[Ranking] Największe firmy z Finlandii w Polsce 2017 / 2018 – BlendBerg🇫🇮

Finlandia dzięki swojej bogatej kulturze, która znacznie różni się od kultur Europy Zachodniej, jak i Europy Wschodniej, znajduje w tamtejszych krajach spore rynki zbytu. Szczególnie lubiane są fińskie słodycze i fińskie marki odzieżowe. Pasjonaci ogrodnictwa, gotowania, czy też rękodzieła także znajdą coś dla siebie, chociażby za pośrednictwem firmy Fiskars, która sprzedaje tego typu produkty. Fińskie produkty w Polsce są stosunkowo znane mieszkańcom kraju nad Wisłą i z pewnością wymienienie co najmniej trzech nie sprawiłoby im problemu.
1. Fińska gospodarka

Chory gospodarczo człowiek Europy. Taka łatka została przyklejona Finlandii w ostatnich latach z powodu słabo kręcącej się gospodarki. Na szczęście, dzisiaj ona przyspiesza. Finlandia w tym roku zanotowała najwyższy od sześciu lat wskaźnik PKB, który obecnie wynosi 2,6%. Warto wspomnieć, że od początku tego stulecia Finlandia zmieniła walutę na Euro, której kurs utrzymuje się na w miarę stałym poziomie. Ten jedyny nordycki kraj, który posługuje się walutą Euro notuje wzrost gospodarczy dzięki powiększającemu się poziomowi eksportu. Wzrasta także konsumpcja oraz inwestycje. Optymizm konsumentów także notowany jest na wysokim poziomie, co w stosunku do reform rynku pracy bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Przeczytaj: [Ranking] Greckie firmy w Polsce 2017 / 2018?? 2. Znani Finowie

Finlandia to kraj, który może pochwalić się wieloma wybitnymi postaciami z różnych branż, które sprawiają, że jest ona kojarzona na mapie świata. Do takich osób z pewnością zaliczają się sportowcy. Najlepszy w historii skoczek narciarski – Matti Nykänen – pochodzi przecież z tego kraju. Powszechnie kojarzeni są także Janne Ahonen oraz Matti Hautamäki. Dodatkowo, znany jest także Kimi Räikkönen, kierowca Formuły 1 oraz Linus Torvalds – twórca systemu operacyjnego Linux. Jednakże jeśli spojrzeć na tę kwestię globalnie – z pewnością najbardziej znaną Finką jest Tove Jansson, twórczyni Muminków, które dziś ponownie są bardzo popularne na całym świecie.
To jakiej muzyki słuchają Finowie jest także bardzo ciekawą sprawą. Brylują oni w rankingach ilości zespołów rockowych i metalowych. Najpopularniejszymi są HIM, the Rasmus, Apocalyptica, Nightwish, Children of Bodom oraz Lordi. Co za tym idzie, na świecie znane i kojarzone są takie osoby jak Tarja Turunen, Lauri Ylönen, Alexi Laiho czy też Ville Valo.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
3. Finlandia – produkty

Fińskie produkty, które w Polsce najbardziej kojarzą się z tym krajem to bez wątpienia Nokia, Fiskars i kultowe salmiakki, które można kupić na allegro. Ta pierwsza firma, która niestety w pełni fińska już nie jest, była swego czasu obecna w większości polskich domów. Na jej przykładzie można zastanawiać się nad pytaniem co to znaczy, flagowy produkt? Zdecydowanie najbardziej popularnym telefonem Nokii, który na trwałe ugruntował sobie pozycję w polskiej popkulturze jest Nokia 3310. 4. Firmy fińskie w Polsce

Fińskie firmy w Warszawie czy też w innych polskich miastach to stosunkowo popularne zjawisko. Znane firmy z Finlandii często otwierają u nas swoje siedziby, bądź też eksportują lubiane i cenione przez Polaków produkty.
Jeśli chodzi o znane fińskie firmy z pewnością należy zaliczyć do niego fińskiego producenta wódki o jakże prostej nazwie – Finlandia. Polskie ogrodnictwo nie byłoby takie samo gdyby nie Fiskars. Dzieciństwo dzisiejszych millenialsów byłoby niczym gdyby nie wspomnienia związane z cukierkami Dumle, marki Fazer. Jest to wystarczający dowód na to, jak dużą rolę fińskie produkty odgrywały i nadal odgrywają w Polsce.

4.1 Finlandia

Jest to bardzo znana wódka pochodzenia fińskiego. Jest produkowana od roku 1970. Standardowa zawartość alkoholu wynosi w niej 40%, aczkolwiek są także wersje sześćdziesięcioprocentowe. Wódka ta początkowo sprzedawana była głównie w Skandynawii. Na rynku amerykańskim pojawiła się już rok po debiucie. Obecnie Finlandia jest własnością amerykańskiej Brown-Forman Corporation i należy do najczęściej sprzedawanych wódek na świecie.
Marka jest bardzo aktywna jeśli chodzi o kampanie marketingowe. Praktycznie co parę lat wypuszcza nową kampanię, która dociera niemal na każdy kontynent. Warto dodać, że pojawiła się ona nawet w serii o Bondzie, jako jego oficjalna wódka. Konkretnie chodzi o film “007. Śmierć nadejdzie jutro”. Ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest butelka produktu. Była ona kilkakrotnie modyfikowana przez największych architektów szkła, niezmiernie cenionych w swojej branży. W 2011 butelka nowa butelka Finlandii została nagrodzona prestiżową nagrodą Clear Choice Awards za innowacyjny projekt.

4.2 Fiskars

Firma ta z pewnością należy do najstarszych europejskich firm. Jej historia sięga bowiem roku 1649, kiedy to Fiskars rozpoczął swoją działalność. Przełomowym rokiem dla przedsiębiorstwa był jednak rok 1967, kiedy to do obiegu trafiły kultowe już nożyczki z pomarańczowymi uchwytami. Były to bowiem pierwsze nożyczki z uchwytami z tworzywa. Pomarańczowe uchwyty są znakiem towarowym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie oraz rzecz jasna w Finlandii – w tych krajach nie znajdzie się drugich nożyczek innej firmy z uchwytami tego koloru.
W Polsce, oprócz kultowych nożyczek, najbardziej popularnymi produktami marki Fiskars są artykuły do pielęgnacji ogrodu. Należą do nich siekiery, nożyce, narzędzia do usuwania chwastów, sekatory, czy też narzędzia do pielęgnacji małych roślin. Wszystkie zachowują typowe dla firmy wzornictwo, eksponując pomarańczowy kolor.

4.3 Fazer

Fazer to bardzo znane fińskie przedsiębiorstwo, najbardziej znane z produkcji słodyczy. Początek Fazera datuje się na rok 1891 kiedy to Karl Fazer założył wspólnie z żoną wytwórnię słodyczy. Dzisiaj firma zdecydowanie rozszerzyła swoją działalność. Specjalizuje się bowiem także w produkcji chleba oraz prowadzeniu sieci restauracji i kawiarni. Fazer posiada swoje oddziały w krajach bałtyckich, Rosji, Wielkiej Brytanii, Danii, Finlandii, Szwecji oraz w Polsce.
Najbardziej znanym produktem pochodzącym od firmy Fazer są cukierki. W Polsce, najpopularniejszymi cukierkami tej fińskiej firmy są Dumle, niezwykle popularne w latach dziewięćdziesiątych. Kolejnym kluczowym produktem Fazera są cukierki miętowe Fazer Mint. Oprócz nich w ofercie przedsiębiorstwa znajdują się także cukierki Liqueur Fills oraz Geisha.

4.4 Euroloan

Jeśli chodzi o fińskie firmy w Warszawie, to z pewnością należy do nich Euroloan, który w stolicy Polski ma swoją siedzibę. Jest to przedsiębiorstwo pożyczkowe będące częścią międzynarodowej grupy finansowej Euroloan Consumer Finance, która do tej pory działała w Finlandii i Szwecji. Udziela ona błyskawicznych pożyczek do 20 000 zł. Oferuje możliwość wybrania samodzielnie comiesięcznej minimalnej kwoty spłaty. Z pewnością można uznać tę grupę za solidnego i wiarygodnego partnera w kwestiach finansowych, który na polskim rynku działa od niedawna. 5. Bazy danych największych fińskich firm w Polsce

Fińskie firmy w Polsce są obecne od dawna i ciągle ich przybywa. Dowodem na to jest chociażby nowość na polskim rynku pożyczek błyskawicznych – Euroloan. Jeśli chodzi o firmy mające na polskiej ziemi dłuższy staż, to z pewnością należy wspomnieć o firmie Fiskars oraz Fazer, która oferuje słodkie łakocie. Zainteresowanym znana jest zapewne szanowana na całym świecie wódka Finlandia, już na etykiecie informująca o swoim rodowodzie.
Jeśli chcesz nawiązać kontakty biznesowe z największymi fińskimi firmami w Polsce, pierwszorzędnie musisz zainwestować w potrzebną ku temu wiedzę. Taką usługę, za pośrednictwem profesjonalnych baz danych oferuje firma Blendberg. Z pewnością warto rozważyć taką opcję, jeśli myśli się o swoim biznesie w poważny sposób.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail