Content Section

[Ranking] Największe Firmy Farmaceutyczne w Polsce w 2019/2020 roku💊

Rynek farmaceutyczny w Polsce jest jednym z najbardziej dochodowych w kraju. Tylko w zeszłym roku zarobił on bagatela 38,5 mld złotych, co daje aż 5,4% wzrost w porównaniu do roku poprzedniego. Jeśli trend ten będzie się utrzymywał oznacza to, że już za 10 lat podwoimy wartość tego rynku. Z jednej strony jest to spowodowane głównie zmianą trybu życia Polaków – promuje się zdrowy tryb życia, często wspomagany suplementami i lekami, a z drugiej strony, coraz większą wiedzą medyczną na temat chorób cywilizacyjnych i nie tylko. Dziś leczy się wszystko, stąd producenci farmaceutyków z roku na rok zdobywają coraz więcej i więcej klientów. 1. Firmy farmaceutyczne w Polsce

Przemysł farmaceutyczny w Polsce jest niezwykle istotny dla rozwoju naszej gospodarki. Przychody jakie osiągają firmy trudniące się wyrobem leków skutecznie ją napędzają. Ponadto wiele z naszych rodzimych firm zdobyło uznanie i klasę na arenie międzynarodowej jak chociażby Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych które dostarczają swoje wyroby do wielu miejsc na całym świecie. Poza gigantami w Polsce mamy bardzo bogaty wybór mniejszych przedsiębiorstw operujących głównie na lokalnym rynku i osiągających sukcesy. Jednak które firmy w naszym kraju stanowią absolutny top w skali zarówno lokalnej i światowej? Przedstawiamy państwu w rankingu poniżej. Przeczytaj także: [Ranking] Największe sieci aptek w Polsce 2017 /2018 – BlendBerg💊 2. TOP 10 Największe firmy farmaceutyczne w Polsce

Ranking który za chwilę państwo przeczytacie został utworzony na podstawie ogólnodostępnych danych z różnych witryn internetowych. Postanowiliśmy zebrać te dane dla państwa aby skrócić czas szukania i ułatwić państwu pracę. Wymienione poniżej firmy to ścisła czołówka koncernów farmaceutycznych w Polsce, które o swoją pozycję i markę walczyły latami. Oto 10 największych firm farmaceutycznych w Polsce.

10. USP Zdrowie

właściciel logo: USP Zdrowie Jedna z bardziej rozpoznawalnych firm farmaceutycznych w Polsce. Firma powstała w 1992 z inicjatywy Voitka Napiórkowskiego, co ciekawe, na terenie Stanów Zjednoczonych. Obecnie firma jest jednym z liderów pośród dystrybutorów leków w Polsce, rok w rok dostarczając ponad 100 mln opakowań leków na całym świecie. Firma funkcjonuje według zasad wdrożonych przez założyciela i właściciela firmy, czyli postawienie człowieka i jego zdrowia w centrum działań.
W poprzednim zestawieniu na miejscu 10 znajdowała się firma Jelfa, która jednak musiała ustąpić młodszej konkurencji.
Rok założenia: 1992
Kraj pochodzenia: Polska
Kluczowa persona: Katarzyna Kuśmierz
Zatrudnienie: ponad 800 osób
Przychód (najnowsze dostępne dane): 486 mln. PLN

9. Mabion

własciciel logo: Spółka Mabion Kolejna spółka na naszej liście zajmuje się celowanymi terapiami onkologicznymi. Mabion powstał w 2007 roku i od tamtego momentu stara się wdrażać na rynek innowacje w leczeniu nowotworów. Jest to bardziej firma biotechnologiczna niż farmaceutyczna, jednakże powstała z inicjatywy 4 Polskich firm farmaceutycznych, i sama w pewnym sensie się do nich zalicza. Rozbudowane zespoły technologów, naukowców i specjalistów cenionych na świecie pozwalają na ciągłe działanie i rozwój pomysłów firmy.
W ubiegłorocznym zestawieniu na miejscu 9 znajdowała się firma Biofarm, jednak została ona wyprzedzona i wypadła poza listę.
Rok założenia: 2007
Kraj pochodzenia: Polska
Kluczowa persona: Artur Chabowski
Zatrudnienie: b.d.
**Przychód (najnowsze dostępne dane): 0 (wartość firmy: 1 311 mln. PLN)
** Interesują Cie największe firmy farmaceutyczne? Sprawdź naszą bazę!

8. Pelion

właściciel logo: Pelion Największą firmą obecną na rynku farmaceutycznym jest obecnie Pelion a pozycję tę utrzymuje już od parunastu dobrych lat. Ta grupa prowadzi działalność w obszarze sprzedaży hurtowej leków, prowadzeniu własnych sieci aptek i sklepów (np. Dbam o Zdrowie, Natura, Limedika) oraz zaopatrywaniu szpitali i wspomaganiu ich logistycznie. Dodatkowo posiada wiele zależnych spółek, które zajmują się np. marketingiem, doradztwem finansowym, ubezpieczeniami itd. Pelion dzięki swoim zasięgom jest jedną z największych firm w Polsce ogólnie. Zatrudnia 9 tysięcy osób i obraca kwotą 8,5 mld złotych rocznie. Ostatnio również firma zaczęła rozprowadzać swoją działalność na Litwie, zaczynając tym samym ekspansję poza granicami kraju. W roku 2016 firma uzyskała przychód 9 178 mln złotych.
W poprzednim roku miejsce 8 zajmowała firma Medicare, jednak została wyparta przez spadającą z pierwszej lokaty grupę Pelion.
Rok założenia: 1990
Kraj pochodzenia: Polska
Kluczowa persona: Jacek Szwajcowski
Zatrudnienie: ponad 9 tysięcy
Przychód (najnowsze dostępne dane): 9 178 mln. PLN

7. Neuca

właściciel logo: Neuca Drugie miejsce w rankingu polskich firm farmaceutycznych zajmuje istniejąca od 25 lat Neuca. Przedsiębiorstwo nie ogranicza się tylko do produkcji leków, ale działa również w takich gałęziach przemysłu jak marketing, logistyka, zarządzanie przychodniami, telemedycyna, informatyka i media. Grupa Neuca nie posiada za to własnych aptek. Polityka firmy polega na promowaniu aptek niezależnych, by wspierać lokalny rynek i tworzyć tym samym idealną synergię. Dzięki swojej strategii promocyjnej, wsparciu biznesowemu i wykorzystaniu efektu skali, koncernowi udało się już zapewnić sukces wielu aptekom. W 2016 roku ze sprzedaży swoich produktów firma osiągnęła przychód 7 077 mln złotych.
W poprzedniej edycji zestawienia miejsce 7 zajmowała Grupa Adamed, która jednak odnotowała znaczny wzrost.
Rok założenia: 1990 (jako Torfarm, 2010 zmiana nazwy na NEUCA)
Kraj pochodzenia: Polska
Kluczowa persona: Piotr Sucharski
Zatrudnienie: b.d.
Przychód (najnowsze dostępne dane): 7 077 mln. PLN

6. Celon Pharma

właściciel logo: Celon Pharma Kolejną pozycję zajmuje przedsiębiorstwo Celon Pharma. Od 2002 roku dostarcza na rynek wysokiej jakości preparaty farmaceutyczne i lecznicze. Ponad to jest to zintegrowana firma prowadząca także bardzo rozbudowane badania naukowe nad nowymi lekami i metodami leczenia. Zespół badawczy tworzy ponad 70 wykwalifikowanych naukowców którzy opracowuja innowacyjne formuły i nowoczesne preparaty.
W poprzednim zestawieniu na pozycji nr. 6 znajdowała się firma Hurtap, jednakże z powodu spadku nie zmieściła się ona na zaktualizowanej liście.
Rok założenia: 2002
Kraj pochodzenia: Polska
Kluczowa persona: Maciej Wieczorek
Zatrudnienie: b.d.
Przychód (najnowsze dostępne dane): 129 mln. PLN

5. Farmacol

właściciel logo: Grupa Farmacol Podium w naszym rankingu rozpoczyna firma Farmacol, czyli istniejący od 1990 roku magnat polskiego rynku farmaceutycznego. Zaczynała również jako zwykłe, lokalne przedsiębiorstwo, ale duża popularność wśród klientów umożliwiła szybki rozrost. Przez te ponad 30 lat działalności Farmacol przejęło masę mniejszych firm farmaceutycznych zwiększając swój kapitał oraz zasięgi. Do spółki włączone zostały mi .in. apteki Cefarm w Kielcach, Warszawie i Szczecinie. Łącznie leki z logiem Farmacol dostarczane są do kilkunastu tysięcy aptek i kilkuset szpitali w całej Polsce. Interesują Cie największe firmy farmaceutyczne? Sprawdź naszą bazę! Oprócz sprzedaży farmaceutyków, kosmetyków, środków higienicznych i suplementów diety, firma ta oferuje usługi z zakresu marketingu oraz gastronomii. Ze sprzedaży swoich produktów w 2016 roku koncern uzyskał przychód 6 045 mln złotych.
W obecnej edycji rankingu Grupa Farmacol odnotowała spadek z pozycji 3 na 5.
Rok założenia: 1990
Kraj pochodzenia: Polska
Kluczowa persona: Andrzej Olszewski
Zatrudnienie: ponad 4500
Przychód (najnowsze dostępne dane): 6 045 mln. PLN

4. Grupa Adamed

właściciel logo: Grupa Adamed Grupa Adamed to zdecydowanie jeden z pionierów rynku farmaceutycznego w Polsce. To właśnie dzięki temu koncernowi pojawił się u nas lek na zakażenie układu moczowego oraz zarejestrowano pierwszą polską amlodypinę. A to tylko kilka z wielu osiągnięć, jakie przedsiębiorstwo uzyskało na swoim koncie od 1986 roku. Dzisiaj może pochwalić się dzięki temu następującymi liczbami: niemal 580 leków w portfolio, 15 obszarów teraputycznych, 2000 zatrudnionych osób, 177 patentów w dziedzinie farmacji oraz roczne zarobki rzędu 993 mln złotych. Sukces Adamedu podyktowany jest również popularnością produktów firmy zagranicą. Znajdziemy je w Europie, Afryce, Azji,, Australii i Ameryce Płn.
Dzięki odnotowanym wzrostom Grupa Adamed uzyskała awans o 3 pozycje względem poprzedniej edycji zestawienia.
Rok założenia: 1986
Kraj pochodzenia: Polska
Kluczowa persona: dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz
Zatrudnienie: b.d.
Przychód (najnowsze dostępne dane): 762 mln. PLN

3. Aflofarm

właściel logo: Aflofarm Nominalnie firma powstała pod nazwą Aflopa. Od ponad 25 lat trudni się produkcją i dystrybucją wysokiej jakości specyfików leczniczych. Na przestrzeni lat z niewielkiego przedsiębiorstwa Aflofarm wyrósł na jednego z czołowych producentów leków w naszym kraju. Obecnie z ponad 30 letnim stażem na rynku firma kontynuuje swoją misję, nieprzerwanie dostarczając nowoczesne i bezpieczne leki.
W poprzednim zestawieniu pozycję 3 zajmowała Grupa Farmacol, jednak w wyniku spadku na miejsce 5 została ona wyprzedzona przez Aflofarm.
Rok założenia: 1989 (jako Aflopa, od 2001 jako Aflofarm)
Kraj pochodzenia: Polska
Kluczowa persona: Jacek Furman
Zatrudnienie: prawie 900
Przychód (najnowsze dostępne dane): 1 280 mln. PLN

2. TZMO

właściciel logo: TZMO SA TZMO, czyli Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych, to jeden z polskich liderów branży farmaceutycznej. Obecnie posiada 55 spółek w aż 18 krajach i zatrudnia ponad 7600 pracowników. TZMO znane jest na całym świecie: od USA, przez Europę, aż do egzotycznej Azji. Nie licząc fabryk, TZMO stawia również tak zwane Centra Usług, czyli nowoczesne kompleksy medyczne, które oferują szereg pakietów dla klientów indywidualnych i firm. Dochody firmy osiągają rocznie 2 580 mln złotych.
W poprzedniej edycji rankingu TZMO znajdowała się na 4 pozycji, jednak dzięki wzrostom i roszadom na liście, awansowała ona na 2 pozycję.
Rok założenia: 1951
Kraj pochodzenia: Polska
Kluczowa persona: Jarosław Józefowicz
Zatrudnienie: Ponad 7600
Przychód (najnowsze dostępne dane): 2 580 mln. PLN

1. Polpharma

_właściciel logo: Polpharm_a Polpharma to jeden z największych producentów leków nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Znajduje się w rankingu największych 20 generycznych firm na świecie. Posiada 7 zakładów produkcyjnych i 7 ośrodków badawczych znajdujących się w Polsce, Rosji oraz Kazachstanie. W swoim portfolio firma ma ponad 600 produktów, a kolejne 200 znajduje się w fazie rozwoju. Przedsiębiorstwo obecnie jest kluczowe dla całego przemysłu medycznego w Polsce. To stąd bierze się większość leków kardiologicznych, gastroenterologicznych i neurologicznych. Z ich sprzedaży firma uzyskała przychód 1 976 mld złotych.
W porzednim zestawieniu Polpharma zajmowała 5 miejsce, jednak zdecydowane wzrosty w różnych sektorach firmy opzwoliły jej na awans na pierwsza pozycję.
Rok założenia: 1935 (prywatyzacja 2000)
Kraj pochodzenia: Polska
Kluczowa persona: Markus Sieger
Zatrudnienie: ponad 1500
Przychód (najnowsze dostępne dane): 3 047 mln. PLN
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
3. Ranking wg województw

Aby ułatwić państwu dostęp do najważniejszych danych, zebraliśmy dla państwa informacje dotyczące ilości firm farmaceutycznych w danym województwie. Dzięki temu łatwiej będzie państwu znaleźć lokalzację docelową, odpowiednią dla państwa potrzeb. Oto lista województw posortowana według liczby firm farmaceutycznych na województwo, od największej do najmniejszej.

3.1. Woj. mazowieckie

Województwo mazowieckie to jeden z najpopularniejszych terenów inwestycyjnych w Polsce. Również dla branży farmaceutycznej. Swoje filie ma tu ponad 200 firm farmaceutycznych, w tym praktycznie wszystkie z naszego rankingu głównego. W mazowieckim znajdziemy np. aż dwa zakłady produkcyjne Polpharmy i siedziby wielu spółek zależnych od Adamed lub TZMO.

3.2. Woj. śląskie

W śląskim zauważamy już znaczny spadek, jeśli chodzi o ilość filii firm zajmujących się farmaceutykami. Znajdziemy tu takich tylko już 59, a wśród nich m. in. Medicare, Interpharma i Salus.

3.3. Woj. dolnośląskie

W dolnośląskim znajdziemy z kolei takich filii 45. Warto zaznaczyć również, że to województwo jest niemal całkowicie zdominowane przez Jelfę, która tu zaczynała swoją działalność. Mimo upływu lat, to właśnie tutaj przedsiębiorstwo prowadzi większość swoich oddziałów.

3.4. Woj. wielkopolskie

W województwie wielkopolskim zarejestrowanych zostało 46 firm farmaceutycznych, z czego głównie są to lokalni przedsiębiorcy. Jednak znajdziemy tu również filie gigantów typu Adamed i Pelion.

3.5. Woj. małopolskie

Małopolskie jest siedzibą dla 35 firm specjalizujących się w przemyśle farmaceutycznym. Najwięksi z nich to GALFARM i CEZAL.

3.6. Woj. łódzkie

Województwo łódzkie jest całkiem popularne wśród producentów i dystrybutorów farmaceutyków. Znajdziemy tu główny zakład i siedzibę Hurtapu, zakład produkcyjny Polpharmy i jedną z ważniejszych filii Adamed. Łącznie znajduje się tu 47 takich przedsiębiorstw.

3.7. Woj. pomorskie

W województwie pomorskim znajdziemy tylko 21 firm farmaceutycznych. Najbardziej godna uwagi jest znajdujący się w Starogradzie Gdańskim zakład Polpharmy.

3.8 Woj. lubelskie

Województwo lubelskie jest terenem mało atrakcyjnym również dla przedsiębiorców farmaceutycznych. Stąd znajdziemy tu tylko kilkanaście takich firm.

3.9 Woj. podkarpackie

Podkarpackie może pochwalić się jednymi z największych zakładów produkcyjnych leków w Polsce, które należą do Polpharmy. Oprócz tego swoje filie posiada to 13 mniejszych firm.

3.10 Woj. kujawsko-pomorskie

W Kujawsko-pomorskim znajdziemy oddział TZMO oraz główną siedzibę Neuca. Swoje filie posiada tu również 20 mniejszych, lokalnych firm.

3.11 Woj. zachodniopomorskie

W Zachodniopomorskim również znajdziemy jeden z ważniejszych oddziałów TZMO. Znajduje się tu także 11 lokalnych przedsiębiorstw farmaceutycznych.

3.12 Woj. warmińsko-mazurskie

Warmińsko-mazurskie rozpoczyna listę województw, które są najrzadziej wybierane przez producentów farmaceutyków. Swoje siedziby posiada tu 9 firm.

3.13 Woj. świętokrzyskie

W Świętokrzyskim znajdziemy tylko kilka przedsiębiorstw produkujących lub dystrybuujących leki, ale jest tu za to główna hurtownia giganta farmaceutycznego, jakim jest Farmacol.

3.14 Woj. podlaskie

W Podlaskim filii firm farmaceutycznych znajduje się 8, a największym lokalnym przedsiębiorstwem jest Multi Pharme, które zaopatruje sporą część tutejszych aptek. Interesują Cie największe firmy farmaceutyczne? Sprawdź naszą bazę!

3.15 Woj. lubuskie

W Lubelskim jest obecnych 9 firm farmaceutycznych, z czego największą jest Via Nova z oddziałem w Zielonej Górze.

3.16 Woj. opolskie

W najmniejszym województwie w Polsce również znajdziemy tylko 9 filii firm farmaceutycznych, z których największą jest lokalne przedsiębiorstwo ASA.
4. Ranking wg miast

Poniżej znajdują się informacje dotyczące liczby firm farmaceutycznych w największych miastach Polski. Dzięki tym informacjom łatwiej będzie państwu dobrać lokalizację do aktualnych potrzeb, a także nabyć wiedzę które miasta są najbogatsze w takie firmy. Ranking został postortowany według liczby firm farmaceutycznych na miasto, od największej do najmniejszej.

4.1 Warszawa

Warszawa, ze względu na fakt, że jest stolicą, jest najczęściej wybieranym przez inwestorów miastem w Polsce. Przemysł farmaceutyczny również dzięki temu się tu silnie rozwija. Znajdziemy tu m. in. hurtownię Farmacol, główną siedzibę Polpharmy, główną siedzibę Adamed, centrum logistyczne Medicare i jeden z ważniejszych oddziałów TZMO w Polsce, a to tylko kilka z najważniejszych filii producentów leków tutaj.

4.2 Wrocław

We wrocławiu również znajduje się hurtownia Farmacol, która zaopatruje apteki w całej Polsce Południowej. Oprócz tego znajdziemy tu filie ponad 20 innych firm farmaceutycznych.

4.3 Kraków

W Krakowie również przemysł farmaceutyczny rozwija się na dość wysokim poziomie. Znajdziemy m. in.tu jedno z ważniejszych centrów logistycznych medicare i oddział spółki zależnej TZMO.

4.4 Poznań

W Poznaniu zdecydowanie najwięcej filii z naszych rankingowych liderów posiada Adamed, który jest w tych okolicach silnie obecny. Znajdziemy tu co prawda innych producentów farmaceutyków, ale nie są oni tak znaczący w tym rejonie.

4.5 Łódź

W Łodzi natomiast swoją główną siedzibę posiada Pelion, czyli najlepiej zarabiająca Polska firma farmaceutyczna. Oprócz tego jest tu jeden z oddziałów TZMO i kilkanaście innych filii firm farmaceutycznych.

4.6 Gdańsk

W Gdańsku natomiast nie znajdziemy ważniejszych filii przedsiębiorstw z naszego rankingu. Znajdziemy tu za to wiele lokalnych firm.

4.7 Katowice

Katowice są miejscem składowania większości produktów Medicare i to właśnie tutaj przez długi czas znajdowało się centrum operacyjne Farmacol. Dlatego to miasto jest dla przemysłu farmaceutycznego bardzo ważne.

4.8 Rzeszów

W Rzeszowie znajdziemy tylko jeden z magazynów Medicare i kilka lokalnych przedsiębiorstw. To miasto nie jest tak ważne dla firm farmaceutycznych jak inne metropolie polskie. 5. Podsumowanie

Przemysł farmaceutyczny w Polsce jest obecnie jednym z ważniejszych dla naszej gospodarki. Najwięksi producenci leków to zarazem jedne z największych firm w Polsce, które często posiadają globalny zasięg. Takie przedsiębiorstwa mogą okazać się cennymi partnerami biznesowymi lub klientami dla np. agencji reklamowych lub firm logistycznych, stąd warto zaopatrzyć się w bazę firm, która zapewni listę adresów, telefonów i maili do wszystkich koncernów farmaceutycznych w Polsce, w którą można zaopatrzyć się w Blendberg.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail