[Ranking] Największe firmy odzieżowe na świecie 2017 / 2018 – BlendBerg👔

Ubiór jest nieodłącznym elementem naszego życia codziennego. Pozwala nam wyrażać siebie, podkreślić swoje atuty, poprawić, nie wspominając już o jego funkcji użytkowej. Jak wiadomo, każdy ma inne gusta oraz możliwości finansowe, dlatego rynek ten jest bardzo rozwarstwiony. Z jednej strony możemy pójść do sklepu typu “second-hand”, by zapłacić grosze za kilka części garderoby, a z drugiej, zaszaleć i wybrać którąś z marek luksusowych, które oferują najnowsze krzyki mody, a “noszą się” w nich największe gwiazdy kina, sportu i muzyki, ale za nieraz kilkanaście-kilkadziesiąt razy większą cenę. Ekskluzywne marki ubrań korzystają najczęściej z usług prawdziwych artystów-projektantów, dlatego cena tej odzieży jest tak duża. Branża ta jest naprawdę dochodowa, zyski odnotowywane są w miliardach dolarów. Ostatnie lata były jeszcze bardziej prominentne dla największych  marek, ze względu na rosnącą popularność na świecie ubrań zaopatrzonych w logo marki luksusowej, co równoznaczne jest z większą ilością wydawanych pieniędzy w tym sektorze. Z roku na rok zaczyna się traktować modę coraz poważniej, ta tendencja jest widoczna zwłaszcza wśród mężczyzn, którzy jeszcze 10 lat temu nie byli tak dochodowymi klientami sklepów odzieżowych, jak dzisiaj. Marki luksusowe nie są jedynymi, które zarabiają duże pieniądze na ubraniach. Sieciówki typu H&M, posiadające zupełnie inny system sprzedażowy, bowiem stawiają na ilość wypuszczonych do sprzedaży ubrań, a nie ich związek z projektantem mody, radzą sobie na rynku równie dobrze, a nawet czasem lepiej. Jak widać, klienci są bardzo zróżnicowani, stąd taka ogromna liczba sklepów z ubraniami. Możemy wybierać spośród setek marek, a każda z nich jest inna i celująca w innego klienta. Są jednak wśród nich takie, które od lat zarabiają najwięcej. Oto przygotowana przez nas lista największych marek odzieżowych na świecie. 1.Europa

1.1 Dior

Francja kojarzy się od zawsze z projektantami ubrań, pokazami mody i wykwintną odzieżą. Nic więc dziwnego, że najlepiej zarabiająca marka odzieżowa posiada swoje korzenie właśnie tam. Założony przez Christiana Diora w 1905 roku, jest wciąż jednym z największych domów modowych na świecie, z butikami w ponad 160 miejscach. Marka już od początku istnienia znana była ze swoich kreatywnych rozwiązań, co szybko zapewniło jej renomę. W swojej historii producent ma kilka kontrowersyjnych wydarzeń, jak np. wydanie linii ubrań inspirowanych bezdomnymi czy krytyka ze strony Ingi Radziejewskiej, która oskarżyła Dior o promowanie anoreksji. Mimo to firma nie miała problemu z utrzymaniem dobrego wizerunku na przestrzeni lat. Chociaż głównym klientem były na początku kobiety, to z czasem firma wypuściła kolekcję dla mężczyzn i dzieci. Zaczęła się zajmować też kosmetykami i dodatkami do ubrań, poszerzając swoją ofertę. Wartość spółki szacuje się na ok. 43 mld dolarów, a zysk z rocznych dochodów przekracza 2,7 USD.

1.2 Zara

Ten hiszpański producent jest częścią większej grupy Inditex. Spółka została założona przez Amancio Ortegę, który jest obecnie najbogatszym Hiszpanem na świecie (i jednym z najbogatszych ludzi świata) dzięki ogromnym zyskom sieci, które sięgają 3,7 mld dolarów rocznie. Na całym świecie znajduje się ok. 2700 sklepów z grupy Inditex, z czego aż 650 pod logo Zary. Co rok w pracowniach modowych firmy powstaje ok. 10 000 projektów prezentowanych w zazwyczaj 20 kolekcjach, a łącznie do sklepów dostarczanych jest 450 milionów produktów. Sklep oferuje ubrania dla każdej płci i grupy wiekowej. Firma bardzo jest znana ze swojej prozdrowotnej polityki. Wskutek współpracy z organizacją Greenpeace, marka zdecydowała o pozbyciu się toksycznych związków chemicznych, które mogły dostać się do ubrań w procesie produkcji. Przeczytaj: Największe firmy IT na świecie?

1.3 Adidas

Ta niemiecka marka odzieżowa działająca na terenie całego globu zajmuje się produkcją elementów garderoby od czasów wojny. Założona przez 2 braci – pasjonatów marka głównie tworzy ubrania z myślą o sportowcach. Początkowa skupiona głównie na butach (co zresztą symbolizuje ich logo – 3 paski są nawiązaniem do skórzanych pasków używanych do wiązania butów), ale z czasem zaczęto sprzedawać ubrania, dodatki i sprzęt sportowy. Nie tylko osoba zainteresowana sportami znajdzie coś dla siebie w Adidas, firma oferuje również kolekcje “Classic” i “Style”, które są kierowane do laików. Dużo profesjonalnych drużyn, np. piłkarzy, korzysta z ubrań produkowanych przez niemieckiego producenta. Korporacja zresztą sama zajmuje się sponsoringiem wielu sportowców i zespołów, np. Bayern Monachium albo reprezentacja narodowa Niemiec. Na tym wszystkim Adidas rocznie zarabia ponad miliard dolarów, a na giełdzie wyceniany jest na 40 mld dolarów. #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
2. Ameryka

2.1 Nike

Największym magnatem odzieżowym w Ameryce jest Nike – firma stojąca za produkcją butów typu “AirForce” i dystrybucję znanych “Converse’ów”. Początkowo, w 1964 roku, zamysłem założyciela było rozprowadzanie po Ameryce Północnej obuwia japońskiego producenta Onitsuka Tiger, ale wraz z szybkim rozwojem i szybkim napływem funduszy zaczęto wprowadzać własne projekty obuwia. Początkowo koncentrowano się tylko na butach przeznaczonych do sportu: piłki nożnej, tenisa, biegania. Prawdziwy sukces firmy zapewniło opracowanie specjalnej poduszki powietrznej, która zamontowana wewnątrz powierzchni, zapewniała doskonałą amortyzację. Wynalazek ten sprawdził się przede wszystkim w profesjonalnej koszykówce. Nike zaczął współpracę z gwiazdami typu Michael Jordan i szybko zyskał na popularności. Następnym krokiem było inwestowanie w drużyny sportowe spoza USA, co zapewniło firmie dostęp do nowej fali klientów z zagranicy. Do dziś marka uznawana jest za renomowaną, wycenia się ją na prawie 92 mld dolarów, a roczne zarobki estymują w okolicy 4 mld USD.

2.2 TJX Companies

Ta ogromna sieć dyskontów osiągnęła na amerykańskim rynku ogromny sukces, oferując bardzo konkurencyjne ceny i posiadając w swojej ofercie ubrania i dodatki każdego rodzaju i dla każdego klienta. Firma posiada oddziały na całym świecie, również w Polsce – zarówno polskie marki odzieżowe, jak i znane marki odzieżowe zagraniczne dostępne są w sklepach sieci, których łącznie jest ponad 500 w całej Europie, a jak się wnioskuje ze statystyk, kolejne 100 zostanie zbudowanych w ciągu następnego roku. Dobrą reputację korporacji zapewniają nie tylko zadowoleni klienci, ale udział w wielu akcjach charytatywnych, takich jak brytyjski “Red Nose Day”, w którym TJX zebrało ponad 3 miliony.  W Ameryce dla wielu innych sieci odzieżowych, TJX jest bardzo problematyczne, ponieważ ich oferta jest nieporównywalnie lepsza, mówi się nawet, że za jakiś czas nie będzie innych sklepów z ubraniami poza TJX. Poza siecią sklepów ubraniowych spółka posiada jeszcze wiele innych inwestycji i filii. Łącznie zarobiła ona w zeszłym roku 2,3 mld USD i została wyceniona na bagatela 50 mld dolarów.

2.3 VF Corporation

VF Corporation obecne jest na całym świecie, choć niekoniecznie bezpośrednio. Często używamy ubrań spod jednej z ich marek, nie będąc nawet tego świadomym. Ten wywodzący się z Ameryki gigant rynku odzieżowego posiada ponad trzydziestu znaków firmowych, wśród nich znane również w Polsce Lee i Wrangler. A jego początki sięgają nawet XIX wieku, czyniąc go starszym niż sam Dior. VF produkuje ubrania każdego rodzaju i dla każdego: od zwykłych jeansów, przez sportowe stroje, po modowe inspiracje. Zajmują się nawet produkcją ubrań pracowniczych (np. grubo szyte rękawice czy buty z ciężkimi podeszwami). W 1970 roku wprowadzili nowe sklepy oparte o system outlet a w 2013 sklep E-commerce. Oba te pomysły okazały się wielkim sukcesem i zwiększyły obroty firmy. Mówi się, że korporacje jest warta około 22,3 mld dolarów, a jej zyski przekraczają 1 mld dolarów rocznie. 3. Azja

3.1 Fast Retailing

Niezbyt znana w Polsce i Europie firma Fast Retailing jest jedną z najlepiej zarabiających firm w Japonii. Osiąga ogromne roczne zyski, bo rzędu 600 mln USD a wycenia się ją na ponad 30 mld dolarów. Swój sukces w Japonii osiągnęła dzięki zapożyczeniu amerykańskiego modelu sprzedażowego. Oprócz swojej marki posiada jeszcze kilka innych, zakupionych od zagranicznych korporacji, co zapewnia jej międzynarodową obecność. Posiada wiele linii produktów, wśród nich takie, które są przeznaczone dla kobiet, dzieci, dedykowane sportowcom i rodzinom, czy też odzież luksusowa. W Japonii Fast Retailing zdecydowanie zdominował rynek, praktycznie całkowicie eliminując lub wykupując konkurencję.

3.2 Chow Tai Fook Jewelry

Chociaż firma zajmuje się dodatkami do ubrań, to wciąż zakwalifikowana jest jako odzieżowa. Jest to filia większego konglomeratu o nazwie Chow Tai Fook Enterprises i zajmuje się sprzedażą biżuterii. Jest to najpopularniejsza taka sieć sklepów w Chinach i w krajach pobliskich. Do 2010 roku znajdowało się w samym ChRL 1000 sklepów, do 2020 ma ich już być 2000. W 2010 roku firma dokonała sprzedaży 507-karatowego diamentu za 35,3 mln dolarów, tym samym ustanawiając światowy rekord. Roczny zysk tej firmy oscyluje w okolicach 340 mln USD i wycenia się ją na 10 mld dolarów. Marki odzieżowe na świecie mają już ustaloną renomę. Jeśli jakaś firma nie jest znana, trudno jej wejść w ten rynek. Obecnie popularne są zarówno sieci dyskontów, zwykłe odzieżówki, jak i sklepy luksusowe. Łącznie ze sprzedaży ubrań i dodatków korporacje zarabiają łącznie dziesiątki miliardów dolarów, które potem są inwestowane w inne branże lub też drużyny sportowe, które są chętnie przez marki odzieżowe sponsorowane. W bazach firm Blendberg znajdziecie bazy danych firm wg ich zarobków, krajów, oraz oczywiście branż, gdzie możecie znaleźć potencjalnych klientów dla Waszego biznesu. #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail