Content Section

Co to jest katalog firm? – BlendBerg📂

Katalog firm to spis firm z różnych branż. Umożliwia w szybki i prosty sposób pozyskiwać informacje odnośnie danego przedsiębiorstwa. Stanowi pogrupowany zbiór m.in. nazw firm, danych adresowych, linków do strony internetowej, czy praktyczną mapkę z dojazdem z podziałem na państwa i miasta. Pierwsze pojawiające się katalogi występowały pod postacią papierowych książek teleadresowych, ale szybko zostały zastąpione ich elektroniczną formą.
Jest to o wiele bardziej praktyczne rozwiązanie, ponieważ można znaleźć tam aktualne oraz świeże informacje z wielu branż. Pomysł stworzenia tego typu baz firm ma za zadanie nie tylko je pogrupować, ale i wypromować, jednocześnie pomagając ludziom wyszukiwać konkretne usługi i produkty. Odpowiednio skonstruowane katalogi firm niewątpliwie usprawnią znalezienie interesującego nas przedsiębiorstwa, co w efekcie przyniesie oszczędności czasu i pieniędzy. Istotnym elementem jest fakt, by były one uporządkowane i na bieżąco uaktualniane oraz rozbudowywane, co sprawi, że klient szybciej znajdzie interesującą go ofertę i skontaktuje się z wybranym przedsiębiorstwem. 1.Czy to się opłaca?

Strategia prowadzenia katalogu firm polega na wyszukiwaniu, sortowaniu i przechowywaniu danych oraz informacji. W sytuacji, gdy jest on dobrze skonstruowany, stanowi niezwykłe ułatwienie dla wielu zainteresowanych. Według firmy Blendberg, tworzenie baz firm to dostarczanie wysokiej jakości danych klientów indywidualnych i biznesowych, według ich wymagań i specyfikacji branżowej. Konsument może liczyć na zwiększenie efektywności działania firmy oraz wzrost wskaźnika rentowności.
Dodatkową korzyścią jest fakt, że oferowane przez Blendberg bazy danych są tworzone z myślą o jak najwyższym standardzie wraz z szczegółową analizą, za przystępną cenę. Stworzone katalogi firm dostosowywuje się do indywidualnych oczekiwań klientów tak, aby zarówno klienci mogli mieć swobodny dostęp do danych oraz przedsiębiorstwa znajdujące się w tej bazie mogły czerpać z tego zadowalający pożytek. 2. Jak działa katalog firm?

Interesujące nas przedsiębiorstwa można wyszukiwać na wiele różnych sposobów, nawet na własną rękę. Jednakże nie ma sensu tego robić, kiedy okazuje się, że dane firmy są niekompletne, bądź co gorsza ukryte. Warto wtedy rozpatrzyć możliwość kupna gotowego katalogu przedsiębiorstw, co jest zdecydowanie najlepszym oraz najkorzystniejszym rozwiązaniem. A zwłaszcza w sytuacji jeśli potrzebujemy danych z wąskiej specjalizacji branżowej.
Każda baza firm przygotowywana jest ze szczególną starannością, i składa się z dużej ilości rekordów (pojedynczy wpis, informacja, czy też dane), takich jak: nazwa firmy, adres, numer telefonu czy inne niezbędne dane, służące do pozyskania unikatowych klientów. Posegregowane są w przejrzysty i uporządkowany sposób, tak, by maksymalnie ułatwić poruszanie się po rekordach, z dbałością o zachowanie spójnej konsekwencji. Katalog jest codziennie aktualizowany o nowe dane i firmy oraz wysyłany w formie raportu do zleceniodawcy wybranej bazy. Spółka Blendberg, sumiennie zajmuje się sprawdzaniem dokładności danych poprzez przeglądanie sieci, porównywanie bazy klienta z własnymi bazami referencyjnymi, a także zdobywa wiarygodne informacje bezpośrednio kontaktując się z podmiotami odpowiedzialnymi za funkcjonowanie danej działalności gospodarczej. Przeczytaj: Jak zwiększyć sprzedaż B2B do 80% w 7 dni?? 3. Katalogi firm – jakie wyróżniamy?

Dotarcie samodzielnie do klienta jest trudnym zadaniem, czasem wręcz niemożliwym. Proces uzyskania danych do wyspecjalizowanych jednostek jest znacznie łatwiejszy, jeśli skorzysta się z katalogu firm. W związku z tym istnieje szereg instytucji, które się tym zajmują. Dla odpowiedniego doboru klientów, tworzone są profesjonalne modele baz firm, ze względu na podział tematyczny bądź strukturę organizacyjną danego miasta lub państwa. Zatem wyróżnić można bazy od Blendberg według:

 • krajów (dostęp do ponad 20 europejskich państw oraz Ameryki Północnej, Południowej i Afryki); planowane jest stworzenie bazy państw wysoko rozwiniętych przemysłowo)
 • miast (występujących w Polsce)
 • roku powstania
 • branż (zbiór konkretnej grupy docelowej)
 • zatrudnienia
 • osób decyzyjnych (specjalne bazy do konkretnych osób, prezesów, dyrektorów i innych osób podejmujących decyzje w danych firmach lub branżach)
 • województw
 • dochodów (firm prywatnych w Polsce)
 • na zamówienie (szeroka gama propozycji baz dla klienta według jego potrzeb; oferta dzieli się na 4 rodzaje baz, tj.: adresowe, biznesowe b2b, mailingowe, telefoniczne). Wraz z niezwykle rosnącym znaczeniem mediów, czyli innymi słowy popularności Internetu, wzrasta także koncentracja nad formą przeróżnych reklam w sieci. Przedsiębiorstwa stale konkurują między sobą, wdrażając coraz to nowe pomysły i rozwiązania. Jednym z nich może być właśnie katalog firm. Już dawno odeszły w zapomnienie wszelkiego rodzaju książki teleadresowe czy ogłoszenia w lokalnych gazetach odnośnie funkcjonowania danej firmy. Teraz ich miejsce zajął Internet, który oferuje nieskończoną ilość baz danych i różnorakich informacji.
  Wykorzystywane do tego działania marketingu bezpośredniego są skutecznym źródłem reklamy, zapewniając natychmiastową komunikację z klientami. Zainteresowani poprzez wykorzystanie katalogu firm, mogą zebrać wiele informacji na ich temat. Baza danych stanowi świetne rozwiązanie dla początkujących przedsiębiorstw. Można się tam znakomicie rozreklamować a dodatkową wartość przyniesie wypozycjonowanie w sieci. Biorąc pod uwagę szereg zastosowań katalogu, stworzono 5 korzyści, jakie może oczekiwać firma z uczestnictwa w takiej bazie.

 4. Zwiększenie ekspozycji

Plusem stworzenia katalogu firm jest jego dostępność, szczególnie w sieci, gdzie teraz większośc osób ma do niej zasięg. Stanowi świetne narzędzie marketingowe, które całkowicie może pomóc przy poszerzaniu rozpoznawalności przedsiębiorstwa, zarówno przedsiębiorstw jak i klientów. Ta metoda idealnie posłuży jako źródło danych oraz ma wpływ na optymalizację pod kątem wyszukiwarek internetowych.
#colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
5. Zbudowanie swojej marki

Mocne wizualizacje oraz wyraźny przekaz na stronie internetowej katalogu przyczyni się do budowania silnej pozycji danej marki. Należy wykorzystać jej kluczowe elementy, dzięki którym będzie można stworzyć wiarygodny obraz firmy. Ten rodzaj marketingu jest jednym z wyjątkowo istotnych, ponieważ zapewnia bezpośrednią komunikację z klientami. Natomiast posiadanie oraz istnienie w sporej bazie danych pomoże otworzyć szeroki kanał komunikacyjny z różnymi interesariuszami, doprowadzając do wygenerowania wielu korzyści. Szczególnie udostępniając w nim firmowy adres strony www, na który z pewnością zostaną przekierowani klienci. 6. Zwrócenie się do odbiorców

Wykreowanie odpowiedniego katalogu firm, jest dość czasochłonnym zajęciem, ale jego właściwe dostosowanie do potrzeb klientów to bardzo istotna kwestia. Należy zastanowić się kto może być potencjalnym klientem oraz czego będzie potrzebować i szukać na takiej stronie w sieci. Zapewnienie tych celów może przyczynić się do zaistnienia w katalogu firm.

 7. Przedstawienie od dobrej strony

Ważne jest, aby wiedzieć, że za pośrednictwem tej formy marketingu, można doskonale przedstawić i “sprzedać” swoją firmę. Warto skoncentrować się na atrybutach marki i korzyściach, które przyszły zainteresowany, może otrzymać poprzez ową współpracę. Mowa tutaj o zadbanie nad treścią i wyglądem strony internetowej, która jest wizytówką każdej firmy w internecie. Warto wzbogacić ją o ciekawą treść, dopasowaną do potencjalnych zainteresowanych. Mogą to być jakieś artykuły, bądź ciekawostki ze świata. Na pewno będzie to lepsze rozwiązanie, niż zwyczajne, standardowe wrzucanie informacji o firmie. Należy także bardzo starannie opisać ofertę produktową oraz upewnić się, że wszelkie możliwe pytania, które może mieć klient zostaną wzięte pod uwagę. W ten sposób można wygenerować sporą rzeszę konsumentów, którzy dzięki katalogu firm, znaleźli odpowiednia markę. 8. Perfekcjonizm ponad wszystko

Zanim jeszcze firma trafi do katalogu, należy upewnić się czy zostały zawarte wszystkie potrzebne informacje, odnośnie funkcjonowania marki. Warto wspomnieć, że profesjonalne serwisy zajmujące się gromadzeniem baz są profesjonalnie obsługiwane. Chodzi nie tylko o tworzenie samego katalogu, ale jego odpowiednie moderowanie i pozycjonowanie w sieci, dzięki czemu konsument w łatwy sposób znajdzie poszukiwaną firmę. Zatem katalog stanowi odpowiednie miejsce do poszukiwania i nawiązywania kontaktów biznesowych między dwoma zainteresowanymi. 9. Centralna Ewidencja Działalności Gospodarczej

To najpopularniejszy portal informacyjny, założony przez serwis polskiego rządu – firma.gov.pl. Na tej stronie można uzyskać informacje odnośnie jak założyć firmę, wznowić lub zawiesić działalność gospodarczą, a także zdobyć dane przedsiębiorstw prowadzonych w Polsce. Wobec tego, stanowi podstawową bazę kontaktów firmowych, będąc fundamentem dla innych, równie profesjonalnych katalogów z danymi, jak np. spółka Blendberg. Serwis CEIDG jest całkowicie bezpłatny, łatwy w obsłudze i szybki. Dzięki elektrycznemu rejestrowi, kierowanie firmy w sieci stało się wygodniejsze. Portal dedykowany jest w szczególności:

 • przedsiębiorcom,
 • osobom, chcącym zarejestrować swoja działalnośc gospodarczą,
 • osobom, chcącym znaleźć informacje na temat firm (katalog firm w Polsce).**** Należy jednak pamiętać, że poszukując firmy w bazie, trzeba wiedzieć do jakiego rodzaju działalności należy ten podmiot, zatem:
 • firmy osób fizycznych (działalność jednoosobowa i wspólnicy spółek cywilnych) znajdziesz w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej,
 • spółki prawa handlowego (m.in. spółki z o.o., spółki jawne) znajdziesz w Krajowym Rejestrze Sądowym,
 • spółki cywilne (jeśli nie znajdziesz aktualnych danych w CEIDG) odnajdziesz w rejestrze REGON. Schemat działania jest prosty. Należy wejść na stronę internetową CEIDG, skorzystać z wyszukiwarki, czyli katalogu firm i wpisać dane dotyczące interesującej nas firmy. Wystarczy tak naprawdę uzupełnić jedną informację, typu imię z nazwiskiem, numer NIP lub REGON, by portal znalazł odpowiednie przedsiębiorstwo. Zanim potwierdzimy kliknięciem “szukaj”, system poprosi o wpisanie 4-znakowego kodu zabezpieczającego, widocznego na obrazku.
  #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3213 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3213 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:center} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } 🎉Pozyskaj nowych klientów🎉
  Biznesowe Bazy B2B z Aktualnymi Kontaktami (Mail/Telefon/Adres)
  Otrzymaj rabat -5% na pierwsze zamowienie🎂**#PierwszeZamówienie**🎂
  #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel { margin-bottom: 0px !important; background-color: #ffffff; border: 0px solid #ffffff; border-radius: 0px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-default > .wpsm_panel-heading { background-color: #ffffff !important; border-color: rgba(0,0,0,0.05); border-top-left-radius: 0px; border-top-right-radius: 0px; text-align:center; } #colorbox_main_container_3210 .colorbox_singel_box{ margin-bottom:20px !important; padding-top: 5px; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title{ margin-top: 0 !important; margin-bottom: 0 !important; font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; font-family: Open Sans !important; word-wrap:break-word; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-title span{ font-size: 24px !important; color: #5e5e5e !important; vertical-align: middle; } #colorbox_main_container_3210 .wpsm_panel-body{ color: #5e5e5e !important; background-color:#ffffff !important; font-size:18px !important; font-family: Open Sans !important; overflow:hidden; text-align:left} @media (max-width: 992px){ .colorbox_singel_box{ width:50% !important; } } @media (max-width: 786px){ .colorbox_singel_box{ width:100% !important; } } Datantify Team
  Tekst Wspólny Zespołu Datantify
  Mail