[Ranking] Największe firmy kosmetyczne w Polsce w 2017/2018 roku – BlendBerg💅🏻

Branża kosmetyczna jest bardzo ważną gałęzią przemysłu w Polsce. Pod względem produkcji kosmetyków zajmujemy 6 miejsce w Europie, a pod względem ich konsumpcji jesteśmy liderami w regionie Europie środkowo-wschodniej. Tak wysoką pozycję zajmujemy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom oferowanym przez polskich producentów. Rodzime produkty kosmetyczne są rozprowadzane po całym kontynencie, co sprawia, że nasze marki są coraz bardziej rozpoznawalne. Eksportujemy polskie kosmetyki do ponad 130 państw na świecie, a lokalnie polscy producenci dystrybuują 50% kosmetyków w naszym kraju.
1. Firmy kosmetyczne w Polsce

W Polsce działa ponad 100 średnich i dużych oraz około 300 małych firm kosmetycznych. Oczywiście bardzo trudno jest przebić światowych gigantów, którzy zajmują się branżą od ponad 100 lat, ale Polakom mimo to udaje się osiągnąć niemały sukces na globalnym rynku. Wartość eksportu w ostatnich latach wzrosła średnio o 5% rocznie. Wg firmy badawczej PMR wartość polskiego rynku artykułów kosmetycznych wynosi nawet do 23 mld złotych. Głównie za sprawą szybkiego rozwoju tego rynku i przemian, jakie na nim zaszły w ciągu ostatniej dekady. Do nich należy m. in. szybka ekspansja wielkich sieci drogeryjnych typu Rossmann, które zdominowały rynek, eliminując przy tym konkurencję w postaci małych, prywatnych punktów sprzedażowych.
Ale mimo tego, że zagraniczni producenci starają się przejąć rynek, to Polska wciąż utrzymuje swoją silną pozycję w branży. Wg przewidywań ekspertów, to właśnie nasz rynek, w porównaniu do sąsiadów z UE, będzie rozwijał się najszybciej w gałęzi “kosmetyki”, mamy nawet szansę wyprzedzić zachodnie imperia. W związku z tym, warto zapoznać się z najważniejszymi firmami kosmetycznymi w Polsce i zobaczyć na liczby, jakie prezentują.
Na przestrzeni 40 lat dokonaliśmy ogromnego przeskoku ekonomicznego. Jesteśmy najlepiej rozwiniętym i najlepiej rokującym na przyszłość państwem z byłego Bloku Wschodniego. Dotyczy się to również oczywiście rynku kosmetyków. Między latami 2002 i 2016 branża ta zwiększyła swoje obroty niemal dwukrotnie, podczas gdy we Włoszech i Francji odnotowała ona kilkuprocentowe spadki! I na tym dobre wiadomości się nie kończą. Obecnie znajdziemy polskie produkty nie tylko w Europie, ale również w Azji, choć największym odbiorcą pozostaje Rosja i Zjednoczone Królestwo. Producenci natomiast planują ekspansję na Bliski Wschód i do obu Ameryk, mając nadzieję na dochodowe inwestycje.
Na rodzimej ziemi też jest coraz lepiej. Społeczeństwo staje się coraz zamożniejsze, co powoduje większą skłonność do wydatków. Podróbki perfum i znanych kosmetyków odchodzą do lamusa, a na ich miejsce Polacy zaczęli kupować produkty firmowe, nawet spod marek prestiżowych. Zmiany demograficzne zaś, a konkretnie mówiąc starzenie się społeczeństwa w naszym kraju, powodują zwiększenie się popytu kosmetyków dla osób starszych. Przeczytaj: [Ranking] Największe drogerie w Polsce 2017 / 2018🏬 **2. TOP 10 największe firmy kosmetyczne w Polsce
**

Zależnie od tego, jaką drogerię wybierzemy lub do jakiego sklepu pójdziemy, znajdziemy tam prawdopodobnie inną ofertę kosmetyków. Ze względu na tak dużą ilość marek obecnych w Polsce (bo ok 400), różni dystrybutorzy zaopatrują się u różnych producentów. Od lokalnych przedsiębiorstw do globalnych konglomeratów.

10. Inglot


Nad popularnością i znaczącą rolą firmy Inglot, produkujące kosmetyki kolorowe, pracowano już od lat 80-tych. Do pierwszych kosmetyków, którymi zajmowała się firma należały lakiery do paznokci, a następnie cienie do powiek i pomadki. Dziś możemy wybierać z ponad kilkuset produktów, które znane są na całym świecie. Od Ameryki, przez Europę, do Azji. Najbardziej znaną częścią oferty koncernu jest Freedom System, który pozwala na dowolne łączenie ulubionych kolorów cieni do powiek.
USA bardzo ciepło przyjęło markę Inglot. Jest dziś jedną z najpopularniejszych polskich marek w nowym świecie. Pojawia się na wielu prestiżowych wydarzeniach branżowych o międzynarodowym charakterze, m. in. The Makeup Show, IMATS czy Fashion Week w stolicach mody. Od otwarcia w 2006 roku pierwszego franczyzowego salonu w Montrealu, w ciągu kilku lat marka zyskała ogromną popularność. Butiki tej firmy możemy znaleźć dziś w głównych ulicach handlowych metropolii takich jak Sears, Edgars czy Sogo.
Na wszystkich 6 kontynentach Inglot posiada łącznie 600 salonów rozdzielonych między 80 krajami, z czego w Polsce znajduje się aż 160. Mimo globalnego rynku, na który rozprowadzane są kosmetyki, to 95% z nich wciąż powstaje w Polsce w Przemyślu, gdzie firma została założona i znajdowała się jej pierwsza siedziba.

9. Bielenda


Przedsiębiorstwo to zostało założone w 1990 roku i działa już ponad 25 lat na rynku z niemałymi sukcesami. Ich źródłem jest fakt, że kosmetyki Bielenda są wykonywane całkowicie z naturalnych składników. Oznacza to, że są przyjazne dla środowiska, zdrowe dla naszego ciała i całkowicie bezpieczne. Klient może sam sprawdzić, skąd pochodzą składniki preparatów i przekonać się o ich jakości. Nie musi mieć do tego wiedzy z zakresu chemii lub biologii.
O jakości świadczy zresztą szereg certyfikatów i wyróżnień. Najważniejsze z nich to oczywiście dyplomy ISO 9001:2008; ISO 14001:2004; ISO 22716:2007. Oznacza to, że zarówno środowisko pracy, jak i powstawania kosmetyków jest sprawdzone i spełnia najwyższe standardy. Dodatkowo specjalnie stworzone Laboratorium Kontroli zajmuje się badaniami nad czystością mikrobiologiczną produktów z obowiązującymi normami. Na szczególną uwagę zasługuje certyfikat 14001 – otrzymują go przedsiębiorstwa, które szczególną uwagę zwracają na zarządzanie przyjazne środowisku. Bielenda zawsze ma na celu ograniczenie zniszczeń środowiskowych podczas procesu produkcyjnego.
Firma rozprowadza swoje kosmetyki po krajach takich jak Wlk. Brytania, Francja, Cypr, Zjednoczone Emiraty Arabskie czy Portugalia. W ofercie marki znajdziemy ok 400 różnych produktów a przedsiębiorstwo nie boi się odpowiadać na indywidualne potrzeby klientów, lub też gabinetów kosmetycznych. Nie licząc działalności komercyjnej, Bielenda też zajmuje się badaniami w laboratoriach nad bezpieczeństwem i skutecznością oferowanych przez rynek kosmetyków, pod okiem ekspertów w dziedzinie dermatologii.

8. Dr Irena Eris


Dr Irena Eris to marka zbudowana od podstaw przez nikogo innego jak samą doktor nauk farmaceutycznych – Irenę Eris. Głównym zamysłem Doktor Eris było stworzenie linii kosmetyków, które nie tylko pomagają ciału, ale również duchowi. By otrzymać ten efekt, zamiast skupiać się całkowicie na produkcji produktów kosmetycznych, to firma wprowadziła do swojej oferty szeroki zakres usług kosmetycznych i nie tylko.
Przede wszystkim można znaleźć ośrodki rehabilitacyjne (w formie Hoteli połączonych ze SPA) pod nazwą Dr Irena Eris. Takie sanatorium znajdziemy w Krynicy Zdroju, Wzgórzach Dylewskich i Polanicy Zdroju. Te hotele o najwyższych standardach pomagają osiągnąć spokój ducha i zdrowe, piękne ciało. Cały pobyt będziemy mieli do dyspozycji szereg specjalistów, którzy będą gotów się nami zająć oraz bogatą ofertę zabiegów relaksacyjno-leczniczych. A wszystko to w najpiękniejszych rejonach Polski. Więcej firm kosmetycznych? Sprawdź nasze bazy! Ponieważ Dr Irena Eris dąży do perfekcji, nie zatrzymała się na sukcesie jednej linii kosmetyków. Założyła specjalne centrum naukowo-badawcze w 2001 roku, by móc kontynuować pracę nad komórkami i działaniem skóry. Prowadzone są badania z zakresu metody in vitro na komórkach skóry, ex vivo  na modelach skóry in vivo badające działanie skuteczności kosmetyków. Centrum nawiązało stałą współpracę z innymi placówkami naukowymi, taki jak Instytut Biologii Doświadczalnej PAN, Politechniką Warszawską, Wydziałem Biologii UW, Wydziałem Biotechnologii UJ i Łódzkim Uniwersytetem Medycznym.

7. Eveline Cosmetics


Firma Eveline od ponad 30 lat dostarcza kosmetyki w Polsce i zagranicą. Wartość firmy przekracza 51 mln złotych a rocznie produkuje ona 70 mln produktów, które trafiają do 70 krajów na całym świecie. Firma jest obecna w większości państw w Europie Środkowej i Wschodniej. Szczególną popularność polska marka kosmetyków zdobyła na Bałkanach (głównie Bułgaria, ale również Chorwacja, Serbia, Rumunia). Możemy spotkać też produkty Eveline w USA , Finlandii, ale również Korei, Kuwejcie czy Tajwanie.
Eveline posiada wiele linii kosmetyków, z których każda przygotowana została specjalistycznie w taki sposób, by była dostosowana do rynku poszczególnych rejonów świata. Tak np. narodziła się linia White Prestige 4D, która została stworzona z myślą o osobach, które marzą o wybielaniu swojej skóry. W ofercie znajdziemy też mleczka do demakijażu, balsamy do ciała oraz lider sprzedażowy – preparat o kompleksowym działaniu antycellulitowym, wyszczuplającym i modelującym sylwetkę, czyli Slim Extreme. Dla fanów zabiegów estetycznych Eveline przygotowało krem na bazie kwasu hialuronowego.
Przedsiębiorstwo jest bardzo szanowane w kręgach branży kosmetycznej. Co roku uczestniczy w prestiżowych targach na świecie: Cosmoprof w Bolonii i Hongkongu, Beautyworld Middle East w Dubaju czy InterCharm w Moskwie. Konsumenci i specjaliści również cenią sobie firmę, stąd wiele wyróżnień m. in. Prix de Beaute magazynu Cosmopolitan czy  Best Beauty Buys przyznawane przez czytelniczki InStyle.

6. AA (Oceanic)


Firma AA została założona w Polsce w 1982 roku wprowadzając na nasz rynek innowacyjny krem do skóry wrażliwej i skłonnej do alergii, który do dziś zwany jest “pomarańczowym kremem”. Wtedy, kiedy jeszcze alergie nie stanowiły globalnego problemu, AA wprowadziło rozwiązanie, które wyprzedziło swoją epokę. Ideą firmy od początku było dermatologiczne ujęcie skóry i patrzenie w przyszłość, co pokazywała już od początku swojego istnienia, a dziś często nazywana jest najbardziej innowacyjną firmą kosmetyczną w Polsce.
W trosce o zdrowie i komfort klientów, AA opatentowało wiele technologii np. w dziedzinie aplikacji leków. Wszystko po to, by zmniejszyć ryzyko wystąpienia podrażnień i, by można było stosować silnie działające aktywnie składniki nawet w podwyższonych stężeniach. Koncern również jako pierwszy rozpoczął produkcję specjalistycznych preparatów do higieny intymnej oraz produktów pielęgnacyjnych dostosowanych do grup wiekowych.
Poza Polską produkty tej polskiej marki kosmetycznej znajdziemy w USA, Korei Południowej, Słowacji, a także na Ukrainie, Węgrzech i innych. Łącznie produkty rozprowadzane są po 25 krajach świata. Na najbliższe lata, rozwój planowany jest w rejonach takich jak Afryka Północna, Bliski Wschód i Daleki Wschód, by umocnić obecność przedsiębiorstwa na globalnym rynku.
Koncern zatrudnia 400 pracowników a miesięcznie produkuje ok. 2 mln preparatów. Jeśli policzymy wszystkie kosmetyki w Polsce łącznie, to 8% z nich będzie pod znakiem AA, a liczba ta systematycznie wzrasta. Za wysoki poziom zarządzania jakością  firma otrzymała certyfikat ISO 9001:2000 w 2003 roku, co bardziej umocniło jej pozycję na polskim rynku.

5. Ziaja


Firma Ziaja założona została w 1989 roku przez farmaceutów Aleksandrę i Zenona Ziaję. Początkowo produkty małżeństwa były dostarczane tylko do kręgów najbliższych znajomych. W zaprzyjaźnionych aptekach pierwszym produktem pod nazwą Ziaja był krem oliwkowy. Jednak za sprawą reklamy szeptanej szybko zrobiło się o nim głośno.
Nie trzeba było długo czekać, zanim popularność słynnego kremu oliwkowego spowodowała produkcję masową i zwiększenie liczby aptek, które miały oferować produkt. Małżeństwo założyło spółkę i zaczęło swoją dominację na rynku kosmetycznym. Oferta przedsiębiorstwa bardzo zmieniła się – starano się dostosować ją do potrzeb każdego klienta, niezależnie od wieku, płci, rodzaju skóry, chorób itd. Dzięki temu, przez lata można było obserwować wzrost popularności kosmetyków Ziaji i metamorfozę polityki firmy. Oprócz aptek, dystrybucją zajmują się sklepy markowe pod nazwą “Ziaja dla Ciebie”, a produkty są eksportowane na całą Europę. Marka obecna jest w 30 krajach poza Polską, w tym w Austrii, Czechach, Finlandii, Szwecji i Ukrainie. Dostępne one są w aptekach, drogeriach a nawet sieciach handlowych jak Auchan, Kaufland, Tesco.
Ziaja jest też miejscem pracy ponad 1200 osób. A to tylko w Polsce. Na tę liczbę składa się 550 pracowników biurowych, 74 przedstawicieli, 200 pracowników oddziałów dbających o obsługę klienta i 390 osób obsługujących punkty sprzedażowe. Dystrybucję koordynuje 14 oddziałów rozmieszczonych po całej Polsce z siedzibą główną w Gdańsku. Rocznie na rynek trafia ponad 60 mln produktów tej firmy a Zenon Ziaja wraz żoną znalazł się wiele razy z rzędu na liście najbogatszych Polaków Forbesa. Jest to zdecydowanie wiodący producent kosmetyków w Polsce.

4. Avon


Avon powstał w 1886 roku dzięki obwoźnemu sprzedawcy książek – Davidowi McConelliemu, który zauważał, że większą radość u jego klientek powodowały próbki perfum załączane do sprzedanych książek, niż książki. Wtedy właśnie wpadł na pomysł rozpoczęcia działalności kosmetycznej poprzez prowadzenie sprzedaży bezpośredniej. Początkowo rozprowadzał swoje kosmetyki wśród sąsiadów, ale jak w przypadku każdego wielkiego biznesu, interes szybko się rozrósł. W tym przypadku eskalacja była tak duża, że zaczęła osiągać przychody rzędu 6,3 mld dolarów.
Avon w Polsce zawitało w 1992 roku. Firma szybko zdobyła popularność dzięki oryginalnym kanałom dystrybucyjnym i indywidualnemu podejściu do klienta. W 1997 roku w Garwolinie powstała spółka Avon Operations Polska, która do dziś jest jedną z największych i najbardziej technologicznie rozwiniętych fabryk kosmetycznych w Polsce. Standardy produkcyjne są utrzymywane zgodnie ze standardami PN-EN ISO 22716 a produkty są wytwarzane zgodnie z Dobrymi Praktykami Produkcyjnymi.
Oprócz działalności biznesowej Avon aktywnie angażuje się w inicjatywy na rzecz społeczeństwa. Firma regularnie przeprowadza akcje uświadamiające o niebezpieczeństwie raka piersi, przemocy i złego traktowania zwierząt i stara się je zwalczać. Rocznie przeznacza na ten cel dużą część swoich dochodów i czasu.

3. Procter & Gamble


Procter & Gamble jest jednym z największych koncernów kosmetycznych w USA, z główną siedzibą w Cincinnati. Produkty tej firmy znaleźć można jednak już w ponad 180 krajach na całym świecie, oczywiście również w Polsce. Łącznie znajdziemy kilkaset produktów tego zagranicznego producenta, podzielonych na 40 kategorii – głównie są to kosmetyki i środki higieny osobistej. P&G jest w posiadaniu 25 marek, a z łącznej sprzedaży produktów każdej z nich w ciągu roku koncern odnotowuje przychody o łącznej prawie 28 mld USD. Firmę samą w sobie wycenia się na 63 mld USD, co czyni ją jedną z największych i najbogatszych firm kosmetycznych .
W Polsce Procter & Gamble zaistniało w 1991 roku w Warszawie dzięki znanej wszystkim firmie produkującej pieluchy dla niemowląt Pampers. W Aleksandrowie Łódzkim natomiast umiejscowiony jest zakład do produkcji kosmetyków do pielęgnacji skóry, a w Łodzi fabryka zajmująca się maszynkami do golenia. Te 3 kompleksy zapewniają amerykańskiej firmie kluczową pozycję na polskim rynku.

2. Nivea (Beiersdorf)


Nivea to sąsiedni koncern kosmetyczny pochodzący z Niemiec. W 1880 roku Paul Beiersdorf z Brandenburgii przeprowadził się Hamburgii i przejął tamtejszą apteką. Wykorzystując wiedzę zdobytą na uniwersytecie, w założonym przez siebie laboratorium zaczął prowadzić badania i oferować pomoc lekarzom. Współpracując z dermatologiem Paulem Unną opracował proces wytwarzania pierwszych plastrów medycznych i je opatentował, tym samym zakładając firmę.
Przez następne 100 lat firma stabilizowała swoją pozycję i zaczęłą rozszerzać rynek odbiorców. Na sukces przedsiębiorstwa złożyły się takie czynniki jak spółka z amerykańskim Lehn & Fink oraz pomoc szwagra założyciela, który był jednym z założycieli Markenverband (Niemieckie Stowarzyszenie Wytwórców Produktów Markowych. Dzięki coraz to lepszym, innowacyjnym rozwiązaniom, coraz więcej osób kupowało produkty Beiersdorfa. Po jego śmierci rozpoczęło się wejście na rynek globalny.
W Polsce Nivea po raz pierwszy pojawiła się w latach 20-tych, określano ją wtedy mianem spółki “Pebeco”. Zbudowano fabrykę w Katowicach, którą następnie przeniesiono do Poznania. Mimo działań wojennych, fabryka się ostała i nieprzerwanie kontynuowała produkcję. Dopiero w 1945 zakład zniszczono, a niemieckie przedsiębiorstwo wróciło do Polski dopiero 6 lat później, ale przez komunistyczne rządy rozwój firmy trwał tam powoli, dopiero w latach 90-tych w zasadzie mogliśmy dołączyć do międzynarodowej rodziny Nivea.

1. L’Oréal


L’Oreal to światowy lider na rynku kosmetyków. Jest właścicielem 28 marek, które znane są na całym globie, a z ich sprzedaży uzyskuje prawie 23 mld euro rocznie. Przedsiębiorstwo istnieje od ponad 100 lat i swoje korzenie znajduje we Francji. Założycielem L’oreal był Eugene Schueller, który wynalazł formułę na farbowanie włosów i ją opatentował. Ten wynalazek zapewnił mu ogromny sukces i popularność. Nie trzeba było długo czekać, zanim doszło do naturalnej eskalacji firmy. Najpierw produkty zostały wprowadzone na rynek ogólnoeuropejski, a potem na ogólnoświatowy i do dziś należą do najczęściej kupowanych produktów. Więcej firm kosmetycznych? Sprawdź nasze bazy! Firma bardzo skupia się na idei piękna i spełnianiu jej poprzez wypuszczanie coraz to lepszych linii kosmetyków. Robi to poprzez regionalizację oferty oraz prowadzenie badań i wprowadzanie nowych technologii. Do 2013 roku korporacja zarejestrowała 624 patenty, z czego większość z nich powstałe z myślą o rynku kosmetyków. Jedno z haseł L’Oreal brzmi “Piękno to nauka” i świetnie ta idea jest realizowana poprzez badania nad skórą człowieka w ramach klasycznej dermatologii, ale również przez badania niemedycznych metod leczenia z całego świata, by być w stanie jak najlepiej zadbać o wspomniane wcześniej piękno.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
3. Ranking wg województw

3.1 Woj. Mazowieckie

Województwo mazowieckie to centrum ekonomiczne i polityczne Polskie, ze względu na położoną w centrum Warszawę. Przez obecność stolicy wiele firm wybiera to województwo na swoją siedzibę. Obecnie znajdują się tu filie ponad 300 firm zajmujących się produkcją kosmetyków.

3.2 Woj. Śląskie

Śląskie to przede wszystkim przemysł, nie jest to teren odpowiedni dla producentów kosmetyków, stąd znajdziemy tu tylko około sześćdziesięciu firm kosmetycznych.

3.3 Woj. Wielkopolskie

Wielkopolska radzi sobie już nieco lepiej. Jest to województwo nowoczesne i położone blisko zachodniej Europy. Swoje siedziby ma tu 75 firm produkujących kosmetyki.

3.4 Woj. Małopolskie

Położony w Małopolsce Kraków przyciąga wielu inwestorów. Jest to jedno z największych i najlepiej prosperujących miast w całej Polsce. W Całej Małopolsce swoje filie ma ponad 100 firm kosmetycznych

3.5 Woj. Dolnośląskie

Dolnośląskie ma podobną w tym przypadku charakterystykę do swojego siostrzanego województwa. Stąd tu również znajdziemy około 60 filii firm kosmetycznych.

3.6 Woj. Łódzkie

W województwie łódzkim również znajdziemy siedziby około 60 firm kosmetycznych, zarówno lokalnych jak i tych z całego świata.

3.7 Woj. Lubelskie

Województwo lubelskie to obszar mały i nie konkurujący z większymi województwami o miano ekonomicznego lidera. Stąd znajdziemy tu oddziały 30 firm kosmetycznych.

3.8 Woj. Pomorskie

Województwa nadmorskie, a zwłaszcza Pomorskie, są znane z ośrodków rehabilitacyjnych i zabiegowych. Dlatego, mimo mniejszej liczby ludności w ogóle, posiadają wielu potencjalnych klientów. Swoje filie postawiło tu 50 firm kosmetycznych.

3.9 Woj. Podkarpackie

Podkarpackie z kolei, mimo że posiada dużą ilość turystów, to nie jest atrakcyjnym terenem dla inwestorów z branży kosmetycznej. Znajdziemy tu oddziały zaledwie ponad 20 firm produkujących kosmetyki.

3.10 Woj. Kujawsko-pomorskie

Tak samo jak w przypadku Województwa Podkarpackiego, w Kujawsko-pomorskim znajdziemy jedynie około 20 firm kosmetycznych, które postanowiły postawić tu swoje oddziały.

3.11 Woj. Zachodniopomorskie

W Zachodniopomorskim sytuacja tak samo stabilna. Zaledwie nieco ponad 20 firm kosmetycznych zdecydowało się na postawienie tu swojej filii.

3.12 Woj. Warmińsko-mazurskie

Warmińsko-mazurskie z kolei, jak się okazuje, nie jest w ogóle atrakcyjnym terenem dla branży kosmetycznej. Znajdziemy tu filie tylko 10 producentów kosmetyków.

3.13 Woj. Świętokrzyskie

Województwo Świętokrzyskie nie osiąga dużych wyników sprzedażowych, jeśli chodzi o rynek kosmetyczny, o czym świadczy liczba 7 firm kosmetycznych, które mają to swoje siedziby.

3.14 Woj. Podlaskie

Województwo Podlaskie to kolejne, w którym znajdziemy tak mało filii firm produkujących kosmetyki. Przez mało korzystne warunki do rozwoju dla firm tego typu, jest ich tu tylko 9. Więcej firm kosmetycznych? Sprawdź nasze bazy!

3.15 Woj. Lubuskie

Lubuskie jest województwem bardzo małym i o bardzo małym zaludnieniu. Stąd bierze się liczba 8 firm kosmetycznych, które postanowiło postawić tu swój oddział.

3.16 Woj. Opolskie

Opolskie, jako województwo najmniejsze, posiada również najmniej filii firm produkujących kosmetyki. Takowych znajdziemy tu tylko 6.
4. Ranking wg miast

4.1 Warszawa

Warszawę wybiera wielu przedsiębiorców na miejsce swojej siedziby, zarówno lokalnych jak i globalnych. Stolica Polski jest atrakcyjna, ponieważ oferuje dużo kontaktów biznesowych, potencjalnych klientów oraz przestrzeni do prowadzenia firmy. Swoją główną siedzibę ma tu m. in. polski oddział L’Oreal oraz sześć z badawczych instytutów Dr Ireny Eris.

4.2 Wrocław

Wrocław to również jedno z lepiej ekonomicznie rozwiniętych miast w Polsce, stąd wiele firm kosmetycznych wybiera to miasto do postawienia swojej filii. Co ciekawe, we Wrocławiu znajduje się jeden z największych zakładów produkcyjnych kosmetyków i narzędzi zabiegowych w Polsce. Produkty stąd trafiają na wszystkie kontynenty.

4.3 Kraków

W Krakowie nie jest inaczej. Trzecie największe miasto w Polsce to miejsce idealne dla gigantów branży. Swoją siedzibę główną ma tu polski producent kosmetyków Bielenda, a oprócz tego znajdziemy tu filie wielu lokalnych przedsiębiorców.

4.4 Poznań

W Poznaniu znajdziemy filie wielu lokalnych i globalnych producentów kosmetycznych. Ponieważ jest to najbardziej przyjazne miasto dla niemieckich inwestycji, w Poznaniu postawiona została postawiona główna siedziba Nivea w Polsce.

4.5 Łódź

Łódź jest dużym miastem, ale żadna firma z naszego rankingu nie wybrałą tego miasta na miejsce swojej siedziby. Znajdziemy tu natomiast filie 40 innych producentów kosmetyków, z czego głównie będą to lokalni przedsiębiorcy.

4.6 Gdańsk

Na Gdańsk należy zwrócić szczególną ze względu na znajdujący się tam zakład produkcyjny  Ziaji. Zapewnia on miejsca pracy setkom Polaków i jest bardzo strategicznym miejscem dla całej firmy.

4.7 Katowice

Katowice to miasto firm głównie związanych z innymi gałęziami przemysłu, niewiele jest tu klientów dla branży kosmetycznej, zwłaszcza tych, którzy czołują w rankingach. Znajdziemy tu za to kilku lokalnych przedsiębiorców zajmujących się produkcją kosmetyków.

4.8 Rzeszów

W Rzeszowie znaleźć możemy nieco więcej niż w Katowicach pod względem ilości firm kosmetycznych. Przede wszystkim znajduje się tu zakład produkcyjny firmy Vanilla, która zajmuje się zaopatrzaniem salonów kosmetycznych z całego województwa. Oprócz tego swoje filie mają tu mniejsze lokalne firmy oraz te z zagranicy. 5. Podsumowanie

Rynek polski jest bardzo atrakcyjny, zwłaszcza dla branży kosmetycznej. Wystarczy przejść się po centrum, handlowym lub ulicą handlową, by zobaczyć, jak wiele drogerii lub sklepów specjalizujących się w kosmetykach znajduje się w naszym kraju. Potencjał dostrzega wielu rodzimych przedsiębiorców, którzy nie boją się odważnych inwestycji. To samo można powiedzieć o koncernach z zagranicy, które budują u nas zakłady i dystrybuują kosmetyki. My sami jesteśmy w zasadzie światowymi producentami kosmetyków. Ludzie z całego świata cenią sobie polskie produkty kosmetyczne i wygląda na to, że dużo czasu nie minie, zanim zostaniemy liderami w tej branży na świecie.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail