[Ranking] Największe Firmy Transportowe w Polsce w 2019 / 2020 – Blendberg🚛

Forbes co roku prowadzi ranking Global 2000. Jest to zestawienie najważniejszych firm na świecie z różnych branż. Pojawiły się na nim również firmy spedycyjne, logistyczne i kurierskie, także międzynarodowe. Najważniejsze firmy z nich to:

 • FedEx – 37 miejsce,
 • United Parcel Service (UPS) – 77 miejsce,
 • Deutsche Post – 97 miejsce. W notowaniu są również wymienione przedsiębiorstwa trudniące się transportem kontenerowym z Chin: Cosco Shipping, Shanghai International Port (Group) i Ningbo Port, co podkreśla jak ważna dla świata jest otwartość na rynek azjatycki. 1. Wprowadzenie

Stan firm transportowych i logistycznych na świecie znacznie odbiega od sytuacji w Europie i w Polsce. Światowi giganci nierzadko mają siedziby w naszym kraju, ale nie są aż tak istotni na naszym rynku. Kondycja usług TSL, czyli transport-spedycja-logistyka, rośnie w Europie równomiernie z rynkami unijnymi. Wzrost PKB w 2017 roku wynosił ok 2% i podobny przyrost odnotowała branża logistyczna. Około 75% usług logistycznych pochodzi z największych krajów Europy, z czego aż 25% stanowią Niemcy. Największa firma transportowa w Europie, zgodnie z rankingiem Top 100 der Logistik, to Deutsche Post DHL (Group). Za to w Polsce wg rankingu TSL pod względem przychodu z TSL zajmuje dopiero 13 miejsce a na pierwszym jest inna niemiecka firma, Grupa Raben.
2. Firmy transportowe w Polsce

Firmy transportowe w Polsce, zaraz po lotniczym, stawiają na transport drogowy i kolejowy. Wśród liderów transportu drogowego w Unii Europejskiej Polska utrzymuje się w czołówce, przewożąc rocznie ponad 150 mld ton/km. Top 100 der Logistik uplasował Polskę z tego tytułu na 7 miejscu – w 2016 nakład w Europie wynosił 4%. Głównymi celami dostaw są Niemcy, Czechy i Słowacja, chociaż spedytorzy otwierają się i na rynek azjatycki. Na terenie Polski w latach 2014 i 2015 raport GUS o transporcie wskazuje, że najwięcej towaru nadanego oraz przyjętego do przewozu, mierzonego w tonach, jest w województwie Śląskim. Oczywiście inne województwa, jak Wielkopolskie czy Mazowieckie, świadome potencjału rynku, również gwarantują pracę w tym sektorze. Dodatkowo studia logistyczne są jednymi z najbardziej obleganych kierunków na uczelniach. Dlatego bazy firm transportowych są dobrem cenionym wśród wielu inwestorów i przedsiębiorców.
Przeczytaj także: Jak zacząć eksport do Chin, oraz co się opłaca?✈ 3. TOP 5 Największe firmy transportowe w Polsce

W poniższym rankingu znajdą państwo TOP 5 największych firm transportowych w Polsce według roczne przychodu. Najnowsze dostępne dane pochodzą z roku 2017, i też na podstawie tych danych utworzony zostął ten ranking. Firmy które w nim państwo znajdziecie to absolutna czołówka przedsiębiorstw transportowo logistycznych w naszym kraju. Rzućmy więc okiem na laureatów.

5. ROHLIG SUUS Logistics

właściciel logo: Rohlig Suus W najnowszej edycji naszej listy, piate miejsce przypadło firmie Rohlig Suus. Jest to firma o ponad 30 letnim stażu na rynku, posiadająca polski kapitał. Realizuje usługi logistyczne i transportowe wykorzystując do tego 4 dogi dostawy: morską, lotniczą, kolejową i drogową. Z roku na rok odnotowuje coraz większe sukcesy i rozrasta się.
Poza naszym krajem firma realizuje swoje usługi międzynarodowo. Posiada ona system magazynów drobnicowych, dzięki którem jest w stanie dostarczać towary w przeciągu 24 godzin.
Początkowo firma była częścią niemieckiej spółki Rohlig&Co, z której to inicjatywy zostąła zoałożona. W 2006 roku została całkowicie przejęta przez Tadeusza Chmielewskiego, stając się niezależną firmą. Zmieniono także nazwę na tą znaną dzisiaj.
Na przestrzeni lat firma rozwijała się porzez otwieranie swoich centrów w róznych miastach i krajach. W 2012 otworzyła nawet spółkę córkę w Rosji. Dzięki rozwojowi technologii w 2016 roku do portfolio firmy została wprowadzona usługa Go East pozwalająca przedsiębiorcom z całego świata na ekspansę swoich firm na wschód.
W poprzedniej wersji zestawienia na 5 lokacie znajdowała się Grupa Lotos, jednak z powodu braku dancyh na 2017 została ona zastąpiona inną firmą.
Rok założenia: 1989
Kraj Pochodzenia: Niemcy/Polska
Kluczowa persona: Tadeusz Chmielewski
Zatrudnienie: ponad 1200 osób
Przychód (według najnowszych dostepnych danych): ponad 848 mln. PLN

4. FM Polska sp. z o.o.

właściciel logo: FM Logistics Firma FM Logistic powstała w 1967 roku, kiedy C. Faure i M. Machet połączyli swoje działalności. W latach 80 firma rozpoczęła magazynowanie towarów, posiadając 38 tys. m kw przestrzeni magazynowej. Od lat 90 firma rozprzestrzenia się po Europie stopniowo otwierając swoje filie w 13 innych krajach, w tym w Polsce w 1995 roku, w Mszczonowie k. Warszawy.
Dzisiaj firma oferuje składowanie, transport drogowy i dystrybucję, copacking oraz comanofacturing i picking sztukowy. Słusznie jest także odbierana jako ekspert w obsłudze branży FMCG, farmaceutycznej i przemysłowej. Zajmuje się wszystkimi usługami transportowymi, które są brane pod uwagę w rankingu TSL oprócz kurierskich.
W rankingu zajmuje czwarte miejsce z tytułu przychodów z działalności TSL, za to pierwsze miejsce z deklarowanej głównej działalności, którym jest transport. Sama firma wskazuje, że transport generuje 65% jej obrotów a magazynowanie 28%. Ta francuska firma jako jedyna też ma równy udział transportu i usług logistycznych. FM Polska oferuje również swoje usługi poza granicami Europy – w Brazylii, Rosji, Indiach czy Chinach.
W poprzedniej wersji zestawienia FM Polska zajmowała 4 pozycję, a więc pozostała ona bez zmian.
Rok założenia: 1994
Kraj Pochodzenia: Francja
Kluczowa persona: Jean-Christophe Machet
Zatrudnienie: Ponad 12000 (cały świat)
Przychód (według najnowszych dostępnych danych): ponad 966 mln. PLN

3. Schenker Sp z o.o.

właściciel logo: Grupa Schenker Historia tego dostawcy usług logistycznych zaczyna się w XIX wieku w Wiedniu. Już wtedy utworzone zostały zagraniczne oddziały (Budapeszt, Bukareszt i Praga). Dzisiaj firma, jako część koncernu Deutsche Bahn AG, ma w całości niemiecki kapitał i posiada wiele siedzib na całym świecie, w tym w USA, Hong Kongu i Japonii.
Wśród jej usług pojawiły się, oprócz spedycji regionalnej, transportu kolejowego czy przesyłek drogą lotniczą, także przesyłki kontenerowe drogą morską. Ten globalny dostawca działa w 130 krajach na całym świecie, polską siedzibę ma w Warszawie. Firma świadczyła przez lata swoje usługi wielu zleceniodawcom. Jednym z ich osiągnięć jest kilkuletnia współpraca przy organizacji Igrzysk Olimpijskich, Paraolimpijskich czy FIFA Women’s World Cup, a także odpowiada za europejską logistykę zespołu Formuły 1. Co istotne, Schenker Sp. z o.o. (część DB Schenker Logistics) posiada udział polskiego kapitału.
Statystyki wskazują tę niemiecką firmę jako drugą pod względem przychodów z działalności – według rankingu TSL w 2017 roku wyniósł ponad 1,5 mld zł, oraz trzecią według wartości przychodów z deklarowanej głównej działalności – usługi logistyczne.
W poprzedniej edycji zestawienia grupa Schenker znajdowała się na 2 pozycji, jednak została ona wyprzedzona przez Grupę DPD.
Rok założenia: 1991 (Polski oddział)
Kraj Pochodzenia: Niemcy
Kluczowa persona: Jochen Thewes
Zatrudnienie: ponad 72000 osób (cały świat)
Przychód (według najnowszych dostępnych danych): ponad 1,5 mld. PLN

2. Grupa Kapitałowa DPD Polska Sp. z o.o.

właściciel logo: Grupa DPD Firma zaczynała jako Masterlink Express z polskim kapitałem. Aktualnie właścicielem Masterlink, należącym do holdingu GeoPost, jest francuska poczta LaPoste. Firma kurierska oficjalnie zmieniła nazwę na DPD Polska Sp. z o.o. w 2007 roku. Dzięki zmianom spółka, jako część DPDgroup ma dostęp do ponad 30 krajów europejskich oraz transportu lotniczego, morskiego i kolejowego. Dodatkowo w 2015 roku DPD Polska przejęła majątek Siódemki S.A. Obecnie firma ma kapitał francusko – niemiecki i udział prawie w jednej czwartej rynku kurierskiego w Polsce.
Grupa Kapitałowa DPD Polska Sp. z o.o. składa się z DPD, spółki DPD Strefa Paczki i ACP Global Forwarding. Spółka doręcza codziennie ponad 4 mln, a rocznie 100 mln, paczek. Firma słynie również z trackingu, czyli śledzenia paczki, za pomocą numeru listu przewozowego. Potrzebujesz więcej firm transportowych? Znajdziesz je tutaj!  DPD Polska Sp. z o.o. to pierwsza firma w zestawieniu TSL, której przychód wynosi ponad 1 mld zł. Ma też największy procent dynamiki przychodu (109%) oraz zysku netto (145%) z pierwszej piątki. To samo tyczy się dynamiki zatrudnienia – jest najlepsza z pierwszej piątki za co otrzymała tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2017. Głównym i jedynym źródłem przychodu są usługi kurierskie, w czym zajmuje pierwsze miejsce w Polsce i drugie w Europie.
W poprzedniej wersji zestawienia Grupa DPD zajmowała 3 miejsce, jednak dzięki wzrostom uzyskanym w 2017 roku, firma ta awansowała na pozycję drugą.
Rok założenia: 1991
Kraj Pochodzenia: Francja
Kluczowa persona: Paul-Marie Chavanne
Zatrudnienie: ponad 41000 osób (cały świat)
Przychód (według najnowszych dostepnych danych): ponad 1,6 mld. PLN

1. Grupa Raben

właściciel logo: Grupa Raben W rankingu TSL według przychodów z działalności TSL od kilku lat prym wiedzie Grupa Raben. Aktualnie to największa firma spedycyjna w Polsce. Ta holenderska firma jako jedyna w zestawieniu w 2016 roku osiąga wyniki przekraczające 2 mld zł przychodu. Znajduje się też na pierwszym miejscu pod względem przychodów z deklarowanej głównej działalności, czyli usług logistycznych.
Firma stopniowo rozprzestrzenia się po Europie środkowej i wschodniej. Obecnie ma oddziały w 12 krajach, a już od 26 lat funkcjonuje w Polsce wybierając na siedziby większość dużych miast jak Warszawa, Kraków czy Łódź. Warto nadmienić też, że Grupa Raben od 2007 roku, oprócz kolejowego i drogowego, oferuje transport lotniczy i morski.
W Polsce Grupa składa się z trzech spółek:

 • Raben Logistics Polska oraz Raben Transport, które oferują transport drogowy, lotniczy i morski, logistykę kontraktową, w tym m.in. magazynowanie;
 • Fresh Logistics Polska, która stawia na przewóz produktów świeżych wymagających utrzymania niskich temperatur. Grupa Raben umożliwia też eksport towarów na Wschód – np. na tereny Azerbejdżanu, Iraku, Mołdawii, Rosji. Usługa EAST daje możliwość regularnej wysyłki mniejszych partii towaru. Połączenia drobnicowe są stałe a towar może być czasowo magazynowany. Dodatkowo można śledzić transport na każdym z etapów przewozu.
  W poprzedniej wersji rankingu Grupa Raben znajdowała się na pierwszym miejscu, więc jej pozycja pozostała bez zmian.
  Rok założenia: 1991 (Polski oddział)
  Kraj Pochodzenia: Holandia
  Kluczowa persona: Ewald Raben
  Zatrudnienie: ponad 10000 osób (cały świat)
  Przychód (według najnowszych dostepnych danych): ponad 2,2 mld. PLN
  #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
  Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
  Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
  4. Ranking wg województw

Aktualnie w Polsce funkcjonuje prawie 4 tys firm trudniących się w branży TSL. Najwięcej z nich działa w województwach mazowieckim i śląskim. Podane przez poland-transport.eu liczby przedsiębiorstw na mazowszu to 883 a na śląsku 498. Później są województwa wielkopolskie – 486, następnie pomorskie – 481 i małopolskie – 327 firm.
Najmniej firm transportowych znajduje się w województwach świętokrzyskim, opolskim, warmińsko – mazurskim, podlaskim, lubuskim i podkarpackim. Główny Urząd Statystyczny w 2016 roku wskazuje, że transportem samochodowym najwięcej ton ładunków, bo aż 150 219 000, nadano do przewozu oraz przyjęto w województwie Śląskim. Z kolei nadanie i przyjęcie tego towaru mierzone w tonokilometrach wskazuje województwo mazowieckie – 22 053 000 tonokilometrów. Dane dotyczą zarówno przewozów wewnątrz strefy oraz do innych obszarów, łącznie z innymi krajami. Co ciekawe, województwo świętokrzyskie ma największy bilans przewozów bo + 14 920 000 ton. Najniższy jest na Mazowszu, sięgając aż – 11 741 tys. dla przewiezionych ton towarów i – 3 465 mln dla tonokilometrów.
Platforma trans.eu prowadzi ranking TOP 3 najlepiej ocenianych firm TSL z każdego województwa, który bazuje na liczbie transakcji. Te z kolei zostały poddane ocenie przez użytkowników portalu.

4.1 Województwo mazowieckie

Znajduje się na drugim miejscu pod względem ogółu przyjętego oraz nadanego towaru w Polsce, stanowiąc 11,9% ogółu przewiezionego towaru liczonego w tonach. Na pierwsze miejsce wybija się dopiero w bilansie przyjętego towaru z innych województw osiągając 13,7% przewiezionych ton.
Ilość towaru nadanego oraz przyjętego, liczony w tonokilometrach, uplasował Mazowsze na pierwszym miejscu. Jedynie procent ładunku nadanego do innych województw jest słabszy, dając drugie miejsce z wynikiem 11,7%.

4.2 Województwo śląskie

Obszar ten jest bezkonkurencyjny w przewozie ładunków transportem samochodowym. Stanowi 13,1% ogółu nadanego towaru w kraju liczonego w tonach. Traci natomiast przy ilości przyjętego towaru do przewozu z innych województw, zajmując trzecie miejsce w zestawieniu przy stopie 10,3%. Za to jeśli biorąc pod uwagę towar przyjęty z importu to jest go najwięcej właśnie w województwie śląskim, bo aż 15,3 %.
Ilość towaru liczonego w tonokilometrach daje regionowi drugie miejsce w kraju (12,1%) ogółem. Tylko ilość nadanego towaru do innych województw uplasowało Śląsk na pierwszym miejscu, pokonując o jedną dziesiątą procenta Mazowsze, z wynikiem 11,8%.

4.3 Województwo dolnośląskie

To okręg o największych dysproporcjach między towarem nadanym do przewozu wewnątrz województwa oraz pomiędzy województwami w skali kraju. W 2016 roku nadano wewnątrz obszaru 71,2 % towarów – co daje rekordowy odsetek wśród województw, a poza granice obszaru 21,6%, czyli najmniej w Polsce. Za granicę zostało nadane 7,2%, co daje czwarte miejsce (najwięcej zostało nadanych w woj. Lubuskim, 16,1%)
W 2016 roku w Dolny Śląsk zajął trzecie miejsce w ilości przewiezionego towaru ogółem translokując 121 256 tys. ton towarów. Licząc transport ładunków w tonokilometrach zajął czwarte miejsce z wynikiem 14 040 mln tonokilometrów i pierwsze pod względem bilansu, który wynosi + 6 305 mln tonokilometrów.

4.4 Województwo wielkopolskie

Znajduje się w czołówce województw z największym procentem transportowanego towaru, który wynosi 10,1%. Jest na trzecim miejscu pod względem ilości ton towaru przyjętego z zagranicy (13,1%) i drugim miejscu pod względem przyjętego z innych województw (11,5%).
W 2016 roku ogółem nadano do transportu samochodowego 115 203 tys. ton i 18 785 mln tonokilometrów towarów (czwarte i trzecie miejsce w rankingu krajowym). Wielkopolska zajmuje drugie miejsce z tytułu przyjętego towaru drogą samochodową z zagranicy z 7,1% z całości przyjętego towaru (najwięcej towaru z zagranicy przyjmuje woj. Lubuskie – 10,2%).

4.5 Województwo małopolskie

Małopolskie posiada nieco już niższe wyniki procentowe w porównaniu do poprzednich województw, ale zdecydowanie utrzymuje się powyżej przeciętnej. Procent transportowanego towaru wynosi tu aż 6,2%; województwo przyjęło aż 6,7% towaru przywiezionego do Polski z zagranicy i 6,6% z innych województw. Nadane tu zostało niemal 71 000 tys. ton towaru i pobito liczbę 10 388 milionów tonokilometrów towaru.

4.6 woj. Łódzkie

Województwo łódzkie ma podobne osiągi jak małopolskie, nawet stwierdzić można że odrobinę lepsze. Ilość przyjętego towaru z  zagranicy wynosi tu 7,8%, z województw – 8,3%. Łącznie w 2006 roku nadane zostało 12 018 mln tonokilometrów i prawie 66 000 tys. ton towaru.

4.7 woj. Pomorskie

W województwie pomorskim wygląda to następująco: 4,1% przyjętego towaru z zagranicy, 5,6% z innych województw, łącznie nadano tu 77 600 tys. ton i 10 500 mln tonokilometrów towaru. Potrzebujesz więcej firm transportowych? Znajdziesz je tutaj! 

4.8 woj. Lubelskie

Województwo zdecydowanie ma jedne z gorszych wyników w rankingach ekonomicznych. Jest słabo rozwinięte i nieatrakcyjne dla inwestorów. Stąd nie ma to transportowanych wielu towarów. Lubelskie przyjęło 2,6% towaru z zagranicy i 4,2% z innych województw, a nadane zostało 47 534 tys. ton towaru i 7 609 mln. tonokilometrów.

4.9 woj. Podkarpackie

Podkarpackie przyjęło 3,3% towary przywiezionego do Polski z zagranicy, 5,0% z innych województw. Nadane zostało natomiast 44 340 tys. ton i 6 177 mld tonokilometrów.

4.10 woj. Kujawsko-pomorskie

Kujawsko-pomorskie mimo swojej wielkości nie wypada w rankingu tak źle jak np. Lubelskie. To województwo otrzymało łącznie prawie 5% wszystkich towarów z zagranicy i 5,8% z innych województw. Nadano tu 53 846 tys. ton i 9 483 mln. tonokilometrów towaru.

4.11 woj. Zachodniopomorskie

W Zachodniopomorskim natomiast nadano 48 177 tys. ton i 8 395 mln. tonokilometrów towaru, a ogólnie w 2016 roku zostało tu przyjęte 5,0% towaru z zagranicy i 3,9% z innych województw.

4.12 woj. Warmińsko-mazurskie

W warmińsko-mazurskim sytuacja wygląda następująco: przyjętego towaru z zagranicy do Polski przyjeżdżą tu 6,7%, a z innych województw 6,6%. Nadane zostało natomiast 48 445 tys. ton i 5 707 mln. tonokilometrów .

4.13 woj. Świętokrzyskie

Świętokrzyskie nie jestem celem wielu przewozów towarów. Wynika to z tego, że jest to teren głównie turystyczny a nie przemysłowy lub znaczący ekonomicznie. Trafia tu tylko 1,4% przewozów towarów zagranicznych (co jest 2. najgorszym wynikiem w Polsce), 3,4% przewozów międzywojewódzkich. Mimo wszystkie, w 2016 roku nadanych tu zostało ponad 50 000 tys. ton i 6 288 tonokilometrów towaru.

4.14 woj. Podlaskie

W województwie podlaskim z rozwojem transportu również nie najlepiej. Dociera tu tylko 2,0% transportowanych towarów z zagranicy i 3,3% towarów z innych województw. Nadanych zostało za to 38 6001 tys. ton i 5 028 tonokilometrów towaru, co daje najgorszy wynik w tej kategorii w Polsce.

4.15 woj. Lubuskie

Lubuskie nie wypada tak źle w rankingu. Mimo swojej stosunkowo niewielkiej powierzchni, to trafia tu 5,7% towarów z zagranicy i 6,6% z reszty Polski. Nadane zostało tu 33 477 tys. ton i 6 242 tonokilometrów towaru.

4.16 woj. Opolskie

Najmniejsze województwo w Polsce wcale nie oznacza, że przepływ transportu jest tu najmniejszy. Wykonanu tu 2,6% wszystkich przewozów towarów z zagranicy i 4,6% z innych województw. Nadano tu łącznie w 2006 roku 42 192 tys. ton i 5 601 tonokilometrów towaru.
5. Ranking wg miast

Poniżej prezentujemy państwu dodatkowe zestawienie według liczby firm transportowych z podziałem na największe Polskie miasta. Dzięki tym informacjom będą państwo mogli określić odpowiednią lokalziację dla swojego pomysłu lub firmy. Wyniki naszego rankingu zostały postortowane od największej do najmniejszej liczby firm transportowych na miasto. Zapraszamy do zapoznania się z listą.

5.1 Warszawa

Warszawa dzięki dużym pieniądzom zainwestowanym w miasto jest ekonomicznym centrum Polski. Wiele firm wybiera to miejsce na do postawienia swoich filii, ze względu na dużą ilość potencjalnych klientów oraz, co ważniejsze, biznesowych współpracowników. Fakt, że Warszawa jest stolicą, to kolejny atut, który sprawia że tak wiele firm transportowych postanawia tu założyć swoją siedzibę. Łącznie znajdziemy tu takich 466.

5.2 Wrocław

Wrocław z kolei to najważniejsze miasto na Dolnym Śląsku. Jest to jedno z czołowych województw w dziedzinie transportu, dlatego nic więc dziwnego że jego stolica jest taka popularna wśród właścicieli przedsiębiorstw transportowych, którzy wybierają ją na miejsce idealne dla swojej siedziby. We Wrocławiu mieści się ich aż 140.

5.3 Kraków

Kraków nie odstaje od Wrocławia pod względem wagi jaką przykładają do miasta firmy transportowe. Kolejna metropolia z okolic Śląska, który przecież jest tak ważny dla przemysłu i tym samym transportu. Swoje siedziby ma tu 138 firm transportowych. Potrzebujesz więcej firm transportowych? Znajdziesz je tutaj! 

5.4 Poznań

Teren wokół Poznania przepełniony jest magazynami. W końcu przebiega przez to miasto jedna z ważniejszych tras łączących Polskę z Niemcami. Dzięki temu stolica Wielkopolski uzyskała status jednego z liderów w branży transportu. Swoje filie postawiło tu 151 firm transportowych.

5.5 Łódź

Łódź mimo już mniej strategicznego położenia, to wciąż jest dość znaczącym miastem dla branży transportu. Wynika to przede wszystkim z industrialnego charakteru miasta i okolic. Swoje siedziby ma tu 109 firm transportowych.

5.6 Gdańsk

Gdańsk z kolei to największe nadmorskie miasto w Polsce. Duże porty i stocznie sprawiają, że jest to idealne miejsce do rozpoczęcia biznesu transportowego, na przykład właśnie morskiego. Znajdziemy tu łącznie 142 filie firm transportowych, z czego duża część koncentrująca się na transporcie morskim.

5.7 Katowice

Katowice to kolejne miasto o industrialnym charakterze. Dzięki silnie rozwijającemu się tam przemysłowy miasto jest ważnym punktem biznesowym na mapie Polski, stąd znajdziemy tu również wiele firm transportowych, a mianowicie aż 75.

5.8 Rzeszów

Rzeszów mimo swej wielkości, nie jest położony blisko ważnych tras, przez co handel i transport nie mogą rozwinąć się tak dobrze jak w innych największych miastach w Polsce. Znajdziemy tu tylko 25 firm transportowych. 6. Podsumowanie

Co jest dobrą informacją spośród pięciu najlepszych firm transportowych na rynku Polskim, aż dwie mają polski kapitał. Potencjał rynku dodatkowo podkreśla fakt, że wszystkie z 66 firm w 22 zestawieniu TSL mają dynamikę przychodu na poziomie 94% lub większą, gdzie na pierwszym miejscu znajduje się Trans Polonia Group (TPG) z Tczewa, której dynamika przychodu to aż 282%. Drugie miejsce zajęła firma MKW Suchecki Sp. z o.o. z prawie stuprocentową różnicą, mając 171%. Pierwszą trójkę zamyka Krotrans Logistics Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – 168% wzrost dynamiki przychodu.
Dlatego tak ciężko odpowiedzieć, która firma transportowa w Polsce jest największa. Na określenie każdej z nich przypada wiele czynników. Mierzone są ilości przewiezionego towaru, ilość kilometrów, dynamika rozwoju, ilość zatrudnionych pracowników i filii na całym świecie i wiele więcej.
Rynek transportowy w Polsce jest ogólnie w dobrej kondycji. Wskazuje na to nie tylko liczba powstających nowych firm w branży TSL, ale także wzrost ich znaczenia na rynku europejskim czy jakości. Coraz więcej nowszych pojazdów porusza się po naszych drogach i coraz więcej z nich oferuje przewozy międzynarodowe.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail