[Ranking] Największe drogerie w Polsce 2017 / 2018 – BlendBerg💅🏼

Branżę kosmetyczną w Polsce tworzy ponad 400 podmiotów, tj. dużych, średnich oraz małych międzynarodowych lub krajowych firm. Całkowita wartość tego rynku wynosi przeszło 16 mld zł. Polska znalazła się na 6 miejscu wśród wszystkich europejskich państw. Skala działania będzie nadal wzrastać, dzięki ciągłemu rozwojowi marek, a także poprzez stabilną sytuację na rynku.
Branża kosmetyczna obecnie należy do najbardziej perspektywicznych rynków polskiego przemysłu lekkiego. W następstwie tego stworzono odpowiednie zestawienie najpopularniejszych oraz największych sieci drogeryjnych występujących w Polsce. 1. Wprowadzenie

Jak wynika z raportu firmy badawczej PMR, najpopularniejszym miejscem do robienia zakupów kosmetycznych są właśnie…drogerie (79%). W tych strefach zaopatruje się aż 86% kobiet i 67% mężczyzn. Kolejne według rankingu często odwiedzane miejsca to odpowiednio: hipermarkety, dyskonty a także zakup artykułów u konsultantów, w aptece, w lokalnym lub osiedlowym sklepiku oraz przez Internet. Taki wynik raportu prawdopodobnie spowodowany jest tym, że w drogerii można zaopatrzyć się “przy okazji” w szereg różnych produktów. Zarówno do pielęgnacji, higieny, jak i makijażu, a także chemię gospodarczą oraz inne akcesoria. Oferta asortymentowa jest bardzo rozmaita, dedykowana dla każdego. Zawiera mnóstwo bestsellerowych towarów krajowych oraz zagranicznych, wpisujących się w trendy pielęgnacyjne. Ponadto spośród wszystkich artykułów dostępnych w drogerii, można wybrać takie, które odpowiadają Naszym finansom. Dlatego Polacy tak często robią zakupy tego typu w drogeriach. 2. Drogeria roku 2017

Podczas dorocznego, już 10 Kongresu Rynku FMCG, zorganizowanego przez redakcję “Wiadomości Kosmetyczne”, uhonorowano najlepsze Drogerie Roku 2017. Wyłoniono kilku zwycięzców spośród 12 biorących udział w gali. Konkurs nagrodził występujące w polsce sieci drogeryjne, w 11 stworzonych kategoriach. Zatem wybrano firmę:

  • Kontigo, za najbardziej innowacyjny koncept handlowy
  • Drogerie Jawa, za najciekawszy koncept franczyzowy
  • Drogerie Noel, za najlepszą sieć lokalną
  • Rossmann, za najefektywniejszą współpracę z dostawcami oraz najwyższą rzetelność biznesową
  • Super-pharm, za najlepszą komunikację z klientami oraz najlepsze połączenie farmacji z beauty
  • Hebe, za najciekawszą strategię asortymentową, najszybsze podążanie za trendami oraz najatrakcyjniejszą wizualizację
  • Douglas, za najlepsze połączenie sprzedaży i usług. Przeczytaj:[Ranking]Największe Polskie firmy kosmetyczne w 2017/2018 roku 3. Drogerie dostępne w Polsce

3.1. Sekret Urody

Ogólnopolska sieć drogeryjna, która skupia niezależne punkty wielu drogerii pod własną nazwą od ponad 20 lat. Biznes prowadzony jest na podstawie modelu franczyzy, przekazując partnerom wiedzę i doświadczenie. Sekret Urody to miejsce tworzące spójny koncept, oparty na regionalnych i zagranicznych działaniach dystrybutorów kosmetycznych. Placówki w ofercie posiadają produkty kosmetyczne, higieniczne, perfumeryjne, a także drobną chemię gospodarstwa domowego. Obecnie drogeria posiada przeszło 180 lokali na terenie całego kraju. Konsumenci robiący zakupy, mogą liczyć na szereg ofert promocyjnych wybranych produktów oraz na jednolitą politykę cenową.

3.2. Jawa


Jest siecią detaliczną zorganizowaną przez Komplex Torus Sp z o.o – największego dystrybutora chemii, kosmetyków i higieny w środkowej Polsce. Drogeria to projekt dedykowany osobom szukającym pomysłu na biznes, prowadzących sklep drogeryjny bądź stoisko chemiczno – kosmetyczne w marketach. Marka Jawa powstała w 1997 roku z początku jako marka gazetki zakupowej oraz plakatów promocyjnych, które miały zachęcać konsumentów do skorzystania z oferty sieci 800 placówek detalicznych spółki Komplex-Torus. Dopiero w 2012 roku zadecydowano o powstaniu sieci drogerii pod nazwą “Drogerie Jawa”, a także stoisk w sklepach spożywczych “Jawa Czysto i Pięknie”.  Obecnie w całej Polsce funkcjonuje już ponad 590 drogerii Jawa na zasadach franczyzy.

3.3. Noel


Drogeria, która istnieje już od 1989 roku. Posiada tylko 11 sklepów, zlokalizowanych w 3 województwach. Asortyment sklepowy liczy ponad 12 tys. artykułów polskich i zagranicznych marek kosmetycznych, a także producentów chemii. Drogeria Noel wydaje miesięcznik – gazetkę promocyjną z kuponami rabatowymi na następne zakupy. Podczas zakupów można poradzić się u doświadczonych konsultantek, które mają fachową wiedzę na temat kosmetyków i innych oferowanych produktów.

3.4. Jasmin


Drogeria swój początek datuje na rok 1999, gdy podpisano akt notarialny potwierdzający założenie Spółki Drogerie Aster w Poznaniu. Po 11 latach utworzono spółkę z.o.o. Drogerie Jasmin. Wśród udziałowców znalazł się silny dystrybutor artykułów chemii gospodarczej, higieny i kosmetyków, czyli PGD Polska. Obecnie Jasmin to sieć ponad 200 sklepów, usytuowanych na terenie całego kraju. Oferta asortymentowa jest zróżnicowana, od unikatowych produktów, polskiego pochodzenia, po znane i markowe artykuły o wysokiej jakości. Drogeria zapewnia ciekawe promocje, profesjonalną obsługę oraz przyjazną atmosferę.

3.5. Laboo

Ogólnopolska sieć niezależnych drogerii, pod charakterystycznym pomarańczowym szyldem. Głównym projektem są Drogerie Laboo, które stanowią typowy sklep z artykułami kosmetycznymi. Drogerie Laboo Partner to placówki oferujące więcej produktów, niż jeżeli te z kategorii kosmetyki. Więcej drogierii znajdziesz w naszych bazach. Sprawdź! Natomiast Drogerie Laboo Strefa są o innym profilu głównym, z wydzielonym działem kosmetyczno-chemicznym. Model ten pozwala szybko uzupełnić brakujące artykuły, podczas codziennych zakupów w pobliżu domu. Marka dysponuje obecnie niemal 700 drogeriami na terenie całej Polski.

3.6. Drogerie Polskie


Kolejna sieć drogerii, oparta na franczyzie, która powstała w 2000 roku i dysponuje prawie 200 sklepami. W stosunku do panującej konkurencji na rynku, firma chce zachować rodzimy handel. Drogerie Polskie korzystają z usług wyłącznie polskich przedsiębiorców. Rozwój sieci bazuje na wiodących dystrybutorach regionalnych, stanowiąc zaufane zaplecze logistyczne. Sieć stawia na takie działania promocyjne jak: programy lojalnościowe, upusty, kupony czy możliwość uczestnictwa w różnych wydarzeniach.

3.7. Pigment

Drogeria posiadająca tylko trzy sklepy stacjonarne w Krakowie. Firma prowadzi również sprzedaż online, z szerokim asortymentem, czyli znane i rozpoznawalne marki kosmetyków, produkty pielęgnacyjne i do makijażu oraz bogatą ofertę pędzli. Pigment stale dba o poszerzanie asortymentu zarówno od polskich, jak i zagranicznych dystrybutorów, dzięki czemu wpasowuje się w obowiązujące trendy kosmetyczne. Drogeria oferuje korzystny system rabatowy, niskie ceny oraz szybką wysyłkę towarów.

3.8. Kosmyk

Drogeria, która jest rodzinną firmą opartą na własnej sieci sklepów drogeryjnych. Skala działania zlokalizowana jest na południu Polski w 18 placówkach, lecz już planowany jest rozwój kolejnych 20 sklepów w formie franczyzy. Właściciele prowadzą dodatkową hurtownię, importując nowe, nietypowe marki kosmetyczne do sieci. Asortyment to m.in. perfumy, produkty do pielęgnacji i makijażu czy chemia gospodarcza. Marka dba o swoich klientów, wprowadzając często szereg promocji, zniżek czy bonusów.

3.9. Kontigo

Całkiem nowo powstały koncept drogeryjny. Sieć posiada obecnie 11 sklepów stacjonarnych, zlokalizowanych w Poznaniu, Warszawie i Wołominie oraz prowadzi sprzedaż online. W ofercie znaleźć można artykuły do pielęgnacji i makijażu, perfumy oraz akcesoria w przystępnych cenach. Marka wyróżnia się tym, że klientka po wejściu do lokalu ma poczuć się wyjątkowo. Wyspecjalizowana obsługa drogerii pomaga przy zakupach oraz opiekuje się każdą konsumentką.

3.10. Douglas


To popularna niemiecka perfumeria Douglas, która specjalizuje się w sprzedaży kosmetyków dla kobiet i mężczyzn. Firma założona w 1821 roku w Hamburgu, jako fabryka produkująca artykuły do pielęgnacji i higieny osobistej. Obecnie sprzedaż prowadzona jest w 21 krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Douglas stanowi coś więcej niż tylko zwykła, typowa perfumeria. W sieci drogerii można zaopatrzyć się w światowe marki kosmetyków pielęgnacyjnych i makijażowych oraz zasięgnąć porad urodowych od ekspedientów i skorzystać z wielu udogodnień sklepu (makijaż okazyjny, pakowanie prezentów, karta stałego klienta, itp.).

3.11. Sephora

Kolejna po sieci Douglas najsłynniejsza perfumeria w Europie. Pierwszy sklep pod marką Sephora powstał w 1969 roku w Paryżu. Od 1997 roku jest własnością grupy LVMH Louis Vuitton Moët Hennessy – największego na świecie dystrybutora luksusowych marek. Obecnie dysponuje ponad 500 sklepami, w których można kupić nie tylko perfumy, ale i akcesoria oraz kosmetyki do pielęgnacji i makijażu. Drogeria prowadzi również sprzedaż online.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
4. Ranking gigantów drogeryjnych w Polsce

W corocznym rankingu stworzonym przez firmę Listonic podano 4 drogerie, w których w 2017 roku polacy najczęściej robili zakupy. Dokładnie, ten raport dotyczył zbadania w jakich sieciach handlowych, po wcześniejszym zrobieniu listy udadzą się użytkownicy aplikacji mobilnej.  
Jak się okazuje za rok 2017 – czwarte miejsce zajęła Drogeria Natura, osiągając wartość 1,2%, gdzie w porównaniu z rokiem poprzednim był to spadek o 0,25%. Trzecie miejsce przypadło firmie Super-pharm z wynikiem 3,56%. Tutaj również nastąpił spadek popularności sieci z punktu procentowego wynoszącego rok wcześniej 4,89. Drugie miejsce zajęła drogeria Hebe (3,94%). W roku 2016 wynik ten osiągnął wartość 3,23%, więc można zauważyć niewiele większe zainteresowanie tą marką. Na pierwszym miejscu, pośród wszystkich znalazł się gigant drogeryjny, nie mający sobie równych. Była to firma Rossmann, z wynikiem aż 91,24%. W porównaniu z rokiem 2016, nastąpił wzrost o 0,88%. Jak widać niemiecka marka stanowi najczęściej odwiedzaną drogerię w Polsce. Prawie każdy, z osób biorących udział w rankingu przyznał, że jeśli zakupy kosmetyczne, to tylko i wyłącznie sieć sklepów Rossmann. Zdecydowanie uruchomienie firmowej aplikacji mobilnej “Klub Rossmann”, wywołało w ciągu ostatniego roku wielkie zainteresowanie drogerią. W zaledwie dzień po premierze, stała się najczęściej pobieraną aplikacją w Polsce. Dzięki niej, klienci mogą korzystać z wielu przywilejów oraz atrakcyjnych promocji. Więcej drogierii znajdziesz w naszych bazach. Sprawdź! Miejsce 4

Natura
Sieć drogerii Natura jest jedną z największych i najdłużej działających sieci tego typu w Polsce. Pierwsza placówka powstała w Warszawie w 1997 roku. Po przejęciu spółki przez IWP International, marka Natura zmieniła sposób działania. Stopniowo zaczęto odchodzić od małych sklepów franczyzowych na rzecz mniejszej liczby salonów, ale o dużej powierzchni. Obecnie sieć posiada ponad 285 sklepów drogeryjnych, zlokalizowanych w całym kraju. Spółka Natura obecnie zarządzana jest przez firmę Polbita sp. z.o.o., która stanowi istotny podmiot na rynku dystrybucji i sprzedaży kosmetyków.
Sieć drogerii stara wychodzić się naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, stale dostosowując swoją ofertę. Firma Natura również systematycznie bada zadowolenie i oczekiwania klientów, aby jeszcze lepiej spełniać ich potrzeby. Wśród szerokiej gamy produktów można znaleźć bogatą ofertę wielu prestiżowych marek, a także asortyment dostępny wyłącznie w sklepach tej sieci. Miejsce 3

Hebe
Sieć drogerii należy do portugalskiej grupy kapitałowej Jeronimo Martins, właściciela tej samej sieci, w której skład wchodzi dyskont Biedronka oraz apteka Na Zdrowie. Nazwa marki pochodzi od pierwszych dwóch liter angielskich słów “health” i “beauty”, odzwierciedlając koncepcję drogerii na osiąganiu zdrowia i piękna swoich klientów. Drugim czynnikiem do stworzenia takiej nazwy, było imię greckiej bogini, będącej usposobieniem wiecznego piękna – Hebe.
Pierwsza drogeria Hebe została otwarta w Polsce w Warszawie przy Alejach Jerozolimskich 2011 roku, rozpoczynając swoją historię sieci. Rok po tym zdarzeniu, władze spółki zadecydowały o połączeniu apteki i drogerii w jedną placówkę (podobnie jak Super-Pharm). Okazało się to dobrym pomysłem, ponieważ można robić różnego rodzaju zakupy kosmetyczne w jednym miejscu. Obecnie Hebe stanowi sieć ponad 150 drogerii oraz przeszło 50 markowych aptek. W sklepach znaleźć można bogatą ofertę produktów na wyłączność w niskich cenach, profesjonalną i fachową obsługę konsultantek oraz atrakcyjny program lojalnościowy, w formie karty członkowskiej. Hebe prowadzi niezliczoną ilość promocji, dostępnych każdego dnia. Miejsce 2

Super-Pharm
Druga, najpopularniejsza sieć drogerii w Polsce. Koncepcja marki oparta jest na unikalnym połączeniu 3 działów: apteki, drogerii oraz perfumerii w jednym miejscu. Pomysłodawcą tego był kanadyjski farmaceuta – Murray Koffler. Na początku lat 60-tych otwarto pierwszy taki “drugstore”, który później przekształcił się w obecną nazwę sklepu Super-Pharm. W 1979 roku postanowiono uruchomić sieć drogerii, zaczynając od miasta Herclijja na przedmieściach w Izraelu. Rozwój drogerii Super-Pharm niesamowicie się potoczył. Marka postanowiła znaleźć się w kolejnym kraju, docierając ze swoja ofertą na rynek chiński w 2006 roku. W Polsce pierwsza placówka została otwarta dopiero w maju 2001 roku w Warszawie. Obecnie sieć jest dostępna we wszystkich większych miastach kraju, licząc 69 sklepów. Zamówienia można również składać poprzez stronę internetową firmy.
Super-Pharm oferuje bardzo szeroki wybór markowych kosmetyków i dermokosmetyków do pielęgnacji twarzy oraz ciała, a także szereg produktów dla dzieci i niemowląt. Znak rozpoznawczy sieci to perfumy w atrakcyjnych cenach. Firma posiada autorskie, sygnowane własną marką produkty linii LIFE, które cechuje dobra jakość i niska cena. Miejsce 1

Rossmann
Największa i najpopularniejsza sieć drogeryjna w Europie, stając się liderem na rynku Polskim. Obecnie sieć prowadzi sprzedaż w ponad 3,4 tysiącach drogerii dostępnych w Niemczech, a także Polsce, Czechach, Albanii, Turcji oraz na Węgrzech. Nazwana Dirk Rossmann GmbH od niemieckiego twórcy i założyciela – Dirka Rossmanna w marcu 1972 roku. Jako młody chłopiec pomagał rodzicom w rodzinnym biznesie aptekarskim, później sam uczył się tego fachu. Mając 18 lat otworzył pierwszą, własną drogerię samoobsługową w Niemczech, w znacznym stopniu przekraczając swoje oczekiwania odnośnie osiągniętego sukcesu. Dziesięć lat później Dirk Rossmann miał już 100 drogerii w północnej części tego kraju.
W Polsce pierwszy sklep drogeryjny otwarty został 23 maja 1993 roku w Łodzi, przy popularnej do dziś ulicy Piotrkowskiej. W roku 2017 odnotowano łącznie 1232 sklepów stacjonarnych w Polsce, stając się równocześnie największą siecią drogeryjną w kraju. Rossmann prowadzi także sklep online, który otwarto w 2015 roku. Wyróżnia go innowacyjne rozwiązanie, ponieważ dostępne produkty są przedstawione w graficznej wersji 3D, tak jakby się stało przed półkami zwykłego sklepu. Według prowadzonych statystyk firmy, dziennie sieci sklepów Rossmann odwiedza blisko 700 tysięcy klientów. Asortyment liczy 16 tys. produktów, a także wprowadzanych jest rocznie do sieci 5 tys. nowych artykułów. Spółka stworzyła 35 marek własnych z 2 tys. wyrobów oraz zatrudnia 18,7 tys. pracowników.    Więcej drogierii znajdziesz w naszych bazach. Sprawdź! Firma mocno trzyma się swoich ustalonych zasad. Takich jak” “pracujemy dla klientów”, “działamy w zespole”, “współpracujemy z dostawcami”, “tworzymy wartość dla właścicieli” oraz “troszczymy się o innych”. Dzięki temu zdobyła zaufanie konsumentów, dbając o wszystkie szczegóły prowadzenia działalności. Do tego firma intensywnie angażuje się w wiele akcji charytatywnych, edukacyjnych, sportowych itp.
5. Przepis na udany biznes drogeryjny

Mniejsze i średnie drogerie całkiem dobrze prosperują na rynku kosmetycznym w Polsce. Lecz zyskanie pozycji tych najsilniejszych graczy czy nawet lidera może być dla nich nieosiągalne. Co zatem należy zrobić, aby prywatne sieci drogeryjne mogły bezpiecznie utrzymać się na rynku? Przede wszystkim odpowiednia umowa franczyzowa, dzięki uzyskaniu wielu przywilejów z tego tytułu. Przewagą może być też nieco inaczej obrana oferta asortymentowa, czyli wprowadzenie większej ilości marek niszowych, zbudowanie portfolio pod oczekiwania konsumenta. Klienci cenią sobie również dogodną lokalizację oraz wygodę i przestronność podczas zakupów w drogerii. Chodzi tutaj m.in. o szerokie przejścia między regałami oraz ich oznaczenie, dobre oświetlenie, zamieszczenie aktualnych cen, a także bliskość do parkingu/ przystanku. Bardzo dużą zaletą jednak okazuje się zatrudnienie wykwalifikowanej kadry pracowniczej, która będzie w pełni zaangażowana i pomocna. Szczególnie, gdy dzisiejszy klient podczas zakupów liczy na przyjazną atmosferę oraz dobre relacje międzyludzkie. Dobrze, aby mniejsze sieci były na bieżąco nie tylko z trendami kosmetycznymi, ale i z utrzymywaniem kontaktu ze swoimi klientami po procesie zakupowym. Mowa tutaj o posiadaniu własnej aplikacji mobilnej bądź strony internetowej, dzięki czemu nawiązanie więzi będzie jeszcze mocniejsze. Tak samo prowadzenie kont w mediach społecznościowych czy dbanie o rozpoznawalność marki oraz jej pozycjonowanie w sieci. Połączenie tych wszystkich “składników” może pomóc obecnemu lub przyszłemu przedsiębiorcy osiągnąć sukces na rynku kosmetycznym i prowadzić całkiem dobry biznes drogeryjny.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
#colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
Tekst Wspólny Zespołu Datantify
Mail