange jest jedną z największych firm telekomunikacyjnych w Środkowej Europie, a wywodzi się ona właśnie z Francji. W Polsce jest to dominujący dostawca, obsługujący już połowę Polaków! Przed zaistnieniem pomarańczowego giganta to Telekomunikacja Polska wiodła prym na naszym rynku. Była w zasadzie monopolistą na naszym lokalnym rynku, niestety przez dużo problemów z dostarczaniem usług, które sprzedawali i ich słaba jakość, spowodowała kryzys i wykupienie przez francuskiego inwestora – France Telecom. Wpływ francuskich inwestycji postawił tę markę na nogi i wprowadził zupełnie nowe standardy.
Od 2000 roku Telekomunikacja Polska była zmiana odtąd jako Idea. Francuzi postanowili postawić na nowe technologie. Nowe millenium zaoferowało wiele nowych rozwiązań dla telekomunikacji. Zaczęto używać nowych systemów cyfrowych GSM, a następnie wprowadzono nową generację sieci telefonii komórkowej – UMTS. W ramach rebrandingu francuskiej marki w roku 2005 Ideę zastąpiło Orange.
Obecnie Orange zatrudnia 170 tys. osób w 35 państwach. Wśród świadczonych usług, oprócz ofert telefonicznych, znajdują się jeszcze abonamenty telewizyjne i pakiety internetowe. Są bardzo cenieni przez klientów, pracowników i pracodawców, głównie przez ich politykę zatrudnienia i organizację pracy, czego dowodem są liczne certyfikaty uzyskane przez firmę w ostatnich latach. Orange Polska siedem razy z rzędu została nagrodzona certyfikatem Top Employer. W 2017 roku przyznano im nagrodę Top Employer Polska i Top Employer Europe. Grupa znana jest również ze swoich wysokich standardów zatrudnienia i komfortowych warunków pracy.
Rocznie dochody całej grupy wynoszą 40 miliardów dolarów, co uplasowało ją w 2012 roku w rankingu największych firm czasopisma “Polityka” oraz było powodem do uzyskania pozycji lidera w branży telco i IT. Żeby zwiększyć swój zasięg i obroty, Orange Polska utworzyła wraz z inną siecią telekomunikacyjną T-Mobile spółkę joint venture pod nazwą NetWorkS!, która miała za zadanie stworzyć jak najlepiej zoptymalizowaną sieć komórkową w Europie.

5. Grupa PSA


Grupa PSA jest wywodzącym się z Francji konglomeratem zajmującym się przemysłem motoryzacyjnym. Produkuje samochody i motocykle spod takich marek jak Peugeot, Citroen, DS, Opel i Vauxhall. Z czego najpopularniejszym na świecie jest Peugeot, podczas gdy w Europie króluje Opel. W ciągu roku grupa jest w stanie wyprodukować 3,63 miliona pojazdów, co dało firmie ok 83 mld. USD dolarów. Na całym świecie korporacja zatrudnia 184,00 osób, z czego 3000 to Polacy.
Historia koncernu zaczęła się w 1976 roku na skutek przejęcia firmy Citroen, która znajdowałą się wtedy na skraju bankructwa, przez Peugeota Przez lata konglomerat miał swoje wzloty i upadki, aż w 2013 roku ówczesny CEO postanowił poświęcić więcej uwagi marce Peugeot i stworzyć markę luksusową, by zwiększyć obroty. Od tego czasu grupa odnotowuje większe zyski. W 2017 roku zostały przeprowadzone negocjacje z General Motors zaowocowały w przejęcie marki Opel przez PSA.
Firma również inwestuje w sport, głównie w rajdowców. Konstruuje na tę potrzebę pojazdy i następnie wystawia je w wyścigach razem z opłaconymi przez siebie zawodnikami. Po raz pierwszy w Dakarze osiągnęła sukces w 1988 roku, co czyni z tego roku trzydziestolecie tego wydarzenia. Wśród osiągnięć koncernu znajduje się jeszcze skonstruowanie pierwszego w Polsce samochodu całkowicie dostosowanego do osób z porażeniem 4-kończynowym w ramach projektu “Bez Barier”. Poza tym co roku jest wyróżniany za jakość oferowanych produktów, przyjazną pracownikom politykę prowadzenia firmy i prowadzenie projektów prospołecznych. W ubiegłym roku otrzymali w Polsce srebrny Klucz Jakości i nagrodę PureTech w kategorii “Ekologia”.

4. Crédit Agricole


Crédit Agricole to francuska sieć banków spółdzielczych, nazywana często “Zielonym Bankiem”. Nie licząc motywu kolorystycznego, z którym utożsamia się bank, to nazwa ta używana ta jest przede wszystkim przez przeszłość Credit Agricole – początkowo, głównym zamysłem powstania było stworzenie kasy oszczędnościowej dla rolników.
W 1885 roku grupa rozpoczęła swoją działalność w małej miejscowości Salins-les-Bains, gdzie miała udzielać rolnikom pożyczek krótkoterminowych, które miały pomóc im w zbiorach. Kiedy nastąpił proces masowej urbanizacji we Francji i ludzie zaczęli przenosić się ze wsi do miast, posiadali już konto w banku Credit Agricole, co sprawiło, że zielony bank też musiał z przyczyn naturalnych rozszerzyć swoją działalność. Od tego czasu oferowali pożyczki również długo- i średnioterminowe oraz posiadali oddziały w wielkich metropoliach typu Paryż.
W Polsce pierwsza filia pojawiła pod nazwą “Credit Agricole” pojawiła się dość późno, ale to dlatego, że grupa działała tu pod innymi nazwami. Oddział, który możemy uznać za pierwszy, to Bank Świętokrzyski SA, powstały w 1991 roku. Działał on w ramach spółki zielonego banku i z ich kapitałem. Następnie powstała w Polsce sieć o nazwie Lukas Bank, która również była częścią spółki. Przez lata bank w Polsce odnosił sukcesy, zdobywając np. w 2014 roku bardzo złotą prestiżową nagrodę Złotego Bankiera. Obecnie jest w Polsce 445 placówek oraz 289 biur kredytowych należących do grupy. Rocznie zarabia ona 105 miliardów dolarów.

3. Carrefour


Firmą w Polsce, która ostatnio zyskała dużą popularność jest sieć hipermarketów Carrefour. Nie tylko zresztą w Polsce. Jest to jedna z najpopularniejszy sieci sklepów na świecie z liczbą ponad 1450 punktów sprzedażowych w ponad 30 krajach. Nie licząc wielkopowierzchniowych obiektów handlowych, Carrefour posiada również mniejsze obiekty pod nazwą “Carrefour Express”, stacje benzynowe i lokalne sklepiki “Carrefour 5 minut”
Firma swój pierwszy sklep otworzyła w 1957 roku. Był to zwykły lokalny punkt sprzedażowy, ale duży popyt sprawił, że dochody przekroczyły najśmielsze oczekiwania właściciela. Postanowiono więc zarobione pieniądze zainwestować w rozwój firmy – najpierw na skalę krajową, a następnie światową. W Polsce pierwszy market Carrefour powstał w 1997 roku w Łodzi, a od tego czasu zaczęło u nas funkcjonować ponad 900 sklepów tej sieci.
Carrefour Polska posiada wiele prestiżowych nagród otrzymanych od bardzo szanowanych na rynku instytucji branżowych. W tym roku zostali laureatami prestiżowych wyróżnień “Retailer of the year” i “Innovation of the year” dzięki swojemu omnikanałowemu rozwiązaniu zastosowanemu w cyfrowej komunikacji. Sam Prezes Carrefour Polska otrzymał Państwowy Order Zasługi w randze Kawalera za wybitne zasługi dla promocji francuskiej gospodarki i kultury w Polsce. W ciągu roku firma zdołała zarobić 121 mld dolarów.

2. BNP Paribas


Bank BNP Paribas to grupa kapitałowa powstała w wyniku fuzji Narodowego Banku Paryskiego i banku Paribas. Jest to największy bank pod względem kapitalizacji giełdowej w strefie euro i największy bank detaliczny we Francji. Rocznie zarabia 127 miliardów dolarów i zatrudnia prawie 200 000 osób. Jego historia zaczęła się 170 lat temu w Francji i regularnie zwiększał swoje zasięgi od tego czasu.
Polski oddział banku funkcjonuje pod nazwą BGŻ BNP Paribas  i należy do jednych z największych wydawców kart kredytowych w kraju. Zajmuje się dostarczaniem rozwiązań z zakresu finansowania na rynku krajowym i międzynarodowym. Usługi kierowane są również do przedsiębiorstw z sektora rolno-spożywczego: finansowanie rolnictwa, gospodarki żywnościowej i infrastruktury regionalnej. Natomiast klienci z segmentu bankowości prywatnej mogą liczyć na kompleksową ofertę w zakresie ochrony, optymalizacji i pomnażania majątku.
Z usług polskiej filii BNP Paribas skorzystało już 2 600 000 mln klientów w ponad 500 oddziałach, które są miejscem pracy 8000 osób. Co roku bank nagradzany jest za przyjazne pracownikom warunki, uczciwe traktowanie zatrudnionych i wysokie poszanowanie kodeksu pracy. W roku 2017 oddział otrzymał wyróżnienie  “Top Employer Polska”. Poza tym spółka angażuje się w akcje charytatywne i społeczne. Wspiera polski tenis, rozwój lokalnych środowisk i popularyzację kultury kinematografii.

1. AXA


AXA to francuskie przedsiębiorstwo ubezpieczeniowe, które posiada oddziały na terenie całego świata. Działa we wszystkich działach ubezpieczeń i zajmuje się również doradztwem inwestycyjnym. Z tych gałęzi łącznie osiąga przychody rzędu 142 mld dolarów na rok przy zatrudnieniu ok. 166 000 osób.
W Polsce przedsiębiorstwo pojawiło się relatywnie niedawno, bo w 2006 roku, co nie zmienia faktu, że szybko zdobyło ono silną pozycję na rynku i dziś już trzyma pozycję jednego z najpopularniejszych ubezpieczycieli w kraju. Klienci wybierają AXA przede wszystkim dzięki swojej ofertom dostosowywanym indywidualnie do klienta i wysokich standardów obsługi. W 2015 roku firma otrzymała wyróżnienie “Najszybciej rozwijająca się firma ubezpieczeniowa” a w 2017 – 9 rok z rzędu medal “Najlepszej marki ubezpieczeniowej świata” pod względem rozpoznawalności i zaufania w rankingu Best Global Brands. A w 2014 otrzymała tytuł najbardziej  świadomej ekologicznie marki na świecie.
Poza działalnością związaną ze sprzedażą pakietów ubezpieczeniowych, przedsiębiorstwo prowadzi również działalność w polu naukowym. Prowadzona jest fundacja AXA Research Fund, której celem jest wspieranie badaczy z całego świata, którzy zajmują się zrozumieniem teorii ryzyka związanego z życiem ludzkim i grożącym mu czynnikom. Wszystko po to, by móc uchronić ludzi przed konsekwencjami zdarzeń losowych lub by móc im całkowicie zapobiec. Od 2007 roku w formie grantów przekazanych zostało 105 mln euro na 401 projektów naukowych w 27 krajach, z czego 4 trafiły do Polski.
Axa jest jedną z najsilniejszy marek w Polsce, za co w 2010 otrzymała statuetkę Superbrands i co oznacza dla naszego kraju duży rozwój. Zwiększając swoje udziały w tym opłacalnym interesie polepsza opinię wśród przedsiębiorców o Polsce i sprawia, że więcej prestiżowych firm decyduje się właśnie na Polskę.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
3. Ranking według województw

3.1 woj. mazowieckie

Województwo mazowieckie to najsilniej zaludniony obszar w Polsce i o bardzo dużym znaczeniu dla przedsiębiorców ze względu na położoną na środku województwa Warszawę. Znajdziemy tu m. in.
-247 sklepów Carrefour,
-159 oddziałów Orange,
-27 sklepów Sephora,
-14 hipermarketów Auchan. 3.2 woj. śląskie

Śląsk mimo swojej silnej pozycji ekonomicznej nie jest aż tak popularny wśród francuskich inwestorów. Głównie wynika to z tego, że rynek głównie nastawiony jest na przemysł a nie produkty oferowane przez Francuzów.. Znajduje się tu:
-174 oddziały Orange,
-82 sklepy Carrefour,
-21 hipermarketów Auchan,
-19 sklepów Sephora. 3.3 woj. dolnośląskie

Dolnośląskie wypada nieco gorzej niż swoje siostrzane województwo, ale wciąż znajdziemy tu dużo francuskich przedsiębiorstw, a mianowicie:
-112 oddziałów Orange,
-39 sklepów Carrefour,
-12 sklepów Sephora,
-7 hipermarketów Auchan. 3.4 woj.wielkopolskie

Wielkopolska to głównie teren dla inwestorów z Niemiec. Natomiast francuskie firmy również tu znajdziemy w następującej postaci:
-110 oddziałów Orange,
-36 sklepów Carrefour,
-16 sklepów Sephora,
-4 hipermarkety Auchan. 3.5 woj.małopolskie

Małopolskie to przede wszystkim województwo turystyczne, dlatego m. in.sieci spożywcze mogą cieszyć się tu sporą ilością klientów. Ilościowo prezentuje się to następująco:
-107 salonów Orange,
-87 sklepów Carrefour,
-8 sklepów Sephora,
-6 hipermarketów Auchan. 3.6 woj. pomorskie

Województwo pomorskie również cieszy się dużą popularnością wśród turystów, ale nie jest tak nastawione na rozwój ekonomiczny. Stąd nieco gorsze wyniki pod względem posiadania francuskich przedsiębiorstw. Wśród nich:
-91 salonów Orange,
-34 sklepy Carrefour,
-10 sklepów Sephora,
-6 hipermarketów Auchan.
3.7 woj. łódzkie

Województwo łódzkie jest nieco bardziej zaludnione i zurbanizowane niż pomorskie. Dlatego mimo braku takich ilości turystów, radzi sobie całkiem dobrze w kwestii francuskich inwestycji. Znajdziemy tu:
-92 salony Orange,
-55 sklepy Carrefour,
-7 hipermarketów Auchan,
-6 sklepów Sephora. 3.8 woj. kujawsko – pomorskie

Kujawsko-pomorskie nigdy nie było tak popularne jak sąsiadujące Pomorskie, stąd nie dziwi mniejsza ilość filii francuskich przedsiębiorstw:
-71 salonów Orange,
-44 sklepy Carrefour,
– 6 sklepów Sephora,
-6 hipermarketów Auchan. 3.9 woj. zachodniopomorskie

To województwo wypada najgorzej w porównaniu do siostrzanych województw. Znajduje się tu tylko:
-62 salony Orange,
-6 sklepów Sephora,
-zaledwie 3 hipermarkety Carrefour i Auchan. 3.10 woj. podkarpackie

Piękne krajobrazy i turystyka, niestety teren słabo zurbanizowany i tym samym nie posiadający aż tylu potencjalnych klientów. Francuskie przedsiębiorstw prezentują się nu następująco:
-48 salonów Orange,
-29 sklepów Carrefour,
-3 sklepy Sephora
-2 hipermarkety Auchan. 3.11 woj. opolskie

Opolskie to bardzo małe województwo z nie aż tak dużym potencjałem ekonomicznym. Mimo dość gęsto zaludnienia, niewiele przedsiębiorców z Francji widzi w tym województwie dobry teren do stawiania swoich filii.Mimo wszystko znaleźć tu można:
-32 salony Orange,
-20 sklepów Carrefour,
-2 hipermarkety Auchan,
-2 sklepy Sephora. 3.12 woj. lubelskie

Województwo to nie radzi sobie tak źle jak w przypadku naszego rankingu duńskich firm w Polsce. Francuzi nie boją się Lubelszczyzny i chętnie tu stawiają swoje filie. Jest tu:
-72 salonów Orange,
-42 sklepy Carrefour,
-4 sklepy Sephora,
-2 hipermarkety Auchan. 3.13 woj. lubuskie

Województwo małe i mało atrakcyjne dla inwestorów. Mimo wszystko swoje miejsce znalazło tu:
-37 salonów Orange,
-15 sklepy Carrefour,
-2 sklepy Sephora,
-1 hipermarket Auchan. 3.14 woj. warmińsko – mazurskie

Na warmińsko-mazurskim znajdziemy przede wszystkim główną filię Michelin Polska, która składa się z 3 zakładów produkcyjnych, 3 zakładów produkcyjnych komponentów, Centrum Logistyki, Grupy Serwisów oraz Biura Konstrukcyjnego. Oprócz tego znajdziemy to pozostałych gigantów, a mianowicie:
-65 salonów Orange,
-21 sklepy Carrefour,
-1 sklep Sephora,
-1 hipermarket Auchan. 3.15 woj. świętokrzyskie

Świętokrzyskie otrzymało część z francuskich inwestycji, lecz np. firma Sephora, obecna w całej Polsce nie postawiła tu żadnego swojego sklepu. Zamiast tego znajdziemy tu:
-39 salonów Orange,
-33 sklepy Carrefour,
-1 hipermarket Auchan. 3.16 woj. podlaskie

Ostatnie na liście na województwo i zdecydowanie z najmniej spodziewanym rozmieszczeniem francuskich filii. Znajdziemy tu o wiele mniej marketów Carrefour niż zwyczajowo, bo jest wśród francuskich firm znajduje się tu:
-48 salonów Orange,
-4 sklepy Carrefour,
-3 hipermarkety Auchan,
-2 sklepy Sephora.
4. Ranking według największy polskich miast

4.1 Warszawa

Warszawa ze względu na swój status miasta stołecznego jest wybierana przez wielu przedsiębiorców, w tym francuskich, jako miejsce, gdzie znajdować się będzie główna siedziba ich polskiego oddziału. Znajduje się tu siedziba polskich filii AXA, BNP Paribas, Carrefour, Renault i Orange. 4.2 Wrocław

We Wrocławiu swoje siedziby mają Credit Agricole, Eurobank oraz firma Alstom, która jest który jest jednym z największych pracodawców w mieście. 4.3 Kraków

W Krakowie znajdziemy oddziały AXA, BNP Paribas oraz renomowanych dealerów Renault. Oprócz tego oczywiście markety Carrefour, Auchan oraz sklepy Sephora wraz z salonami Orange. 4.4 Poznań

W Poznaniu również bez zmian. Jedno z czołowych miast Polski pod względem rozwoju ekonomicznego jest zaopatrzone w filie wielu francuskich firm. W tym Auchan, Orange i AXA. 4.5 Łódź

Łódź nie odstaje obecnie od reszty miast pod względem rozwoju. Dlatego znajdziemy tutaj także napotkać można francuskie przedsiębiorstwa: m. in. AXA, BNP Paribas lub Sephora. 4.6 Gdańsk

W Gdańsku również swoje oddziały mają czołowe francuskie firmy z naszego rankingu, ale oprócz tego jeden z wiodących przedstawicieli branży IT, czyli Intitek. 4.7 Katowice

W Katowicach znajdziemy wiele dużych francuskich firm jak Orange czy Credit Agricole, ale również mniejsze jak Capgemini. 4.8 Rzeszów

Tak jak reszta największych miast, Rzeszów przyciąga do siebie inwestorów z zagranicy, tym również Francji. Dlatego znajdziemy tu w zasadzie wszystkie przedsiębiorstwa z naszego rankingu. 5. Podsumowanie

Jak widać silny kapitał francuski jest w Polsce bardzo mocno obecny. Inwestorzy z Francji uważają Polskę za atrakcyjny i szybko rozwijający się kraj. Jest to również korzyść dla nas. Dzięki przepływającym do naszego kraju miliardom euro, zasilamy naszą gospodarkę i wzmacniamy pozycję na międzynarodowej arenie. Jeśli jest się biznesmenem, warto posiadać informacje na temat takich ważnych przedsiębiorstw jak AXA czy Carrefour, dlatego zapraszamy do skorzystania z naszej oferty baz danych, która pomoże w nawiązaniu współpracy z największymi francuskimi firmami w Polsce z określonego sektora: budowlanego, spożywczego, kosmetycznego i wielu innych.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail