[Ranking] Największe firmy niemieckie w Polsce 2017/2018 – BlendBerg🇩🇪

Niemcy są ekonomiczną potęgą Europy, której gospodarka napędzana jest przez eksport. Niektóre z największych występujących na świecie firm posiadają swoje siedziby właśnie w Niemczech. Dodatkowo zachodni sąsiad jest dla Polski znaczącym i najważniejszym partnerem handlowym. Analitycy z grupy ekonomistów utwierdzają, że dynamika wzrostu krajowej gospodarki Niemiec w najbliższym czasie utrzyma się na wysokim poziomie. Silny popyt zewnętrzny i państwowy wspierany będzie przez produkcję przemysłową oraz wzrost eksportu. Postanowiono zatem poszukać i sklasyfikować największe, występujące w Polsce niemieckie firmy. Jednym ze sposobów określenia tych przedsiębiorstw był m.in. przegląd corocznych rankingów lub sprawozdań, celem ich uszeregowania. 1. Niemieckie firmy w Polsce

Bezpośrednie inwestycje zagraniczne w Polsce poprawiły i zwiększyły krajowy PKB o przeszło 15%, natomiast zarobki oraz zatrudnienie o niemal 9% w ciągu ostatnich 25 lat. W samym 2017 roku zagraniczni inwestorzy zainwestowali blisko 13 mld euro, co daje Polsce najlepsze wyniki od ponad 10 lat, czyli od globalnego kryzysu ekonomicznego. Planowane przedsięwzięcia powyżej 335 bezpośrednich inwestycji zagranicznych może wpłynąć na powstanie prawie 86 tys. nowych miejsc pracy w najbliższym czasie, osiągając wówczas rekordowy poziom w całej Unii Europejskiej. Jednakże biorąc pod uwagę całkowitą wartość projektów inwestycyjnych, Polska zajmuje drugie miejsce.
Jednym z największych inwestorów w Polsce są Niemcy, które w ciągu ostatnich 25 lat zainwestowały łącznie ponad 28 miliardów euro. Były to m.in. ogromne globalne koncerny, ale też i średniej wielkości firmy. Szacuje się, że w Polsce działa już przeszło 6 tysięcy aktywnych przedsiębiorstw, należących do zachodniego sąsiada. Wszystko zaczęło się w latach 90, kiedy to już stabilna pozycja gospodarcza Polski, pozwalała na zobligowanie wielu przedsięwzięć. Dodatkowo niższe koszty pracy oraz wykwalifikowana siła robocza zachęcała niemieckich inwestorów do zaangażowania się. Wiele firm zaczynało wtedy przenosić swoje zakłady do Polski, a także Europy Środkowo-Wschodniej.
W przeciągu ostatnich lat można zaobserwować znaczny wzrost zaangażowania w projekty lokalne oraz badawczo-rozwojowe. Ponadto najwięcej realizacji dotyczyło takich sektorów jak:
– budowlany
– technologia informacyjna i komunikacyjna
– motoryzacja
– transport
– usługi nowoczesne.
Niemieckie firmy, które zaczęły się angażować w polską gospodarkę, współpracują z tamtejszymi lokalnymi dostawcami, umieszczając swoje produkty na naszym rynku. Polska gospodarka ma do zaoferowania wiele dóbr oraz ma olbrzymią przewagę nad innymi krajami. Mianowicie chodzi tutaj o dynamiczny rozwój branży IT w ostatnich latach. Istnieje wiele możliwości rozwojowych, współpracy pomiędzy międzynarodowymi, jak i małymi oraz średnimi firmami z różnych sektorów. Dlatego kooperacja polsko-niemiecka może stanowić bardzo perspektywiczną, szczególnie przy realizacji wielu założeń inicjatywą. Przeczytaj: [Ranking] Największe francuskie firmy w Polsce w 2017/2018 roku🇫🇷 2. TOP 10 Największe niemieckie firmy w Polsce

Biorąc pod uwagę coroczne sprawozdania finansowe oraz raporty (Fortune Global 500), podano w odpowiedniej kolejności występowanie 12 niemieckich przedsiębiorstw w Polsce. Są one zamieszczone według wygenerowanych wielkości przychodów od miejsca najmniejszego do największego. Wyniki z globalnej listy finansowej prezentują się następująco.

10. Bayer


Niemieckie przedsiębiorstwo chemiczno-farmaceutyczne założone w 1863 roku przez Friedricha Bayera i Johanna Friedricha Weskotta. To światowej klasy innowacyjna firma działającą w szczególności w dziedzinie opieki zdrowotnej i rolnictwa. W momencie utworzenia spółka działała jako „Friedr. Bayer et comp.” i produkowała barwniki. Punktem zwrotnym w historii przedsiębiorstwa było zsyntetyzowanie kwasu acetylosalicylowego nazwanego później “aspiryną”, która została wprowadzona do ogólnej produkcji w 1899. Wynalazku tego dokonał prawdopodobnie pracownik Bayeru – Felix Hoffmann. Dopiero w 1991 roku powstało w Warszawie pierwsze samodzielne przedstawicielstwo „Bayer AG Oddział w Polsce”, przekształcone później w firmę Bayer Sp. z o.o. Siedziba przedsiębiorstwa obecnie znajduje się w miejscowości Wuppertal i zatrudnia prawie 100 tys. ludzi w ponad 29 państwach na całym świecie.
Według spółki starzejące się społeczeństwo, a także nieznacznie rosnąca populacja wymaga dużej uwagi i opieki medycznej. Bayer stara się poprawić jakość życia ludzi, dzięki zapobieganiu, łagodzeniu i leczeniu chorób. Dodatkowo nadzoruje powstawanie bezpiecznych i wysokich jakości produktów spożywczych, pasz oraz surowców roślinnych. Celem spółki jest osiągnięcie oraz utrzymanie pozycji lidera na panujących rynkach, jak również stałe tworzenie wartości dodatkowej z jednoczesnym poszanowaniem klientów, udziałowców i pracowników.

9. Deutsche Bank


Jeden z największych instytucji finansowych na świecie. To przodująca marka, świadcząca wysokiej klasy usługi dla Klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. Wybrane piony biznesowe banku skrupulatnie ze sobą współpracują. Deutsche Bank stale się rozwija, działa już w samych Niemczech oraz w innych krajach europejskich. Również w  wybranych krajach Ameryki Północnej, Azji oraz na kluczowych rynkach wschodzących. W Polsce funkcjonuje osobny oddział, który jest jednym z członków grupy, tj. Deutsche Bank Polska S.A. Przynależność do globalnej korporacji, daje krajowemu bankowi niezwykłe doświadczenie, siłę finansową oraz innowacyjne rozwiązania stanowiące o unikalności produktów i usług oferowanych przez Deutsche Bank. Powstanie firmy sięga roku 1870, założony w Berlinie przez Adelberta Delbrucka i Ludwiga Bambergera, którzy postanowili specjalizować się w obsłudze handlu zagranicznego.
Obecna siedziba znajduje się we Frankfurcie nad Menem. Pierwszymi przełomowymi przedsięwzięciami, w których przedsiębiorstwo brało udział, była budowa Northern Pacific Railway w Stanach Zjednoczonych (1883) oraz Kolei Bagdadzkiej (1888). Deutsche Bank przyczynił się również do emisji obligacji zakładów stalowych Kruppa oraz wprowadził spółkę chemiczną Bayer na giełdę berlińską.

8. Deutsche Post DHL Group


Niemieckie przedsiębiorstwo, które zajmuje się przewozem przesyłek oraz logistyką. Firma ma zasięg ogólnoświatowy, działając na międzynarodowych rynkach. DHL zostało założone w 1969 roku przez Adriana Dalseya, Larrego Hillbloma i Roberta Lynna, a nazwa to pierwsze litery od ich nazwisk. Z początku działalności pomysłodawcy zajmowali się wyłącznie transportem lotniczym przesyłek ze Stanów Zjednoczonych do Hawajów, by skrócić czas postoju i żeglugi statków. W roku 1998 “Deutsche Post” postanowiło wykupić akcje DHL, jednak udało się je przejąć dopiero w roku 2002. Będąc częścią wiodącej firmy pocztowo-logistycznej DHL jest grupą, obejmującą takie jednostki biznesowe jak: DHL Express, DHL Parcel, DHL eCommerce, DHL Global Forwarding, DHL Freight i DHL Supply Chain.
Obecnie DHL działa w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie, nawet w tych o podwyższonym ryzyku. Zatrudnia przeszło 350 tys. pracowników, stając się wszech dostępną firmą logistyczną. Siedziba znajduje się w miejscowości Bonn w Niemczech. Od 1983 roku marka jest obecna na rynku polskim i oferuje krajowe usługi kurierskie oraz ekonomiczne, a także drogowe przesyłki do 28 krajów Europy. Grupa DHL dysponuje własną linią lotniczą, przewożąc ładunki typu cargo. Posiada 3 ogromne centra przeładunkowe, Globalne Centrum Jakości (QCC) oraz 2 centra danych umiejscowione na różnych kontynentach Ziemi.

7. Grupa Deutsche Telekom (T-mobile)


Stanowi największe niemieckie przedsiębiorstwo telekomunikacyjne jednocześnie pełniąc rolę największego operatora telekomunikacyjnego w Unii Europejskiej. Historia firmy sięga roku 1947, kiedy to Deutsche Bundespost była niemiecką administracją pocztową rządu federalnego, jako następca Reichspost. Na dodatek była główną, monopolistyczną firmą telefoniczną w tamtejszych Niemczech Zachodnich. W 1989 roku w czasie reformy pocztowej Deutsche Bundespost zostało podzielone na trzy podmioty, z których jeden to Deutsche Telekom. Dalej w czasie kolejnych prywatyzacji nazwa została zmieniona na Deutsche Telekom AG. Wówczas przedsiębiorstwo kontrolowało niemalże cały dostęp do Internetu przez osoby prywatne i małe firmy w Niemczech. Interesują Cię niemieckie firmy? Więcej znajdziesz w naszej bazie! Obecnie główna siedziba spółki mieści się w Bonn przy zachodniej granicy kraju. Deutsche Telekom jest także sztandarowym sponsorem klubu piłkarskiego Bayern Monachium. Firma zatrudnia już przeszło 216 000 pracowników w ponad 50 krajach na całym świecie. T-Mobile Polska S.A. to polski operator sieci telefonii komórkowej. Firma poprzednio nosiła nazwę Polska Telefonia Cyfrowa i działała pod nazwą Era, aż do zmiany nazwy na T-Mobile w 2011 roku.

6. Bosch


Niemieckie przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, zasobów użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków. Założone w 1886 roku w Stuttgarcie przez Roberta Boscha, jako “Warsztat mechaniki precyzyjnej i elektrotechniki”. Współcześnie stanowi koncern tworzący fabryki oraz dysponujący wiodącą na całym świecie siecią dystrybucyjną i serwisową. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 400 500 pracowników w 60 krajach, dysponując niemal 440 spółkami niezależnymi. Firma Bosch prowadzi działalność w czterech sektorach: Mobility Solutions, Industrial Technology, Consumer Goods, oraz Energy and Building Technology.
Jako przodujące przedsiębiorstwo, oferuje innowacyjne i inteligentne rozwiązania dla domów (Smart Home), miast (Smart Cities) oraz zintegrowaną w sieci mobilność i przemysł. Bosch obecny jest w Polsce od 1991 roku i obejmuje taką działalność jak m.in.: sprzedaż części samochodowych, urządzeń diagnostycznych, sprzętu elektronicznego Blaupunkt, elektronarzędzi Bosch, urządzeń z zakresu techniki grzewczej (Junkers i Buderus) czy systemów zabezpieczeń.

5. Allianz


Następne z kolei niemieckie przedsiębiorstwo, świadczące usługi finansowe z centralą w Monachium w Niemczech. Zakres działania to ubezpieczanie oraz zarządzanie aktywami. Spółka jest notowana na giełdzie we Frankfurcie nad Menem. Należy do największych na świecie firm ubezpieczeniowych. Allianz funkcjonuje w ponad 70 krajach, docierając do przeszło 86 mln. klientów indywidualnych i korporacyjnych oraz zatrudnia około 147 000 pracowników. Historia powstania marki sięga 1890 roku, kiedy to Carl von Thieme wspólnie z Wilhelmem von Finck’em postanowili stworzyć własną firmę. Zaczęli oni od produktów ubezpieczeniowych dla polityki morskiej i wypadkowej, wyłącznie na terenie w Niemczech.
W 1990 roku Allianz uzyskał licencję na dystrybucję polityki korporacyjnej. Od 1997 roku spółka istnieje także w Polsce jako nowy oddział, czyli Allianz Polska. W ramach niego funkcjonują grupy ubezpieczeń majątkowych i życiowych, towarzystwo funduszy inwestycyjnych, fundusz emerytalny, a także podmioty współpracujące: brokerów ubezpieczeniowych, multiagencje, dealerów samochodowych, biura podróży i banki.

4. Metro AG


Niemiecka zdywersyfikowana grupa detaliczno-hurtowa obecny w prawie 30 krajach na całym świecie. Firma składa się z marek Makro Cash&Carry oraz Real, posiadając ponad 760 sklepów. Koncern został założony w 1964 roku przez Ernsta Schmidta i Wilhelma Schmidta-Ruthenbecka, z początku jako pierwsze centrum zaopatrzenia hurtowego Metro. Siedziba Metro Group obecnie znajduje się w Düsseldorfie. Metro jest sojusznikiem wielu małych i średnich firm niezależnych. Głównym celem koncernu było podniesienie branży spożywczej na nowy, wyższy poziom oraz cyfryzacja branży (nowe technologie). Marka współpracuje z wszystkimi uczestnikami rynku, aby ustalić przyszłe standardy. Rynek hurtu cieszy się stabilnym tempem wzrostu oraz niesamowitymi zaufanymi relacjami z jego partnerami. Działając w tak rentownym segmencie hurtowym, Metro zorientowane jest na klienta biznesowego, a jest ich około 21 milionów na całym świecie.

3. BMW


Niemiecki koncern motoryzacyjny, który produkuje nieustannie od 1916 roku samochody osobowe, motocykle, skutery oraz silniki. Tworzy światową grupę BMW Group – lidera wśród producentów segmentu premium, łącząc najwyższe standardy z perfekcyjną jakością. Założycielami są Gustav Otto i Karl Rappa, którzy na początku XX wieku w Monachium rozpoczęli działalność gospodarczą z dziedziny lotnictwa. Późniejsze sukcesy firmy należy przyznać Francowi Josefowi Poppowi – pierwszemu dyrektorowi, Maxowi Frizowi – głównemu konstruktorowi oraz Camillo Castiglioniemu – akcjonariuszowi oraz właścicielowi przedsiębiorstwa. Charakterystyczne logo zostało praktycznie niezmienione od początku istnienia. Przedstawia ono krąg śmigła w barwach Bawarii.
BMW Group Polska zapoczątkowało swoją działalność w 2003 roku, stając się oficjalnym przedstawicielem marek BMW oraz MINI. Ponadto dostarcza na polskim rynku całą gamę samochodów, motocykli oraz oryginalnych części i akcesoriów. Rozbudowana sieć dystrybutorów uwzględnia wszystkie większe miasta w kraju oraz zapewnia doskonałą obsługę klienta. Sukces firmy zawdzięcza się długoterminowemu planowaniu oraz działaniu w sposób odpowiedzialny (zrównoważony rozwój).

2. E.ON


E.ON to międzynarodowy prywatny dostawca energii, który na rynku działa od roku dwutysięcznego. Przez 17 lat działalności, przedsiębiorstwo przeszło wiele zmian, ale tą, która zasługuje na dłuższą chwilę uwagi, jest zmiana polityki koncernu odnośnie odnawialnych źródeł energii. Powoli porzucane zostają klasyczne zasoby energetyczne w postaci np. węgla, a zarząd firmy skupia się na przyjaznych środowisku rozwiązaniach, zazwyczaj w postaci wiatru. Interesują Cię niemieckie firmy? Więcej znajdziesz w naszej bazie! Działalność przedsiębiorstw obejmuje USA, Europę i Rosję. W Polsce pierwszy raz E.ON pojawił się w 2007 roku i od tego czasu zajmuje się w naszym kraju projektami budowy elektrowni wiatrowych. Łącznie te farmy wiatrowe dostarczają Polsce mocy o wartości 160 MW, co jest wystarczającą ilością do zasilenia ponad 170 000 gospodarstw domowych. Przychód tego energetycznego giganta szacuje się na ponad 110 miliardów euro.

1. Volkswagen


Lider wśród rankingu niemieckich firm w Polsce. Stanowi największe, najpopularniejsze oraz najbardziej pożądane przedsiębiorstwo wywodzące się z Niemiec. W liście Fortune “Global 500” Volkswagen zajmuje 6 miejsce spośród wszystkich firm na całym świecie. Marka jest głównym producentem samochodów na całym świecie z rekordowymi osiągnięciami. Koncern motoryzacyjny mieści się w Wolfsburgu i został założony w 1937 roku. Posiada obecnie około 48 zakładów produkcyjnych na całym świecie, zatrudniając ponad 627 tys. ludzi. Funkcjonuje w 154 krajach za pośrednictwem 175 spółek, m.in. Audi, Seat, Bugatti, Skoda, Scania AB czy Man SE. Głównymi rynkami zbytu spółki są Chiny i Niemcy.
Historia zakładu rozpoczęła się w 1931 roku, gdy firma Zündapp, zwróciła się do Ferdinanda Porsche o przygotowanie prototypu taniego i rodzinnego samochodu na użytek własny. Ostatecznie po 9 próbach stworzenia auta, został zatwierdzony do produkcji projekt o nazwie Type 60. Realizacja na szerszą skalę rozpoczęła się dopiero w 1941 roku. Nazwa Volkswagen z języka niemieckiego oznacza po prostu „samochód dla ludu”.
Do Polski koncern motoryzacyjny trafił w 1991 roku, wówczas utworzono przedsiębiorstwo Kulczyk Tradex z siedzibą w Poznaniu. Wobec tego stanowi głównego krajowego importera samochodów Volkswagen, Audi oraz Porsche. Grupa Volkswagen świadczy szeroki zakres usług finansowych, w tym finansowanie dealerów i klientów, leasing, bankowość, działalność ubezpieczeniową oraz zarządzanie flotą.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
3. Ranking wg województw

3.1 Woj. Mazowieckie

Mazowieckie do województwo duże i bardzo silnie rozwinięte ekonomicznie, głównie ze względu na położoną tam stolicę. Dzięki temu jest to atrakcyjny teren dla inwestorów, również tych z Niemiec. Znajdziemy tu filie wszystkich firm z naszego rankingu oraz wiele więcej.

3.2 Woj. Śląskie

W województwie śląskim również podobnie. Jest to teren silnie uprzemysłowiony i stosunkowo bliski Niemcom. Dzięki temu również znajdziemy tu wiele niemieckich inwestycji.

3.3 Woj Wielkopolskie

Wielkopolska to teren zdecydowanie najbardziej przyjazny dla niemieckich firm. Czynniki historyczne, ekonomiczne i geograficzne sprawiły, że to właśnie tutaj znajdziemy najwięcej oddziałów firm takich jak Volkswagen lub BMW.

3.4 Woj. Małopolskie

W Małopolskim znajdziemy już nieco mniej niemieckich filii, lecz wciąż jest to jedno z ważniejszych województw w Polsce o dość dobrym położeniu. Dzięki temu nie możemy mówić tu o drastycznym spadku.

3.5 Woj. Dolnośląskie

W województwie dolnośląskim można odnotować już nieznaczny spadek w porównaniu do poprzednich województw. Mimo wszystko znajdziemy tu filie większości firm z naszego rankingu.

3.6 Woj. Łódzkie

W Łódzkim również spadek, ale uzasadniony wielkością województwa i jego zaludnieniem. Znajdziemy tu filie większości niemieckich firm z rankingu i kilku mniejszych.

3.7 Woj. Lubelskie

Woj. Lubelskie jest terenem nieatrakcyjnym dla inwestorów, zwłaszcza tych z Niemiec. Znajdziemy tu oddziały DHL, T-Mobile i innych, oraz farmę wiatrową E.ON, ale nie w dużych ilościach.

3.8 Woj. Pomorskie

Pomorskie to teren głównie turystyczny, ale przyjezdni okazują się zazwyczaj Niemcami, którzy chcą zobaczyć polskie morze. Znajdziemy tu ważniejsze firmy niemieckie z naszego rankingu oraz wiele mniejszych.

3.9 Woj. Podkarpackie

Podkarpackie z kolei nie jest wybierane przez Niemców tak często, ani pod względem turystycznym, ani inwestycyjnym. W porównaniu do Pomorza wypada o wiele słabiej.

3.10 Woj. Kujawsko-pomorskie

Kujawsko-pomorskie również jest już w dolnej części rankingu. Nie jest tak popularne jak położone obok Województwo Pomorskie i zdecydowanie widzą to niemieccy inwestorzy.

3.11 Woj. Zachodniopomorskie

Sytuacja wygląda podobnie jak w Kujawsko-Pomorskim. Zdecydowanie większość niemieckich inwestycji z tamtego rejonu Polski otrzymuje Woj. Pomorskie, stąd tu ich znajdziemy mniej. Interesują Cię niemieckie firmy? Więcej znajdziesz w naszej bazie!

3.12 Woj. Warmińsko-mazurskie

Warmińsko-mazurskie zaczyna listę województw, które zdecydowanie są postrzegane za mniej atrakcyjne wśród niemieckich inwestorów. Głównie ze względu na słabe rozwinięcie, położenie i niski współczynnik zaludnienia. Znajdziemy tu większe firmy z naszego głównego rankingu, ale w małej ilości.

3.13 Woj. Świętokrzyskie

W Świętokrzyskim ta sama sytuacja. Nie jest to teren dostosowany do stawiania filii wielkich korporacji i niemieckie przedsiębiorstwa to widzą.

3.14 Woj. Podlaskie

Podlaskie posiada podobną charakterystykę. Znajdziemy tu elektrownie wiatrową E.ON i filie większych niemieckich firm, ale w małych ilościach w porównaniu do innych województw.

3.15 Woj. Lubuskie

Lubuskie, choć położone tak blisko Niemiec, to nie posiada takiego potencjału jak sąsiadująca z nim Wielkopolska. Porównując te dwa województwa zauważyć można ogromną różnicę między nimi, którą również widać po ilości filii niemieckich firm.

3.16 Woj. Opolskie

Opolskie jako najmniejsze z województw również nie jest atrakcyjne dla inwestorów z Zachodu. Oprócz kilku filii największych niemieckich korporacji, niewiele tu znajdziemy z inwestycji niemieckich.
4. Ranking wg miast

4.1 Warszawa

Warszawa jest centrum gospodarczym Polski, stąd znajdziemy to wiele niemieckich firm. Swoje główne siedziby mają tu m. in. Allianz, Bosch, Metro, Bayer oraz T-Mobile, oprócz tego znajdziemy tu jedne z ważniejszych oddziałów BMW i Deutsche Bank w Polsce. 4.2 Wrocław

Wrocław to miasto prosperu oraz o dobrze rozbudowanej infrastrukturze. Stąd znajdziemy tu oddziały DLH, BMW oraz Porsche oraz wielu innych niemieckich koncernów.

4.3 Kraków

Kraków kojarzy się z przepychem i bogactwem. Możliwe, że dlatego to właśnie Deutsche Bank postawił tu jeden z dwóch swoich głównych oddziałów. Oprócz tego znajdziemy to filie innych firm z naszego rankingu.

4.4 Poznań

Poznań jest miastem, na które postawiły koncerny motoryzacyjne z kolei. Tu znajdziemy największe oddziały Volkswagena i BMW. Dodatkowo w mieście zlokalizowane są filie innych niemieckich firm.

4.5 Łódź

W Łodzi za to znajdziemy jeden z większych oddziałów DHL w Polsce. Jako że jest to jedno z większych miast w Polsce, to nie dziwi fakt, że inne większe firmy niemieckie również posiadają tu swoje oddziały.

4.6 Gdańsk

Niemieckie firmy znajdziemy tak samo w Gdańsku. Swoje oddziały posiada tu większość firm z rankingu, w tym T-Mobile, Deutsche Bank i DHL.

4.7 Katowice

W Katowicach oprócz filii niemieckich przedsiębiorstw, którym udało się zdobyć miejsce w rankingu, znajdziemy miejsce outsourcingowego giganta z Niemiec – Arvato z grupy Bertelsmann, które zatrudnia tam ponad 200 osób.

4.8 Rzeszów

W Rzeszowie znajdziemy firmy niemieckie z różnych branż. W tym oddziały największych przedsiębiorstw z naszego rankingu. Niestety żadnych siedzib głównych lub większych inwestycji. 5. Podsumowanie

Niemcy będące obecnie światową potęgą gospodarczą to cenny inwestor. Powinniśmy cieszyć się, że tak dużo pieniędzy z Republiki Niemieckiej zostaje zainwestowanych w Polskę. Dzięki temu siła ekonomiczna naszego kraju rośnie a my możemy się cieszyć z usług i produktów oferowanych przez niemieckie korporacje. Jest to układ, z którego korzyści czerpią obie strony.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail